Aralık sayımız çıktı! 


Dergimizin 150. sayısı çıktı.


DERGİMİZİ TURKCELL DERGİLİK VE TÜRK TELEKOM E-DERGİ ONLİNE PLATFORMLARINDAN OKUYABİLİRSİNİZ!


Keyifli okumalar!


Şifremi Unuttum
Kaydol

Merit International Körfez’in ilk 'Uluslararası Tavla Turnuvası' Altın şehir Dubai’de gerçekleşti

19.10.2021

Dubai'nin ilk uluslararası tavla şampiyonası “Merit International Oasis 2021” Eylül ayında Crown Plaza Hotel'de “Turnuva Turizmi” kapsamında Dünya Tavla Federasyonu iş birliğiyle düzenlendi.


Henüz ilk yılında, 25 ülkeden 120’yi aşkın profesyonel oyuncunun katıldığı şampiyonanın ana sponsoru 30.000 dolarlık ödül katkısı ile Merit International oldu.
Dünyanın en ünlü tavla oyuncularını Dubai’de buluşturan şampiyona, Dubai Spor Konseyi onaylı Mindskillz FZCO tarafından düzenlenen; Mindskillz FZCO' nun kurucusu ve Genel Müdürü, FFBG yönetimindeki CBFE Genel Sekreteri ve resmi VIDO Elçisi Patrick Gebeili’nin ev sahipliğinde, Dünya Tavla Federasyonu Genel Sekreteri Marco Fornasir ve Uluslararası organizatör Arda Fındıkoğlu baş direktörlüğünde Merit International’ın ana sponsorluğunda, Dubai Crown Plaza Hotel’de gerçekleşti.


Turnuvada oyuncuların katılım ücretlerinin yüzde 100’ü ödül havuzuna aktarılıp, etkinliğin ana sponsoru olan Merit International şampiyonaya 30 bin dolar ödül katkısı sağladı.  

“Kıbrıs’ın tanıtımını Dubai’de yapmaktan mutluyuz”

 

Dünyanın dört bir yanındaki tavla tutkunlarının heyecanla beklediği turnuvanın koordinatörlüğünü yürüten Merit Poker Başkanı Songül Bekem, Merit International Oasis Backgammon Cup (Tavla Turnuvası)’ın  hareketsiz geçen 1,5 yılın ardından mutlaka gidilmesi gereken bir etkinlik olduğunu söylerken, “2013’ten beri dünyanın en büyük modern tavla turnuvasıda 40’ı aşkın ülkeden yüzlerce tavla tutkununu kusursuz bir şekilde Kuzey Kıbrıs’ta ağırlıyoruz. Böyle bir organizasyonu Merit International olarak otellerimizde düzenlemekten büyük gurur duyuyoruz. 2019 yılında Girne’de Merit Park otel tarafından düzenlenen dünya tavla turnuvasına 43 ülkeden 532 profesyonel oyuncu katılmış, toplam 470 bin Euro dereceye giren oyuncular arasında dağıtılmıştı. Monte Carlo dâhil katılımcı sayısı ve dağıtılan ödül açısından bu turnuvanın yanına yaklaşabilen yok. Bu sene Altın şehir Dubai’de 23-27 Eylül 2021 tarihinde yapılan Merit International Oasis Backgammon Cup’ta Kuzey Kıbrıs’ın tanıtımını Dubai’de yapmaktan ayrıca mutluyuz. Bu yıl Dubai’deki turnuvaya ana sponsor olarak 30 bin dolar ödül katkısında bulunuyoruz.” Dedi. 

3