Aralık sayımız çıktı! 


Dergimizin 162. sayısı çıktı.


DERGİMİZİ TURKCELL DERGİLİK, TÜRK TELEKOM E-DERGİ VE QUALITYOFMAGAZINE.COM ONLİNE PLATFORMLARINDAN OKUYABİLİRSİNİZ!


Keyifli okumalar!


Şifremi Unuttum
Kaydol

Koşmayı sevenler için en doğru Huawei akıllı saat: HUAWEI WATCH GT Runner

05.04.2022

HUAWEI WATCH GT Runner, ünlü GT Serisi’nin en iyilerini bir araya getirerek tüm eğitim seviyelerindeki koşucuları memnun etmek için yeni özellikler sunuyor. HUAWEI WATCH GT Runner, çevre ve sağlık verilerini kaydederek, kullanıcılara kapsamlı ve profesyonel fitness deneyimi sunarak bilimsel ve etkili bir antrenman planı formüle ediyor. 


HUAWEI WATCH GT Runner, koşucunun her adımına eşlik etmek için doğru dinamik kalp atış hızı ve SpO2 izleme sunan yeni HUAWEI TruSeen 5.0+ kalp atış hızı izleme teknolojisine sahip. Sektörün ilk asılı gizli anteni ve Çift Bantlı Beş Sistemli GNSS konumlandırması, koşulan parkuru doğru bir şekilde izleyerek doğru konumlandırmayı destekliyor. 


TruSeen 5.0+ teknolojisiyle donatılarak HUAWEI'nin yeni akıllı saati, GT Serisi’ndeki şimdiye kadarki en hassas akıllı saat. Ayrıca, çalışan veriler HUAWEI Health Uygulaması aracılığıyla üçüncü taraf uygulamalarla paylaşılarak veri alışverişi, uygun veri görüntüleme deneyimi ve verimli egzersiz programları yapılabilir.
 

Kişisel olarak en iyiye ulaşmak için profesyonel koşu eğitimi

Çoğu koşucu için koşu performansının nasıl ölçüleceği karmaşık bir süreçtir. HUAWEI TruSport'u temel alan HUAWEI WATCH GT Runner, kullanıcının koşu performansını değerlendirmek için Koşu Yeteneği Endeksi (RAI) sağlar. Kullanıcı limitine ulaşmamış olsa bile sistem, geçmiş kalp atış hızı, tempo, mesafe, frekans ve diğer çok boyutlu verilere dayalı olarak koşu performansını hesaplayabiliyor ve koşucuların yeteneğini doğru bir şekilde sınıflandırmak için RAI'yi ölçebiliyor. HUAWEI WATCH GT Runner ayrıca RAI ve antrenman yüküne odaklanan akıllı bir dinamik ayar planı ile donatıldı. Yorgunluk seviyesi, antrenman endeksi, aerobic / anaerobik antrenman basıncı gibi profesyonel veriler de koşucuların kendi durumlarını analiz etmelerine ve sonuçlarını iyileştirmek için makul plan ayarlamaları yapmalarına yardımcı oluyor. 


Huawei, HUAWEI TruSport tarafından sağlanan profesyonel fitness analizi verilerine dayanarak Bireysel Periyodik Bilim Eğitim Programını geliştirdi. Kendi kişisel fiziksel verilerine, koşu geçmişine ve antrenman hedeflerine göre kullanıcılar HUAWEI Health Uygulamasında koşu planlarını özelleştirebilir. HUAWEI WATCH GT Runner, kullanıcının antrenman verilerini kaydeder, analiz eder, kullanıcının mevcut atletik yetenek düzeyine ve hedeflerine göre temel periyodu, kaldırma periyodunu, konsolidasyon periyodunu ve azaltma periyodunu akıllı bir şekilde tanımlayarak egzersiz yoğunluğunu ayarlar ve geliştirmek için egzersiz hacmini kademeli olarak artırıyor. 


Yeni HUAWEI TruSeen 5.0+ daha büyük atılımlar getiriyor

HUAWEI WATCH GT Runner yeni HUAWEI TruSeen 5.0+'ı destekleyerek yeni geliştiriliş bir kalp atış hızı modülü, dairesel bir düzende 8 PD, gelişmiş dinamik kalp atış hızı izleme, daha fazla sinyal girişi ve genel olarak iyileştirilmiş kalp atış hızı izleme doğruluğu sunuyor. HUAWEI WATCH GT Runner, bilek kemiğinin özelliklerine uyan, dikkatle parlatılmış kavisli camdan üretilen ergonomik olarak tasarlanmış 2.5D arka saat kasası kullanıyor. Tasarım sadece rahat olmakla kalmaz, aynı zamanda sarsılması da kolay değil. Böylece dış ışığın girişimini etkili bir şekilde azaltır ve kalp atış hızı sinyalinin kalitesini iyileştiriyor. PD, LED ve alt cam arasında, yalnızca estetiği geliştirmekle kalmayıp aynı zamanda daha iyi bir yoğuşma etkisi sağlayan bir fresnel mercek kalkanı bulunuyor. Böylece işlem sırasında cilt yüzeyinin katmanlarındaki ışık sinyallerinin girişimini azaltarak cilde daha fazla ışık girmesi ve kılcal damarlardan daha net sinyaller alınması sağlanıyor. Huawei, derin AI öğrenme gürültü azaltma algoritmasını geliştiren yeni çok kanallı sinyal seçilimi ve füzyon geliştirme algoritması tasarladı. HUAWEI WATCH GT Runner, kullanıcı hareket halindeyken çok kanallı sinyallerden en uygun sinyali daha iyi alabiliyor.
Koşucular için en doğru Huawei akıllı saat

Yeni HUAWEI TruSeen 5.0+'ın kalbinde yer alan yeni PPG 5.0 modülü sayesinde, kalp atış hızı izleme doğruluğu önceki nesle kıyasla büyük ölçüde iyileştirildi. Çoğu senaryoda 10 bpm'lik sapma, bir kalp atış hızı kemeri kadar doğru olan yüzde 97'den fazlasına ulaşabilir. HUAWEI TruSeen 5.0+'ın güçlü parazit önleyici ve gürültü azaltma tasarımı, düzensiz hareketlerin neden olduğu hareket gürültüsüyle daha iyi başa çıkabilir ve HIIT, yoga, aerobik, ip atlama dahil olmak üzere çok hareketli egzersizler yapılırken kalp atış hızı ölçümünün doğruluğunu artırır.


HUAWEI WATCH GT Runner, küçük bir saat gövdesinde beş ana uydu sistemine sahip: GPS, Beidou, GLONASS, Galileo ve QZSS. Ayrıca, HUAWEI WATCH GT Runner, polimer fiber malzemeden yapılmış çıkıntılarda konumlandırma antenini gizleyen, asılı bir gizli antene sahip yerleşik Çift Bantlı Beş Sistem GNSS konumlandırma çipine sahip. Bu tasarım, metal malzemeden kaynaklanan konumlandırma sinyali kaybını azaltır. Yenilikçi tasarım, konumlandırma doğruluğu ile kompakt tasarımın dengelenmesindeki sıkıntılı noktaları çözen ve ayrıca parkur kayması olmaksızın maraton pist düzeyinde hassas konumlandırmayı gerçekleştiren geleneksel tasarıma kıyasla GPS anteninin performansını yüzde 135 oranında artırıyor. 


Daha iyi bir kullanım deneyimi için aerodinamik tasarım

HUAWEI WATCH GT Runner, yüksek mukavemetli polimer fiber gövde gibi hafif ve rahat malzemeleri benimsiyor. Bu malzemeler, seramik ultra hafif çerçeve ve havacılık sınıfı titanyum alaşımlı saat kurma kolu ile de uyumlu. Tüm saat gövdesinin ağırlığı 38,5 gram kadar hafif, yani koşucular koşarken saat taktıklarını zar zor fark edebilirler. Akıllı saatle birlikte verilen suya dayanıklı anti bakteriyel silikon saat kayışı sayesinde koşucuların antrenman sırasında kayışa temas eden ter ve kir konusunda endişelenmelerine gerek yok. HUAWEI WATCH GT Runner, antrenman yükü, RAI, toparlanma süresi ve hava durumu gibi verileri gösteren özel bir veri saat yüzüyle birlikte geliyor ve bunu kullanıcılar ihtiyaçlarına göre özelleştirebiliyorlar.

10