Ocak sayımız çıktı! 


Dergimizin 151. sayısı çıktı.


DERGİMİZİ TURKCELL DERGİLİK VE TÜRK TELEKOM E-DERGİ ONLİNE PLATFORMLARINDAN OKUYABİLİRSİNİZ!


Keyifli okumalar!


Şifremi Unuttum
Kaydol

Radisson Blu Hotel , Mount Erciyes’te hizmete açıldı

11.01.2022

Sadece bir spor ve eğlence olmayıp aynı zamanda başlı başına bir kültür olan kış sporları diğer tatil türlerinden çok daha rafine standartlara  sahiptir. Bu sporu yapan kitle hem mükemmel kayak tesisleri hem de muhteşem konaklama tesislerine ihtiyaç duyar. Bunlardan ilki olan kayak tesislerini kayak severlere mükemmelliyet ile sağlayan Erciyes bu kış ikincisini yani muhteşem bir konaklama imkanı sunan Radisson Blu Hotel, Mount Erciyes'e de sonunda kavuşuyor. 


10 Milyon Euroluk bir yatırımın sonucu olan otel 60 oda ve 120 yatak kapasitesinin yanında aynı anda 310 kişiye hizmet verebilecek son derece zarif restaurantlara da sahip. Kayakla doğrudan ulaşılabilecek açık restaurant alanında şömine başında ızgara ve fırınımızda pişen lezzetlerin keyfine Erciyes manzarası eşliğinde varmak isteyenlerin tutkunu olacağı Ski Lounge restoranın yanında, Lounge restaurantımızda kapalı alanda şömine başında akşam yorgunluğunu atmanın keyfi ise paha biçilemez.
Dünyada az sayıda benzeri olan Spa alanı ise tamda kayak tutkunlarının kayak sonrası (apres ski) yorgunluğunu tatlı birkeyfe dönüştürmek için tasarlandı. Panaromik Erciyes manzaralı iki havuza sahip olan Spa alanındaki havuzlardan bir tanesi ısıtmalı açık jakuzi olup yavaş yavaş yağan masalsı Erciyes karının altında sıcak havuzda, manzarayı üşümeden doya doya yaşama fırsatı sunmaktadır. 


Kayakseverlerin en son teknoloji olimpik kayak malzemelerini kiralayıp uzmanlara kendi ihtiyaçlarına göre ayarlatabilecekleri kayak kiralama alanından kayak pistine asansörle çok kolay ulaşabilecekleri bu muhteşem tesisin dünyada çok az sayıda benzeri bulunmaktadır.
ERCİYES KAYAK MERKEZİ


Avusturya’daki kayak merkezleri örnek alınarak Avusturyalı uzmanlar tarafından planlanan Erciyes Kayak Merkezi Türkiye’nin ve dünyanın en önemli kayak merkezleri arasındadır. 120 km. uzunluğunda piste sahip olan Erciyes Kayak Merkezi çocuklardan olimpik sporculara kadar her seviyede kayakçıya hitap edebilmektedir. 2100 ve 3400 metre irtifalar arasında bulunan bu pistler aynı zamanda Avrupa’nın en yüksek irtifadaki pistleri arasında yer almaktadır. Dünyanın en geniş kayak merkezi yoluna da sahip olan Erciyes’e Kayseri şehir merkezinden 25, Kayseri Havaalanından 30 dakikada ulaşılabilmektedir. 


6