Ocak sayımız çıktı! 


Dergimizin 151. sayısı çıktı.


DERGİMİZİ TURKCELL DERGİLİK VE TÜRK TELEKOM E-DERGİ ONLİNE PLATFORMLARINDAN OKUYABİLİRSİNİZ!


Keyifli okumalar!


Şifremi Unuttum
Kaydol

Türkiye’yi 'temizlik kağıdı' ile tanıştıran Selpak, 50. yaşını kutluyor

02.12.2021

Toplumda hijyen bilincinin geliştirilmesi için çalışarak tüketici davranışlarını değiştiren Selpak; yarım asırdır en yumuşak tuvalet kağıtlarını, suya en dayanıklı kağıt havluları geliştiriyor. Selpak, tüketicilerine “En iyisine ihtiyaç duyduğun her an, en iyisi Selpak kullan! 50 yıldır olduğu gibi…” diyor. Selpak’ın 50 yılda ürettiği 1.3 milyon ton kağıdın uzunluğu, 9 bin 699 kez dünyanın çevresini dolaşmaya yetiyor.


Türkiye’nin hijyen alışkanlıklarını değiştiren ve “kişisel hijyen” bilincinin toplumda gelişmesi için çalışmalar gerçekleştiren Selpak, 50. yaşını kutluyor. Türkiye’nin ve dünyanın dört bir yanında hayatlara dokunan Selpak; vizyoner, yenilikçi ve sorumlu bir anlayışla, markalı pazarın lideri olarak en iyisine ihtiyaç duyduğu anlarda tüketicilerin yanında yer alıyor. Kağıt mendilde jenerik marka olarak büyük bir mirasa sahip olan Selpak, bugün kategorisinde tüketici beklentilerini en iyi karşılayan ve tüketicinin kendisini en yakın hissettiği marka konumunda.  


Selpak’ın yarım asırlık geçmişini değerlendiren Eczacıbaşı Tüketim Ürünleri CMO’su Bilge Çiftçi, şunları söyledi: “Selpak, bundan 50 yıl önce ülkemizdeki yaşam standardını yükseltme hedefi ve topluma karşı görev bilinciyle, Türkiye’de kurulan ilk özel sektör kağıt üretim tesisinde üretilmeye başlandı. Selpak, Türk tüketicisine hep ilkleri sunabilmesi, inovasyon ruhu ve yarattığı kategorilerle geçen yarım asırda öncü marka olmayı başardı. Değişen hayatlara, ihtiyaç ve beklentilere yanıt verecek, hayatı kolaylaştıracak ürünlerimizi yenilikçilik DNA’mızla sürekli geliştirdiğimiz ve çeşitlendirdiğimiz için gururluyuz. Yıllar içinde çalışmayı, üretmeyi, sektörümüze öncü olmayı hep sürdürdük; aynı tutkuyla hep daha iyisini sunmak için çalışmaya devam ediyoruz.” 


“Tüketicilerimize, ‘En iyisine ihtiyaç duyduğun her an, en iyisi Selpak kullan! 50 yıldır olduğu gibi bugün de...’ mesajını veriyoruz” 


Selpak’ın yenilenen yüzüne de değinen Çiftçi, “50. yılımızı fırsat bilerek, her şeyin hızla değiştiği ve her alanda önemli bir dönüşümün yaşandığı 2021 yılında tüketicileri odağımıza aldık. Logomuzu, ambalajlarımızı ve sloganımızı yeniledik. Yeni dönemde de ‘En iyisine ihtiyaç duyduğun her an, en iyisi Selpak kullan!’ mesajımızla, tüm Türkiye’nin markamızla özdeşleştirdiği filimizle Selpak’ın vaatlerini tüketicilerimize sunacağız” dedi.


13