Ekim sayımız çıktı! 


Dergimizin 160. sayısı çıktı.


DERGİMİZİ TURKCELL DERGİLİK, TÜRK TELEKOM E-DERGİ VE QUALITYOFMAGAZINE.COM ONLİNE PLATFORMLARINDAN OKUYABİLİRSİNİZ!


Keyifli okumalar!


Şifremi Unuttum
Kaydol

Vandal’ın kurucusu Ömür Olcay, ayrı konseptleri ve farklı lezzetleriyle dikkat çeken Vandal'ı Quality okurları için anlattı

01.08.2022

Dünyanın hemen her ülkesinden çeşitli sokak sanatı örnekleri ve sokak lezzetlerini bir araya getirme fikrinden yola çıktık ve Vandal’ı hayata geçirdik


Geçtiğimiz ay Galataport’ta 3. Şubesi hizmete giren Vandal her katında ayrı konsepti ile dikkat çekti. Dünya mutfağını sokak lezzetleri ile harmanlayan Vandal kısa bir sürede oldukça popüler bir mekan haline geldi. Biz de Vandal’ın kurucusu Ömür Olcay Galataport Vandal’da bir araya geldik ve Vandal ile ilgili merak ettiklerimizi sorduk. Gelin birlikte okuyalım.  
Öncelikle sizi tanımayanlar için Ömür Olcay kimdir? Biraz kendinizden bahseder misiniz?

Her şeyden önce girişimci bir ruha sahip olduğumu söyleyebilirim. İnşaat, mimari, gıda, kentsel dönüşüm, gastronomi ve eğlence markalarını bir araya getirdiğim Creative Organization Servise (COS) kapsayan bir grup şirketini yönetiyorum. Kendimi sürekli yenileme tutkum var. Bu tutku sayesinde farklı ve sıra dışı markaları hayata geçiriyorum diyebilirim. Özellikle gastronomi ve eğlence sektörü üzerine çalışmayı seviyorum. 


Vandal’dan bahseder misiniz, nasıl bir konsept? Ne zaman ve nerede kuruldu? 

Vandal, COS’un alt markalarından biri. Dünyanın hemen her ülkesinden çeşitli sokak sanatı örnekleri ve sokak lezzetlerini bir araya getirme fikrinden yola çıktığımız markamız Vandal’ı uzun bir altyapı çalışması sonucunda, 2020 yılında İstanbul’da hayata geçirdik. Karakteristik detayları, fark yaratan hizmet anlayışı ve sıra dışı sunumlarıyla dikkat çekmeyi iyi bilen Vandal’ı, ambiyans, eğlence ve lezzeti buluşturan özel bir marka olarak konumlandırdık. Vandal olarak, eğlence ile lezzeti buluşturan zamansız bir resto-club olarak hizmet veriyoruz.  Sunduğumuz sokak lezzetlerinden özgün sanatsal mimarimize, fark yaratan hizmet anlayışımızdan yaratıcı sunum tekniklerimize kadar alışılagelmişin dışında bir konsepte sahibiz. Konseptimizde New York sokaklarında bulunan birçok sanat eserini duvarlarımızda sergiliyoruz. Galataport Vandal içerisinde yer alan 400 kişilik teras konseptimiz Vandal Signature markamızla ise, 2022 Haziran ayından itibaren daha bohem bir çizgide konuklarımızı ağırlıyoruz.  
Neden Vandal adını tercih ettiniz? Vandal’ı seçme nedeniniz nedir? 

Street art; Türkçe anlamıyla sokak sanatı, bazıları tarafından sıra dışı tanımlanmaktadır. Çünkü birçok ülkede sokakları boyamak ya da kurulu düzene herhangi bir şekilde müdahale etmek yasaktır. Bu sebeple sokak sanatı, eski kültür ve anıtları yakıp yıkma düşünce ve davranışı olarak tanımlanan bir vandalizm sayılmaktadır. Biz de bu sebeple, sokak lezzetlerinden ve grafiti sanatından oluşan konseptimizin sıra dışı imajına Vandal adını çok yakıştırdık. 


Vandal ile hedefiniz nedir? 

Vandal olarak verdiği hizmeti sınırlandırmayan bir anlayışa sahibiz. Misafirlerimize güzel müzik, güzel lezzet ve güzel bir günü vadediyoruz ve sabahtan akşama kadar her an memnuniyet sağlama amacıyla hizmet veriyoruz. Tutkuyla bağlı olduğumuz yeme-içme sektöründe, Vandal ruhunu oluşturan sokak sanatının lüks ve konforla birleştiği kusursuz bir ortamda misafirlerimize unutulmaz deneyimler yaşatmak istiyoruz. Alışılagelmişin dışına çıkarak, yalın bir yeme-içme mekânı olmanın ötesinde gastronomi ile sanatın, sokak ile lüksün birleştiği, yaşayan bir ruha sahip konseptimiz ile misafirlerimize dokunabilen farklı bir adres olmak ve sektörde farklılık yaratmak en büyük hedefimiz. 


Vandal Signature konseptinizden bahseder misiniz?

Vandal Signature, üç kattan oluşan Vandal Galataport’un teras katında konumlandırdığımız şehrin iddialı roof’u olarak gösterilen bir konsept. Vandal Galataport’un ilk iki katından çok daha farklı bir dekorasyona sahip olan Signature’da bambaşka bir dünyada konuklarımızı ağırlıyoruz. Hasırların ve bambuların hâkim olduğu 400 kişi kapasiteli teras katında canlı müzik ve DJ performansları gibi etkinliklerle dolu, oldukça konforlu ve şık bir eğlence atmosferi yarattık. Signature için bohem bir tarza sahip diyebiliriz. Yazın rahatlığına uygun bir havası var. Denizden gelen tatlı esintiler, büyüleyici boğaz manzarası ve hafif menüsü ile şehre adeta Alaçatı esintilerini getiren ve yaz ambiyansını yaşatan çekici bir konsept. Ayrıca eğlenceli DJ performansları ve canlı müzik etkinlikleri ile sektörde fark yaratan bir konumda. Akşamüstü saatlerinde kabul etmeye başladığımız misafirlerimize gece 2’ye kadar İstanbul’da tatile gitmeden tatil havasını yaşatıyoruz. 


Kısacası, heyecan verici dekorasyonu ve nefes kesen manzarasıyla oldukça şık bir adres olan Vandal Signature’da tüm ziyaretçilerimize gündüzden geceye, günün farklı saatlerinde çok özel deneyimler yaşatıyoruz. Vandal’dan farklı olarak Vandal Signature’da daha bohem bir dünya içerisinde daha chill bir havada vakit geçirebilir, yazın ve boğazın büyüleyici enerjisini daha çok hissedebilirsiniz. 
Menüyü oluştururken nelere dikkat ettiniz? 

Gastronomi uzmanlarınca onaylanan menümüz, modern dünya mutfaklarından gelen reçetelerin, geleneksel Türk alışkanlıklarıyla harmanlanıp damak ve göz zevkini zirveye taşıyan muazzam sunumlarından oluşmaktadır. Biz müşterilerimizi, Boğaz’da özel bir yemek arzu eden, gurme lezzetler keşfetmek isteyen ve rafine bir mutfak arayışı bulunan damak tutkunları olarak tanımlıyoruz. Bu bakış açımızla yıldız şeflerin elinden çıkan iddialı ve benzersiz lezzetlerimizi, büyüleyici bir ambiyansta sunarak tüm yemek severlere her servisimizde tarifsiz bir deneyim yaşatmayı arzuluyoruz.


Menümüzde atıştırmalıklardan kahvaltıya, pizzalardan, burgerlere, dürümlerden, makarnalara, salatalardan et, tavuk ve balık yemeklerine kadar Türk ve dünya mutfağının en seçkin örneklerini bulmak mümkün. Eminönü Balık Ekmek, Vandal Dog, Arnavut Ciğer Taco, Midye Tava, Etli, Tavuklu ve Sebzeli Quesadilla gibi sokak lezzetlerimiz en çok dikkat çekenler arasında yer alıyor. Menümüzde ayrıca 27 gün dinlendirilmiş Dry Age Izgara Dana Pirzola, Vandal Satır Köfte, Izgara Saganaki Frankfurter Sosis, Baklava Levrek ve Vandal İsveç Köfte gibi imza tatlar yer alıyor.  RÖPORTAJIN DEVAMI VE ÇOK DAHA FAZLASI İÇİN TIKLAYIN13