Temmuz sayımız çıktı! 


Dergimizin 157. sayısı çıktı.


DERGİMİZİ TURKCELL DERGİLİK VE TÜRK TELEKOM E-DERGİ ONLİNE PLATFORMLARINDAN OKUYABİLİRSİNİZ!


Keyifli okumalar!


Şifremi Unuttum
Kaydol

Make-A-Wish Türkiye Danışma Kurulu ilk toplantısını gerçekleştirdi

23.05.2022

Make-A-Wish® Türkiye’nin yeni oluşturulan Danışma Kurulu, derneğin tanınırlığının artırılması, kaynak yaratılması ve çeşitli paydaşlarla iş birliği olanaklarının geliştirilmesi konularında öneri ve tavsiyeleriyle dilek çocuklarının yaşama tutunma yolculuğuna katkıda bulunacak. 


Make-A-Wish® Türkiye’nin (Bir Dilek Tut Derneği) Olağanüstü Genel Kurul toplantısında oluşturulmasına karar verilen Danışma Kurulu ilk toplantısını gerçekleştirdi. 


Jeff Hakko,  Eda Aroyo, Lize Karaboğa Kaptan, Aileen Soğuksu ve Sinan Ceylan’dan oluşan Danışma Kurulu, Dernek Yönetim Kurulu Başkanı Emine Çubukçu’nun da katılımıyla gerçekleştirdiği ilk toplantısında Danışma Kurulu Başkanlığı’na Eda Aroyo’yu getirdi.


Make-A-Wish® Türkiye’nin (Bir Dilek Tut Derneği) Yönetim Kurulu Başkanı Emine Çubukçu, toplantıya ilişkin değerlendirmesinde, “Dernek olarak uzun yıllardır çocuklarımızın hayallerini gerçekleştirmek, onlara zorlu hastalıklarıyla mücadelelerinde bir nebze de olsa umut olmak için yoğun çaba harcıyoruz. Bu mücadeleye verilen destek ne kadar çok ve yoğun olursa, daha fazla çocuğumuzun yüzünü güldürmek mümkün oluyor. Danışma Kurulumuz ise hem bu mücadeleyi güçlendirecek hem de iş dünyası ile ilişkilerimizi geliştirmek, sürdürülebilirliği sağlamak ve dernek hafızasını yine dernek çatısı altında tutmak açısından önemli katkılar sağlayacak. Kurul üyelerimizin her birine bu süreçte verdikleri içten destek için dilek çocuklarımız adına teşekkür ediyorum. Danışma Kurulu yapısıyla daha da güçlenen Derneğimizin önümüzdeki günlerde daha fazla çocuğun hayalini gerçekleştireceğine tüm kalbimle inanıyorum” diye konuştu. 


MAKE-A-WISH® TÜRKİYE (DİLEK TUT DERNEĞİ) HAKKINDA


Hayati tehlikesi olan hastalıklarla mücadele eden çocuklara yönelik uluslararası bir oluşum olan Bir Make-A-Wish® Türkiye (Dilek Tut Derneği) 2000 yılından beri Türkiye’de faaliyetlerini sürdürüyor. Türkiye’de kuruculuğunu Carole Hakko’nun üstlendiği Bir Dilek Tut Derneği hayati tehlike taşıyan bir hastalıkla mücadele eden 3– 18 yaş arası çocukların kalplerinde yaşattıkları dilekleri gerçekleştiriyor.

3