Ağustos sayımız çıktı! 


Dergimizin 158. sayısı çıktı.


DERGİMİZİ TURKCELL DERGİLİK VE TÜRK TELEKOM E-DERGİ ONLİNE PLATFORMLARINDAN OKUYABİLİRSİNİZ!


Keyifli okumalar!


Şifremi Unuttum
Kaydol

Usta sanatçı Cüneyt Arkın'ın cenazesinde gerginlik

30.06.2022

Türkiye bugün usta oyuncu Cüneyt Arkın'ı son yolculuğuna uğurladı. Cüneyt Arkın, Teşvikiye Camii'nde kılınan cenaze namazının ardından Zincirlikuyu'da toprağa verildi. Cenaze töreninde yakışmayacak görüntüler ortaya çıktı. Arkın'ın tabutu başında görüntü almak isteyen muhabirler ile cenazeye gelenler arasında tartışma çıktı.


Türk sinemasının usta ismi Cüneyt Arkın, Teşvikiye Camii'nde düzenlenen cenaze töreniyle son yolculuğuna uğurlandı.


Arkın için bu sabah Atatürk Kültür Merkezi'nde tören düzenlendi. Arkın'ın naaşı törenin ardından Teşvikiye Camii'ne getirildi.


Burada düzenlenen cenaze törenine Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener gibi çok sayıda siyasetçi, Mahmut Cevher, Nuri Alço, Tamer Yiğit, Türkan Şoray, Serdar Gökhan, Kerem Alışık, Kenan İmirzalıoğlu,Burak Özçivit gibi çok sayıda sanatçı ve yüzlerce kişi katıldı.
Arkın'ın eşi Betül Cüreklibatır'ın cenaze esnasında ayakta durmakta güçlük çektiği görüldü. Arkın, kılınan cenaze namazının ardından Zincirlikuyu Mezarlığı'na defnedildi.


Cüneyt Arkın'ın ailesinin ve meslektaşlarının yanı sıra yüzlerce kişi de Teşvikiye Camii'ne akın etti. Cüneyt Arkın'ın tabutu başında görüntü almaya çalışan basın mensupları, kameraların önüne geçenlere tepki gösterdi.


Kısa süreli bir tartışma yaşandı. Basın mensupları, "Biz burada çalışıyoruz. Bir açılın, geçin arkaya" şeklinde tepki gösterdi.


Öte yandan Cüneyt Arkın'ın cenazesine katılan birçok kişinin tabutun peşinde telefonla koşması dikkat çekti. Arkın'ın cenazesinden görüntü alıp paylaşmak isteyenler, adeta yarışa girdi. Cenaze töreninde şaşkına çeviren görüntüler ortaya çıktı.


Posta

3