Aralık sayımız çıktı! 


Dergimizin 150. sayısı çıktı.


DERGİMİZİ TURKCELL DERGİLİK VE TÜRK TELEKOM E-DERGİ ONLİNE PLATFORMLARINDAN OKUYABİLİRSİNİZ!


Keyifli okumalar!


Şifremi Unuttum
Kaydol

Seyyal Taner'in sesinden 'Sen Ben Lenin'e özel şarkı

25.11.2021

Yarın tüm Türkiye’de vizyona girmeye hazırlanan Tufan Taştan’ın ödüllü filmi ‘Sen Ben Lenin’in vizyon öncesi Seyyal Taner tarafından seslendirilen özel şarkısı ‘Ahmet Abi (Mendilimde Kan Sesleri)’ yayınlandı. Şarkı, Edip Cansever’in ‘Mendilimde Kan Sesleri’ adlı şiirinden Barış Diri tarafından bestelendi.


Senaryosunu Tufan Taştan’ın Barış Bıçakçı’yla beraber yazdığı, Taştan’ın ilk uzun metrajı ‘Sen Ben Lenin’in vizyon yolculuğu yarın başlıyor. İzleyenlerle buluşmasına bir gün kala filmin şarkısı ‘Ahmet Abi (Mendilimde Kan Sesleri)’ seyircilerin beğenisine sunuldu. Edip Cansever’in ‘Mendilimde Kan Sesleri’ isimli şiirinden Barış Diri’nin bestelediği şarkı, usta sanatçı Seyyal Taner’in sesinde hayat buldu. 


Barış Falay ile Saygın Soysal’ın başrollerini paylaştığı, Melis Birkan, Serdar Orçin, Nur Sürer, Salih Kalyon, Hasibe Eren, Özgür Çevik, Şerif Erol, Binnur Kaya, Mustafa Kırantepe, Serkan Keskin, Nazlı Bulum, Murat Kılıç, Sarp Aydınoğlu, Barış Yıldız, Sarp Akkaya, Necip Memili, Bige Önal ve Utku Çakar’dan oluşan zengin bir kadronun ikiliye eşlik ettiği ‘Sen Ben Lenin’; Karadeniz’de bir kasabanın kıyısına vuran Lenin heykelinin dikilişinin ardından, başbakanın katılımıyla gerçekleşecek açılış töreninden hemen önce çalınmasını ve Ankara’dan görevlendirilen iki polisin kasabada kayıp Lenin heykelinin peşine düşmesinin hikayesini anlatıyor. 


Yapımcılığını İstanbul Digital (ID) Film ve Yapım-eki’nin üstlendiği ‘Sen Ben Lenin’ yarından itibaren sinemalarda!2