Ağustos sayımız çıktı! 


Dergimizin 158. sayısı çıktı.


DERGİMİZİ TURKCELL DERGİLİK VE TÜRK TELEKOM E-DERGİ ONLİNE PLATFORMLARINDAN OKUYABİLİRSİNİZ!


Keyifli okumalar!


Şifremi Unuttum
Kaydol

Kıvılcım Ural'dan yeni tekli: Ben Vazgeçmezsem

04.07.2022

İlk albümünü 2013’te çıkaran Kıvılcım Ural, kariyerinin 10’uncu yılına yaklaşırken ‘Ben Vazgeçmezsem’ teklisi ile yaza hızlı bir giriş yapıyor. Kıvılcım Ural sözü ve müziği kendisine ait ‘Ben Vazgeçmezsem’ için “Bu şarkı 100 kere deneyip tekrar kaybedersen sana ne yapman gerektiğini anlatıyor. Cesur ve hoyrat olmayı da” diyor. 

 

2013'te çıkardığı 'Rüya Raporları' adlı albümle kariyerine start veren, alternatif müziğin renkli ismi Kıvılcım Ural, 2016'da 'Aşktan Ölen Var mı?' ve 2019'da 'Yıllar Sonra' teklileriyle müzikte çıktığı uzun yola ağır ama emin adımlarla devam etmişti. Kıvılcım Ural şimdi de sözü ve müziği kendisine ait 'Ben Vazgeçmezsem' ile sevenlerinin karşısında. 

Kıvılcım Ural’ın eylülde yayınlanacak yeni albümün habercisi olan ‘Ben Vazgeçmezsem’in söz ve müziği kendisine, düzenlemesi Baturalp Yılmaz ve Onur Gülanber’e ait. Cansu Boğuşlu’nun yönettiği klipte Kıvılcım Ural ve arkadaşları çok eğlendi. Birlikte yastıklarla savaştılar, dövme yaptırdılar. Ural, gitardaki yeteneğini gösterdi. 


Kıvılcım Ural “Bu şarkı 100 kere deneyip tekrar kaybedersen sana ne yapman gerektiğini anlatıyor. Cesur ve hoyrat olmayı da. Hatta güzellikten, iyilikten şaşmasan da bile bile ladeslerini de. Varoluş yolculuğumuzda kazansak da kaybetsek de hedeflerimizden sapmadan ideallerimizin peşinden korkusuzca gitmek için bizi cesaretlendirmek istiyor. Şarkı, Samuel Beckett’in ‘Hep denedin hep yenildin. Olsun, yine dene, yine yenil, daha güzel yenil’ sözüne göz kırpıyor” diyor.

2