Ağustos sayımız çıktı! 


Dergimizin 158. sayısı çıktı.


DERGİMİZİ TURKCELL DERGİLİK VE TÜRK TELEKOM E-DERGİ ONLİNE PLATFORMLARINDAN OKUYABİLİRSİNİZ!


Keyifli okumalar!


Şifremi Unuttum
Kaydol

Alman devi TEKA, Türkiye’deki 30. yılını kutladı

01.07.2022

Dünyanın lider ankastre mutfak ürünleri üreticisi TEKA, Türkiye’deki 30’uncu faaliyet yılını düzenlediği gala yemeğiyle kutladı. Toplantıda konuşan TEKA Türkiye Genel Müdür Aydın Kuzaltı, “Uluslararası pazarlarda 100 yıllık geçmişi olan Teka markamızla Türkiye’yi ilk defa 30 yıl önce ankastre kavramıyla tanıştırdık. Bugün Türkiye’deki üretim fabrikalarımız globalde de gözbebeği, Türkiye’de üretip dünyada beş kıtaya ihracat yapıyoruz” dedi.  


Teka’nın Türkiye’deki 30 yılını kutlamak ve önümüzdeki dönem büyüme planlarını duyurmak üzere düzenlediği gala yemeğinde, Heritage-B İcra Kurulu Başkanı Maximillian Bronner, Teka Group CEO’su Stefan Hoetzl’ün yanı sıra üst düzey yöneticiler ve Teka Türkiye çalışanları hazır bulundu. Teka Türkiye’nin ankastre mutfak ürünleri pazarında hızlı büyümesine değinen Teka Türkiye Genel Müdürü Aydın Kuzaltı, “Ülkemizde başarılarla geçen tam 30 yılı geride bıraktık. İç pazarın yanı sıra yurtdışı ihracatımız ile tüm dünyanın mutfaklarına ulaşıyoruz. Pişirmeyi odağına alan mutfak anlayışımızla dünyanın her yerinde, evlerin kalbine ulaşan hizmetler sunuyoruz” diye konuştu.

 


“Türkiye fabrikalarımız TEKA globalin de gözbebeği”

Kuzaltı sözlerine şöyle devam etti: “Çerkezköy Organize Sanayi Bölgesi’nde evye fabrikamızda kendi markamız TEKA ve ayrıca OEM’e üretim yapıyoruz. 2003 yılında Ege Serbest Bölge’de kurduğumuz fabrikamızda ankastre ocak ve fırın üretiyoruz. Türkiye’de üretim tesislerimiz, ofis ve showroomlarımızla toplam altı lokasyonda faaliyet gösteriyoruz. Türkiye fabrikalarımız TEKA Global’in gözbebeği. Tüm performans indikatörlerimiz fabrikalar arasında üst sıralarda yer alıyor.  Türkiye’den TEKA ve OEM markalı ürünler beş kıtaya ihraç ediliyor. Avrupa, Asya ve Amerika kıtalarında 57 ülkedeki iştirakımız ve 15 fabrikamız ile toplam 116 ülkede faaliyet gösteriyoruz. Teka bugün tüm dünyada 100 milyondan fazla tüketiciye hizmet eden dev bir marka.” 


“Türkiye’ye yatırıma devam edeceğiz”

Teka, 2025 yılına kadar planlı bir büyüme ile cirosunu yüzde 100 oranında artırmayı hedefliyor. Toplantıda gelecek yıllara dair hedeflerini de belirten Kuzaltı, “Büyüme hedeflerimizin doğal sonucu olarak istihdam sayımızı da artırmayı planlıyoruz. Bu ivmeyle 30 yıldır yaptığımız gibi ülkemize yatırıma devam edeceğiz. Geçmiş yıllarda yaptığımız yatırımlarla kapasitemizi artırdık. -” dedi. 


“Ar-Ge yatırımlarıyla global ürünleri Türkiye müşterilerimize kolayca sunuyoruz”

Ar-Ge yatırımlarına da vurgu yapan Kuzaltı, “Son iki yıldır Ar-Ge’ye büyük miktarda yatırım yaparak Avrupa’da tasarlanan ve geliştirilen ürünlerimizi Türkiye’deki müşterilerimizin beğenisine sunduk. Restoran kalitesinde etler için Teka SteakMaster ankastre fırın, Sınırsız Yüzey ve DirectSense teknolojisi ve  Dokunmatik Kontrol paneli ile Teka indüksiyon ocak başta olmak üzere yeni ürün yelpazesinde sunulan tüm fırın, ocak ve davlumbazlar özellikleri bakımından inovasyonda çok önemli bir aşamayı temsil ediyor” diye devam etti. 

3