Aralık sayımız çıktı! 


Dergimizin 150. sayısı çıktı.


DERGİMİZİ TURKCELL DERGİLİK VE TÜRK TELEKOM E-DERGİ ONLİNE PLATFORMLARINDAN OKUYABİLİRSİNİZ!


Keyifli okumalar!


Şifremi Unuttum
Kaydol

Kaave, Avrupa ve Amerika pazarında da büyümeye devam ediyor

08.11.2021

Bugüne kadar 45 milyondan fazla kez indirilen ve 1,5 milyar yorum yapan süper eğlence uygulaması Kaave, Ortadoğu pazarında Suudi Arabistan, Katar, BAE, Ürdün’de gördüğü ilginin ardından, Avrupa ve Amerika pazarında büyümeye odaklandı. 


Uygulama mağazalarında 32 farklı ülkede çeşitli kategorilerde ilk 10 uygulama arasında yer alan Kaave, son dönemde uygulamaya getirdiği yeniliklerin yanı sıra Avrupa ve Amerika pazarına ağırlık vermeyi hedefliyor. Android, iOS ve Huawei platformlarında 100’den fazla ülkede aylık 5 milyon aktif kullanıcıya sahip olan uygulama, yeni yatırımlarla kullanıcı sayısını 2 katına çıkarmayı hedefliyor. 


“Her ülkeden ve kültürden kullanıcı hedefliyoruz”


Global hedeflerine ulaşmak için yeni stratejiler belirlediklerini vurgulayan Kaave uygulamasının kurucu ortağı Selin Sağol Sade, “Global pazarda ülkelerden çok kültürleri hedef alarak stratejik pazar analizi ve proje planlaması yaparak ilerliyoruz. Farklı kültürlere yönelik yorum türlerini mobil uygulamaya eklemek için çalışmalarımız devam ediyor. En çok aktif kullanıcımızın olduğu ülkeler başta Türkiye olmak üzere; Orta Doğu ülkeleri, Amerika, Almanya ve Hollanda. Kahve yorumu en çok başta Türkçe olmak üzere Arapça, İngilizce ve Yunanca dillerinde bakılıyor. Hedefimiz, süper eğlence uygulaması Kaave’nin her ülkeden ve kültürden daha çok kullanıcı ile bağlantı kurması, yorum severlerin  günün her saati daha da keyifli zaman geçirmesi. Bu amaçla her geçen gün mobil uygulamamızı güncellemeye devam ediyoruz. Kaave uygulamamız bugüne kadar 45 milyon kullanıcı tarafından indirildi. Yeni pazarlarla birlikte uygulamamızı  2 kat büyüterek 100 milyon kullanıcıya ulaşmak istiyoruz.” dedi. 


Orta Doğu’da yorum severlerin ilk tercihi Kaave


Selin Sağol Sade,  Suudi Arabistan, Katar, BAE ve Ürdün’den uygulamaya yoğun ilgi gösterildiğine dikkat çekerek sözlerini şöyle sürdürdü: “Mobil dünyadaki eğlence uygulamaları girişimci ruhun değer gördüğü bir alan ve bu alanda önemli bir potansiyel var.  Özellikle ülkemizin de kültür yansıması olarak Orta Doğu bu sentezi sağlayan uygulamaların gelişimi için zemin oluşturuyor. Orta Doğu’da yorum severler en çok Kaave uygulamasını tercih ediyor. Bu kültürü iyi biliyoruz ve eğlenceli yorumlar üretmeye devam ediyoruz. Pazarlama çabalarımızı   ürünümüzü girdiğimiz ülkenin kültürüne göre yapıyoruz. Ortadoğu’nun ardından Avrupa ve Amerika’da uygulamamızın bilinirliğini artırmaya odaklandık.” 


13