Ocak sayımız çıktı! 


Dergimizin 151. sayısı çıktı.


DERGİMİZİ TURKCELL DERGİLİK VE TÜRK TELEKOM E-DERGİ ONLİNE PLATFORMLARINDAN OKUYABİLİRSİNİZ!


Keyifli okumalar!


Şifremi Unuttum
Kaydol

Akron Bilişim A.Ş Yönetim Kurulu Başkanı Emre Ünal, 'Ahicoin'i ve proje detaylarını Quality'e anlattı

03.01.2022

ahicoin.org isimli sitemizden Ahi Coin’in ön satışları başladı. Bu sene Mart ayının sonlarında Ahi Coin, Cryptra Borsası’nda Primer takas aracı olarak hayata geçecek.


Ahi Evran geleneğini elektronik ticarete uyguluyoruz

Bitcoin 12 yıl önce çıktığında 0.06 cent iken, günümüzde biz bu satırları yazarken 46.500 dolardı. Biz de Emre Ünal’a ulaşarak hem kendisini tanımak, hem de ön satışları yeni başlayan Ahi Coin’in nasıl doğduğunu ve bilinmeyenleri öğrenelim istedik. Gelin birlikte okuyalım…  Emre Ünal, 43 yaşında Eskişehirli doğumlu ancak Kocaeli de büyüyen bir Kafkas delikanlısı. (Annesi Çerkes babası Çeçen) Kocaeli Teknik Lisesi Bilgisayar Bölümü’nü bitirmiş. Ardından İstanbul’a gelerek Yıldız Teknik Üniversitesi’nde Bilgisayar Mühendisliği bölümünü bitirmiş. Ardından İngiltere’ye giderek Cambridge’de Yüksek Lisans ve Doktora yapmış. Eğitimini bitirdikten sonra, bir süre çalışıp Türkiye’ye dönmüş. 


2006 da Gebze’de Demir –Çelik işine girerek Haddehane kurmuş, 2009 da kimya sektöründe faaliyet göstermiş. Ancak her geçen gün gelişen bilişim sektörü ve e- ticaret hacmindeki büyüme, Emre Ünal’ı, tüm yatırımlarını satarak, onu asıl işi olan bilişim sektörüne dönmesine neden olmuş.  


2011 de kurduğu Akron Bilişim ile başlayan çalışmaları onu yapay zeka ve robotik gelişmelere yönlendirmiş. (Akron Bilişim 2019 yılının sonunda kurumsal olarak bir anonim şirkete evrilmiş) Büyük bir yatırım ve on sene süren Ar-Ge çalışmaları sonunda, geliştiren projenin gereği olarak ön satışları başlayan Ahi Coin’i çıkarmış… 


Biz Ahi Evran geleneğini elektronik ticarete uyguluyoruz

Emre Ünal’a ilk sorumuz Kripto para üretmek kolay mı, son günlerde Futbol Kulüpleri dahi Coin çıkarmaya başladı neler söylersiniz dediğimizde; “Kripto para üretmek herkesin yapabileceği bir geliştirme, Ancak bunu değerli kılmak için işlevsel bir altyapı gerekiyor. Bu organizasyonu yapmak için de çok iyi bir mühendislik ve ekonomi bilgisi gerekiyor. Ben Bilgisayar Mühendisi ve iyi bir ekonomi uzmanıyım. Bu sistemi kurmak ve hayata geçirmek için 12 senedir yatırım yapıyorum. Ar-Ge çalışmalarımızı tamamladık.


Bizim geliştirdiğimiz çok özel bir yazılım var. Bu yazılım kişileri davranış biçimlerinden tanıyan, hareketlerinden, ses tonuna kadar tahil ve anliz eden bir yapay zeka yazılımı. Biraz daha açacak olursak,   Fil adını verdiğimiz bu yapay zeka, ahi evran geleneği ile oluşturacağımız pazar yerinin karar mekanizmasını oluşturuyor.


Ahi evran geleneğini elektronik ticarete uyguladık. Bu uygulamada ihtiyacınız olan ürünü pazar yerinden satın alabileceğiniz gibi, elinizdeki ürünü ihtiyacınız olan başka bir ürün ile değiştirebiliyorsunuz. Burada ayrıca bir ürünü, başka bir ürünle takasa da izin veriyoruz. Kısaca biz Ahi Evran geleneğini, elektronik ticarete uyguladık. Bu sistemin sanal finansmanını da Ahi Coin ile yapmayı planladık. Ayrıca bu yapay zeka, kişisel verilerin kaydına izin vermeyen blok zinciri temelli bir yazılım. 
Ahi Coin, Cryptra Borsası’nda Primer takas aracı olarak hayata geçecek.

ahicoin.org isimli sitemizden Ahi Coin’in ön satışları başladı. Bu sene Mart ayının sonlarında Ahi Coin, Cryptra Borsası’nda Primer takas aracı olarak hayata geçecek. “Fil” adını verdiğimiz yapay zeka sahtekarlığa, yalan beyana izin ve geçit vermeyen, son derece güvenli, ürün satanı da, alanı da koruyan bir yazılım. Tabi Ahi Coin’in hayata geçmesi ve değer kazanması için geliştirdiğimiz ve “Fil” adını verdiğimiz Pazar Yeri için, 11 yıl içinde yaklaşık 10 milyon Euro  yatırım yaptık. Yaptığımız bu girişim ile yenilikçi yatırımcı ve girişimcilere bir fırsat yarattık. Burada da Kalite, Dürüstlük ve vizyoner bir bakış açısı arıyoruz. Bu 3 temel özelliği taşıyan herkes, Ahi Evran Pazarında kazanabilir. 


Ayrıca kişilerin bu üç özelliği taşıdıklarını şirket evrakları ya da bayanları ile değil, ‘FİL’ adını verdiğimiz yapay zeka karar verecek. Tabi ki hukuki değerlendirmeleri yapacak olan uzman bir ekibimiz de var. Yasal olmayan kişi ya da kurumlar, yapay zeka tarafından ‘ban’ lanacak. Amacımız zengini daha çok zengin yapmak değil, girişimci ve yenilikçi yatırımcıyı koruyacak doğru ve stabil bir piyasa oluşturmak. 


“Ahi Coin” Akron Bilişim güvencesi altında 

“Günümüzde bir çok coin var ve birçoğu için de çöp coin diyorlar. Ahi Coin’i diğer coinlerden ayıran özellik nedir? dediğimizde; Merkeziyetiz sistem olduğu için, yatırımcıların yapacağı en önemli şey, alt coinlerin kimin tarafından yönetildiğini bilmeleri. Ahicoin in yönetimi 11 sene süren Ar-Ge çalışmalarına ve yazılıma 10 milyon euro harcayan Akron Bilişim A.Ş güvencesi ve çatısı altında." dedi.  

    

RÖPORTAJIN DEVAMI VE ÇOK DAHA FAZLASI İÇİN TIKLAYIN


Dergimizin 151. sayısı, 1 Ocak'tan itibaren Turkcell Dergilik, Türk Telekom E-Dergi ve www.qualityofmagazine online platformlarında.

13