Ekim sayımız çıktı! 


Dergimizin 148. sayısı çıktı.


DERGİMİZİ TURKCELL DERGİLİK VE TÜRK TELEKOM E-DERGİ ONLİNE PLATFORMLARINDAN OKUYABİLİRSİNİZ!


Keyifli okumalar!


Şifremi Unuttum
Kaydol

Victoria's Secret, 'Meme Kanseri Farkındalığı' için Stella McCartney ile güçlerini birleştirdi

06.10.2021

Victoria's Secret, Meme Kanseri’ni önlemek ve kanserle mücadeleye katkı sağlamak için Stella Cares Vakfı’na bağışta bulunuyor. Bu iş birliği ile kadınları Meme Kanseri’nin riskleri hakkında eğiterek kendi kendilerine muayene etmeleri konusunda teşvik ediyor. 


Meme ameliyatı geçirmiş kadınlar için özel tasarlanmış Ameliyat Sonrası Sütyeni sadece global web sitesinde satışa sunularak gelirinin %100’ünü hastalara destek olmak için bağışlayacak.


Victoria's Secret, ünlü tasarımcı ve Meme Kanseri Farkındalığı Savunucusu Stella McCartney ile birlikte meme kanseri riskleri ve erken teşhisin öneminin daha iyi anlaşılmasını amaçlayan yeni bir iş birliği başlattı. 


Victoria’s Secret, kadınları meme kanseri riskleri konusunda bilgilendirmek ve erken teşhisin önemini vurgulamak adına Stella  Cares Vakfı ile birlikte kendi kendine düzenli kontroller yapmanın (#CheckYourSelf) önemini vurgulayan değerli içerikler geliştirdi. Bu çok önemli farkındalık hareketinin yanı sıra Victoria’s Secret ilk ameliyat sonrası (mastektomi) sütyeni de tasarladı. 


Her yıl dünyada yaklaşık 2 milyon kadına Meme Kanseri teşhisi konuluyor 

Günümüz dünyasında kadın sağlığına yönelik en büyük tehdit kanser olup, en yaygın olanı ise meme kanseridir. Araştırmalar; ABD'de 8 kadından 1'nin, Meme Kanseri’ne yakalandığını ve hastalığa yakalananların %85'nin ailesinde meme kanseri olmadığını gösteriyor. 40 yaşın altında meme kanseri teşhisi konan kadınların ise yaklaşık %80'i, meme anormalliklerini kendileri buluyor ve bu da erken teşhis için kendi kendine yapılan kontrollerin kritik önem taşıdığını kanıtlıyor. Türkiye’de de baktığımızda meme kanseri kadın kanserleri arasında en fazla görülen kanser türüdür. 

5