Ekim sayımız çıktı! 


Dergimizin 148. sayısı çıktı.


DERGİMİZİ TURKCELL DERGİLİK VE TÜRK TELEKOM E-DERGİ ONLİNE PLATFORMLARINDAN OKUYABİLİRSİNİZ!


Keyifli okumalar!


Şifremi Unuttum
Kaydol

75 yıllık lezzet ustası Köşkeroğlu, ayrıcalıklı mönüsüyle dikkat çekiyor

13.10.2021

75 yıllık lezzet ustası Köşkeroğlu, ayrıcalıklı mönüsüne yeni eklediği Gaziantep’in yöresel lezzetlerinden biri olan ve ‘Haşlama İçli Köfte’ ile keyifli anlarınıza tat katmaya devam ediyor.  


Levan kültürüne sahip Ortadoğu’dan farklı yorumlarla günümüze kadar ulaşan içli köftenin tarihi 1700’lü yıllara kadar uzanıyor. Arabistan topraklarında doğan ve Osmanlı mutfağında da önemli bir yer edinen içli köftenin damak lezzetimiz üzerindeki etkisi yadsınamaz. Geçmişten günümüze pek çok aroma, pişirme tekniği ve tarifle farklı tatlara bürünen içli köfte, Köşkeroğlu’nun kısa bir süre önce yenilenen ayrıcalıklı mönüsünde yoğurt yatağında şefin özel sosuyla tatlandırılmış olarak sunuluyor. 
17. yüzyıldan itibaren Levantenler aracılığıyla Güney Amerika ve hatta Latin Amerika mutfağına kadar giren, Osmanlı Saray mutfağının baştacı, geleneksel Türk mutfağının değişmez tadı içli köfte, Köşkeroğlu’nun yönetiminde yenilediği mönüsünde farklı bir yorumla yer alıyor. Kereviz tozu ve zerdeçal gibi farklı baharatların yer aldığı özel bir karışımla lezzetlendirilen ve buharda pişirilerek hazırlanan ‘Haşlama İçli Köfte’, hafif oluşuyla aynı zamanda midenizle de dost… 


KÖŞKEROĞLU HAKKINDA...


Köşkeroğlu’nun, ilk kez 1946’da Gaziantep’te başlayan lezzet macerası, İstanbul’da aynı ustalıkla devam ediyor. Dede Mehmet Ali Köşkeroğlu’nun başlattığı bu 75 yıllık lezzet yolculuğu, 3 nesildir titizlik ve kalite anlayışından ödün vermeden büyüyerek sürüyor. Köşkeroğlu, restoran, organizasyon ve ‘catering’ şirketleri uzun yıllardır Eyüp Köşkeroğlu yönetiminde yenilikçi stratejileri ve her geçen gün genişleyen ürün portföyüyle gelişmeye devam ediyor. ‘Köşkeroğlu Organizasyon’ ve ‘Köşkeroğlu Catering’ hizmetleriyle de özel düğünlere ve davetlere imza atan marka, uzun yıllara dayanan uzmanlığını İstanbullularla buluşturuyor.


6