Ekim sayımız çıktı! 


Dergimizin 160. sayısı çıktı.


DERGİMİZİ TURKCELL DERGİLİK, TÜRK TELEKOM E-DERGİ VE QUALITYOFMAGAZINE.COM ONLİNE PLATFORMLARINDAN OKUYABİLİRSİNİZ!


Keyifli okumalar!


Şifremi Unuttum
Kaydol

Smile Hair Clinic Kurucu Ortağı Dr. Mehmet Erdoğan saç ekiminin yolculuğunu Quality'e anlattı

01.08.2022

Saç ekiminde en çok merak edilen soru şu: “Yeni saçlarıma ne zaman kavuşacağım?” En çok sabırsızlıkla beklediğimiz dönem, yeni saçların çıkmaya başladığı an. Yüreğimiz kıpır kıpır, bir an önce 18 yaşımızdaki lüle lüle saçlara yeniden kavuşmak istiyoruz, beklemeye tahammülümüz yok. Ancak özenli bir tedavi süreci gerektiren bu dönem sanıldığının aksine çok kısa değil. Uzmanlar, sabreden derviş, muradına ermiş diyor. 


Bugüne kadar binlerce hastanın tercih ettiği Smile Hair Clinic Kurucu Ortağı Dr. Mehmet Erdoğan, saç ekiminin uzun bir yolculuk olduğunun özellikle altını çiziyor. Seçilen kliniğin deneyiminin ve tedavi sonrası önerilen uygulamaların dikkate alınmasının süreyi kısaltmada etkili olduğunu vurgulayan Dr. Erdoğan, saç ekimi yapılan bölgeye göre de saçların uzamasında farklılıklar görüldüğünü anlatıyor: 


“Ön bölgelere yapılan ekimler, tepe bölgesine yapılan ekimlere göre daha erken sonuç veriyor. İyi bir tedavi sonrası dengeli bir diyet, sıvı tüketimine, mineral alımına dikkat etmek ve saç derisine önerilen şekilde masaj yaparak kan akışını hızlandırmak başarılı sonuçlara katkı sağlıyor. İstenilen sonuca ulaşmak için en az bir, bir buçuk yıl beklemek gerekiyor. Bazı ekim bölgelerinde bu süre iki yıla da çıkabilir. Biz hastalarımızı sabırlı olmaları ve süreci ilk günkü özenle sürdürmeleri konusunda teşvik ediyor, her zaman yanlarında oluyoruz.”
6’ncı aydan itibaren saçlar hızlıca çıkmaya başlıyor

Dr. Erdoğan, Smile Hair Clinic’te yapılan işlemlerden yola çıkarak, yeni saçlara kavuşma sürecini şöyle özetliyor:


“Kliniğimizde bugüne kadar binlerce hastaya saç ekimi yaptık. FUE saç ekimi yapılan yüzde 1,5 oranındaki bir grubun operasyondan hemen sonra saçları uzamaya başladı ve istenilen sonuca ilk birkaç ay içinde ulaştık. Diğer hastalarımızın çoğunda da işlemden sonraki 2-3 hafta içinde saçlar uzamaya başladı. Ancak bu sürecin ardından bizim ‘shock loss’ yani şok kayıp dediğimiz bir dönem başlıyor ve saçlarda tamamen operasyona doğal bir yanıt olarak kayıplar yaşanıyor. Sonrasında ise dördüncü, beşinci aya kadar fazla bir gelişme görülmüyor. Altıncı ve yedinci aylarda ise yıllarca saça kavuşmayı bekleyen hastalarımız için müthiş bir süreç başlıyor. Çünkü; ekim alanları saçlar ile aniden dolmaya başlıyor. 2’nci aya geldiğimizde ise hem yeni saçlar çıkmaya devam ediyor hem de kalınlaşma artıyor. Yani bir yıl tamamlandığında hedeflediğimiz yoğunluğun yüzde 80’ine ulaşmış oluyoruz. Bundan sonraki süreçte saçlardaki kalınlaşmanın tamamlanmasını bekliyoruz. 12 ila 24’üncü aylar arasında yaptığımız işlemin sonucu tamamen görmek mümkün oluyor.”


16