Ekim sayımız çıktı! 


Dergimizin 160. sayısı çıktı.


DERGİMİZİ TURKCELL DERGİLİK, TÜRK TELEKOM E-DERGİ VE QUALITYOFMAGAZINE.COM ONLİNE PLATFORMLARINDAN OKUYABİLİRSİNİZ!


Keyifli okumalar!


Şifremi Unuttum
Kaydol

Kalamata yeni yerinde yeni yüzüyle

02.12.2021

Adını ve bereketini çilingir sofralarının baş tacı olan kalamata zeytininden alan Kalamata, Akaretler’den sonra yeni yerinde yenilen yüzüyle misafirlerini ağırlamaya başladı.


Boğazın İncisi Sortie’nin içinde sevenleriyle buluşan mekan,  muhteşem manzarası, dekorasyonu, mezeleri ve Greek Taverna konseptiyle başta müdavimleri olmak üzere eğlence hayatında heyecan yarattı.


Executive Chef Erol Güneş’in özenle hazırladığı yeni menü, hem sunumlarıyla, hem de lezzetleriyle iştah kabartıyor.  Yeni menüde Yunan, Rum, Lübnan ve Osmanlı kültüründen esintiler taşıyan modern mezeler ön plana çıkıyor.  Mutlaka denenmesi gerekenler arasında; Oreo bisküvisinden esinlenen Pancarlı Oreo, ekşi krema, şalgam suyunda yapılan lahana dolma, pancarlı Atom, Alaçatı esintisi, Cümbüş, Hatay ekşi, Cunda, Mütebbel, özel tekniklerle yapılan Arnavut ciğer ve baklava yufkasından açılan ıspanaklı börek bulunuyor. Ana yemek olarak ise Levrek, Somon, bonfile, kuzu karski, çeltik kebap gibi birçok seçenek bulunuyor.
Eşsiz boğaz manzarası ve Yunan taverna konseptiyle konuklarına keyifli saatler vadeden mekânda davetliler Kosta&Tuba ikilisinin Rum ve Türkçe müziğini harmanlayan geniş repertuarı eşliğinde büyülü bir gece yaşıyor.


Girer girmez ferah ortamıyla kendini içine çeken mekan, avizelerden duvarları süsleyen heykellere, ikonik barından, konforlu oturma gruplarına kadar birçok ögeyi içinde barındırıyor.


6