Ağustos sayımız çıktı! 


Dergimizin 158. sayısı çıktı.


DERGİMİZİ TURKCELL DERGİLİK VE TÜRK TELEKOM E-DERGİ ONLİNE PLATFORMLARINDAN OKUYABİLİRSİNİZ!


Keyifli okumalar!


Şifremi Unuttum
Kaydol

Voonka Collagen ile 4 mevsim güneşli günlerde kollajen desteği

01.07.2022

Voonka Collagen, farklı dozlarda ve formlarda kollajen ic¸eren u¨ru¨n portföyü ile farklı yas¸lardaki kullanıcılarının farklı ihtiyac¸larına c¸o¨zu¨m sunmaya ve tüketicilerini yeni ürünler ile buluşturmaya devam ediyor. 


Yılın her mevsiminde su¨rekli olarak cildimiz UV ıs¸ınlarına maruz kalmaktadır. Foto hasar olarak isimlendirilen bu durum ise erken yas¸lanmanın en bu¨yu¨k nedenidir. Foto hasar kars¸ımıza; cilt 

u¨zerinde go¨ru¨len kırıs¸ıklıklar, pu¨ru¨zler, c¸iller ve renk degˆis¸iklikleri (pigmentasyon problemleri) gibi birc¸ok cilt sorunuyla c¸ıkar. UV radyasyonunun ilk etkiledigˆi moleku¨l ise kollajen lifleridir. O¨zellikle kollajen hasarı cildin elastikiyet ve nem dengesinin kalıcı bir s¸ekilde etkilenmesine neden olmaktadır. Kollajenlerin peptit yapısının bozuldugˆu bu durum yaz aylarında gu¨nes¸e tekrarlı bir s¸ekilde maruz kalma ile artıs¸ go¨stermektedir.Voonka Collagen serisinin Biocosmetics kategorisinde yer alan Voonka Collagen Biocosmetics 50 SPF Güneş Kremi ve yeni Voonka Collagen Sun Effervescent; gu¨nes¸in zararlı ıs¸ınlarına kars¸ı koruma sagˆlarken aynı zamanda gu¨nes¸ altında gec¸irilen su¨rede bozulan kollajen yapısını destekleyerek güneş ışınlarına karşı bütüncül koruma sağlıyor.

Tüketici ile buluşmalarının 10. Yılında gerçekleştirdikleri lansmanlar ve portföylerine ekledikleri yeni ürünleri ile ilgili konuşan Kampotu İlaç Genel Müdürü Beril Koparal Ergün: “2022 yılına hızlı bir giriş yaptık. Tüketicilerimizin ihtiyaçlarına yönelik yeni ve inovatif ürünler ile portföyümüzü sürekli olarak büyütüyoruz. Geniş gıda takviyesi portföyümüze ek olarak 6 üründen oluşan ve içten dışa cilt değişimi vaadeden atelocollagen içeren Voonka Collagen Biocosmetics serimizin tanıtımını Mart ayında gerçekleştirdik. Şimdi ise güneşin zararlı etkilerinden korurken kollajen desteği de sağlayan Voonka Collagen Biocosmertics 50 SPF Güneş Kremi ve Voonka Collagen Sun Effervescent ile 4 mevsim güneş korumasında da bütüncül yaklaşımımızı destekliyoruz” dedi.


16