Ekim sayımız çıktı! 


Dergimizin 160. sayısı çıktı.


DERGİMİZİ TURKCELL DERGİLİK, TÜRK TELEKOM E-DERGİ VE QUALITYOFMAGAZINE.COM ONLİNE PLATFORMLARINDAN OKUYABİLİRSİNİZ!


Keyifli okumalar!


Şifremi Unuttum
Kaydol

Almanya’daki başarılı girişimlerinin ardından yatırımlarını Türkiye’de sürdürme kararı alan Mr. Jade dergimiz Quality'e konuk oldu

28.02.2022

İnsanlar yurt dışına giderken ben ‘Yurt dışından buraya gelmek lazım’ diye düşündüm ve Türkiye’ye yatırım yapmaya geldim.  Bir tane vatanımız var o da Türkiye Aslen Sivaslı olan, Almanya’da doğup büyüyen ve 21 yaşında açtığı ilk iş yeriyle iş hayatına atılan Mr. Jade (Özkan Şen), 45 yaşında özgürlüğüne olan düşkünlüğü nedeni ile evlenmemiş ve çok yönlü kişiliğiyle birçok farklı sektörde başarılı adımlarıyla dikkat çekiyor. İnstagramda 5.3 milyon takipçisi olan bir fenomen. Sosyal sorumluluk projelerine de imza atan Mr. Jade, birçok ihtiyaç sahibine maddi destekte bulunuyor. Müzik ise bitmeyen sevdam diyor. Almanya’daki başarılı girişimlerinin ardından yatırımlarını Türkiye’de sürdürme kararı alan Mr. Jade’i daha yakından tanımak istedik…
Yatırımlarını Türkiye’ye yöneltti

Almanya’da doğup büyüyen Mr. Jade, şu sıralar Türkiye seyahatlerini sıklaştırmış durumda. Almanya’da kurduğu Jade Group İnt. Bünyesinde, JADE Saal Eventlocation, JADE Catering Europe, JADE Loungee Restaurant int, JADE Chocolate, JADE Coffee, mrJADE Shop, JADE Music Pro ve mrJADE The Brand isimli şirketleri ile Düseldorf, Frankfurt, Mülheim’de  faaliyet gösteren bir girişimci iş insanı.


Ülkesini çok sevdiğini ifade eden Mr. Jade, Türkiye’de yatırımlara başlamış. Jade Lounge’u Türkiye’de de faaliyete geçirdi. Kayseri’de açtığı Jade Lounge şimdiden popüler bir mekan oldu. Ankara ve İstanbul’da da yeni Jade Lounge açmak için hazırlanıyor. 

Müzik, inşaat ve yapı denetimi üzerine aldığı eğitimlerin ardından ticaretin daha ağır bastığını söyleyen ve bu yolda kedisine bir yol çizen Mr. Jade’in en büyük sevdası ise müzik. İş hayatındaki başarılarına karşın müzikten de hiç kopmadığını ifade ediyor. 


13 enstrüman çalan bir müzik aşığı 

6 yaşındayken babasının kendisine bir bağlama alması ile başlayan müzik tukusu sonunda  Mr. Jade,13 enstrüman çalıyor ve bugüne kadar 8 parça üretmiş.  Aynı zamanda İsmail YK ile kuzen. ‘Hasretinle yandı gönlüm’ ve ‘Derdim gizli’ parçaları YouTube’da 6 milyonun üzerinde izlenme alan Mr. Jade, Nisan Ünsal ile birlikte seslendirdiği ‘Aşk benim neyime’ şarkısı da 2 milyon izlenmeye ulaşmış. 
Jade Lounge Almanya’dan sonra Türkiye’de zincir marka olacak… 

21 yaşında ticaret hayatına atılan ve ilk olarak organizasyon üzerine bir şirket kuran Mr. Jade, daha sonra ise kendisine açtığı balo salonunda organizasyonlarını sürdürmüş. İnşaat geçmişi olduğu için balo salonunun bütün dizaynını kendisinin yaptığını söyleyen Mr. Jade, şu anda ise yeme-içme, catering sektöründe faaliyetlerini sürdürüyor. Kendisini her yönden geliştirmenin çok önemli olduğuna vurgu yapan Mr. Jade, Almanya’da kurduğu Jade Lounge restaronlar da zincir marka olmuş.  


Jade Lounge’ın Türkiye’deki ilk şubesini Kayseri’de hizmete açan Mr. Jade,  Ankara ve İstanbul’da da şubelerini açmak için harekete geçtiğini ifade etti. Jade Lounge’un yanı sıra Jade Coffee ile kahve sektöründe, Jade Chocolate ile de çikolata sektörüne girmiş. RÖPORTAJIN DEVAMI VE DERGİMİZİ ONLINE OKUMAK İÇİN TIKLAYIN

14