Ocak sayımız çıktı! 


Dergimizin 151. sayısı çıktı.


DERGİMİZİ TURKCELL DERGİLİK VE TÜRK TELEKOM E-DERGİ ONLİNE PLATFORMLARINDAN OKUYABİLİRSİNİZ!


Keyifli okumalar!


Şifremi Unuttum
Kaydol

Melie Jewelry’nin Kurucusu Melike Kapıcıoğlu mücevhere olan tutkusunu ve tasarımlarındaki eşsizliği Quality'e anlattı

01.12.2021

Altın parfüm kolyelerimizden ‘Âşık Kuğular’ İtalya’nın en prestijli tasarım yarışması olan A Design Award’da mücevher dalında ödüle layık görüldü.


Yılın son ayına girdik ve şimdiden yılbaşı heyecanı sardı hepimizi. Heyecanın bir başka boyutu da sevgilimizi, eşimizi ve dostlarımızı mutlu etmek için hediye alma telaşı sarar hepimizi. Biz de ödüllü mücevher Tasarımcısı ve Melie Jewelry’nin Kurucusu Melike Kapıcıoğlu’nu ve ürünlerini hatırlayalım dedik. 

Bahçeşehir Üniversitesi’nde İşletme bölümünü bitirdikten sonra,  2007 yılından itibaren hem İstanbul hem de Londra’da, mücevher üretiminde yaygın olan eski ve yeni tekniklerin yanı sıra mücevher tarihi, mücevher firmalarının işletmesi gibi pek çok konuda eğitimler almaya başlayan Kapıcıoğlu, 2012 yılında Melie Jewelry’yi kurdu. 
Kapıcıoğlu, 2013 yılında tasarladığı parfüm kolyeleriyle, 2016 yılında İtalya’da mücevher dalında ödül kazandı ve 2017 yılında mücevher trendlerinde gösterildi. Melie’nin yöneticisi ve kreatif direktörlüğünü üstlenen Melike Kapıcıoğlu ile yaptığımız bu güzel sohbeti keyifle okuyacaksınız.
Üniversite eğitimimden sonra 6 yıl süren mücevher eğitimi aldım ve Melie Jewelry’i kurdum 

“Üniversite eğitimime devam ederken bir yandan da mücevher üretim atölyelerinde ders almaya başlamıştım. Üniversite dışında, günümün geri kalanı bu atölyelerde geçiyordu. İstanbul’da 2 yıl boyunca katıldığım atölye eğitimlerinden sonra yolculuğuma Londra’da devam ettim. Mücevher üretiminde kullanılan farklı teknikler, tasarım aşaması, taş eğitimleri gibi mücevherin ilham aşamasından, son sunumuna kadar birçok sürecin eğitimini alarak İstanbul’a geri döndüm. Ardından, 2 yıllık bir program olan ‘Tasarım Kültürü ve Yönetimi’ eğitimini alarak 6 yılın sonunda ‘Melie Jewelry’yi kurdum. 


RÖPORTAJIN DEVAMI VE ÇOK DAHA FAZLASI İÇİN TIKLAYIN


Dergimizin 150. sayısı, 1 Eylül'den itibaren Turkcell Dergilik, Türk Telekom E-Dergi ve www.qualityofmagazine online platformlarında.13