Temmuz sayımız çıktı! 


Dergimizin 157. sayısı çıktı.


DERGİMİZİ TURKCELL DERGİLİK VE TÜRK TELEKOM E-DERGİ ONLİNE PLATFORMLARINDAN OKUYABİLİRSİNİZ!


Keyifli okumalar!


Şifremi Unuttum
Kaydol

Lago Bodrum, yeni sezona merhaba dedi

22.06.2022

Bodrum Gölköy’ün eşsiz manzarasında konumlanan Babana Hotel’in, ismini Gölköy’ün simgesi gölden esinlenerek gölün plajı anlamına gelen La playa del Lago olarak yenileyen restoranı, yeni sezona merhaba dedi.


Kuruculuğunu Paloma Group Hotels yöneticilerinden Kemal Özyurt ve Kerem Özyurt’un üstlendiği Lago Bodrum, kendine has yepyeni tasarımlar ve mimari değişikler ile konfor ve şıklığı bir arada sunuyor.


Satsuma eşliğinde lagos balığı


Zengin kahvaltı menüsünün yanı sıra, birbirinden leziz mezeleriyle Ege mutfağını sofrasına taşıyan restoran, damaklarda unutulmaz lezzetler bırakıyor.


Ara sıcaklarda tadına doyulmaz bir lezzet, Siyah Sarımsaklı Karides sunan Lago Bodrum’un ana yemeklerinde ise, restoranın en iddialı seçeneklerinden Kağıtta Deniz Levreği ve Satsumalı Lagos bulunuyor.


Yemek ve kokteyl sunumlarını Bodrum mandalinası eşliğinde servis eden restoranın menüsünde, birbirinden iddialı kokteyl ve şarap seçenekleri de yer alıyor. Daha önce, İstanbul’un klasiği Park Şamdan’ın da şefliğini yapan Vural Parlak’ın imzasıyla sunulan lezzetlerin her biri, günlük ve taze kullanılıyor.


Kuşaklar boyu devam eden Bodrum hikayesi


Bodrum’a yaptığı yatırımlarla adından söz ettiren Özyurt ailesinin, nesilden nesile devam eden katkıları devam ediyor. Kullandıkları her malzemeyi coğrafi konuma uygun, Bodrum yarımadası civarlarından temin eden restoranın mutfağında kullanılan sebze ve meyveler, Özyurt ailesinin Bodrum bölgesindeki bahçesinden toplanıyor. Zeytinyağı ve zeytin çeşitleri de, yine ailenin zeytinliğinden temin edilerek sofraya sunuluyor. Yerel ve doğru ürüne ulaşmanın avantajını kullanan restoran, bahçesinde uyguladığı dikey tarım yöntemiyle yetiştirdiği fesleğen, biberiye gibi aromatik ürünleri de dalından koparıp yemeklerde kullanmanın keyfini çıkarıyor.


İşletmeciliğini Fatih Yücel’in üstlendiği Lago Bodrum’un yeni sezonda birbirinden özel etkinliklere ev sahipliği yapması planlanıyor.   

6