Aralık sayımız çıktı! 


Dergimizin 150. sayısı çıktı.


DERGİMİZİ TURKCELL DERGİLİK VE TÜRK TELEKOM E-DERGİ ONLİNE PLATFORMLARINDAN OKUYABİLİRSİNİZ!


Keyifli okumalar!


Şifremi Unuttum
Kaydol

Birce Akalay kendi mücevher koleksiyonunu zamansız tasarımlarıyla tanıttı

20.10.2021

Birce Fine Jewellery markası ile kendi mücevher koleksiyonunu yaratan başarılı oyuncu Birce Akalay, tamamı kendi tasarımlarından oluşan mücevherlerini çok özel bir lansmanla eşsiz bir manzaraya ve çok özel lezzetlere ev sahipliği yapan JW Marriott İstanbul Bosphorus’un  en gözde mekanı olan Octo Restaurant’ta tanıttı.




Yaşam ve sanattan aldığı ilhamı, zanâat ile birleştiren Birce Akalay, tasarladığı her biri “tek” ve “el yapımı” olan zamansız parçaları, Birce Fine Jewellery markası altında tanıttı.


Huri Murphy, Birce Akalay


DOSTLARI BİRCE AKALAY’I YALNIZ BIRAKMADI


Geçtiğimiz Salı günü Octo Restaurant’ta gerçekleştirilen özel bir lansmanla tanıtılan “Birce Fine Jewellery”nin tasarım yolculuğuna “Vanilla Sky” ve “Harem” adında 2 farklı koleksiyon ile başladığını, her biri birer sanat eseri gibi kalıcı ve sonsuz olma çabasıyla üretilen koleksiyonun, 2 farklı atölyede ve mesleklerini babadan oğula taşıyan, el işçiliğinde ustalaşmış kadim mücevher ustalarının ellerinde hayat bulduğunu ifade eden başarılı oyuncuyu dostları bu özel günde yalnız bırakmadılar. Davete katılanlar  arasında; “Mehmet Turgut & Ada Sanlıman, Didem Bağrıaçık, Füsun Kuran, İrem Sak, Dilara Karabay, Şah Yaycı, Pınar Timer, Hülya Eltemur, Mert Aslan, Ahmet Gencehan Güneş, Semiha Artuc, Daphne Behar, Mihre Çelikkol, Huri Murphy, Sema Demiral, Zeynep Esenil, Ayşe Barım, Arzu Kaprol, Huri Murphy, Dilşah Mersin, Mihre Çelikkol” da vardı.


Zeynep Esenil



Meltem Kazaz


İLHAMINI KELEBEKLERDEN ve YAŞAMDAKİ İKİLİKLERDEN ALAN: VANILLA SKY


11 parçadan oluşan; altın, değerli ve yarı değerli taşlar ile tamamen elde üretilen Vanilla Sky koleksiyonunun ilham kaynağını kelebekler ve yaşamdaki ikilikler oluşturuyor. Kelebeklerin kanatları ve renkleri, 2 sayısının büyüsü ve gökyüzünün gün doğumu ve batımında büründüğü eşsiz renkler birleşerek, Birce Akalay’ın hayal dünyasından Vanilla Sky koleksiyonuna yansıyor.


İrem Sak


Başarılı oyuncu, Vanilla Sky koleksiyonunun çıkış noktasını şöyle tanımlıyor: “Mücevher tasarlamak çok zorlu bir süreç, çünkü denenmemiş, işlenmemiş bir şey aslında neredeyse yok gibi. Kelebekler de aynı şekilde. Mücevher ve aksesuar olarak tasarlanmış envai çeşit kelebek görmüşsünüzdür muhakkak. Ben de gördüm ama hiç büyülenmemiştim. O zaman kendi kelebeğimi bulmak için hayal etmekle yola çıkmam gerekiyordu ve bu benim kelebeğim olacaktıysa tam da benim gibi olmalıydı.”

1