Aralık sayımız çıktı! 


Dergimizin 150. sayısı çıktı.


DERGİMİZİ TURKCELL DERGİLİK VE TÜRK TELEKOM E-DERGİ ONLİNE PLATFORMLARINDAN OKUYABİLİRSİNİZ!


Keyifli okumalar!


Şifremi Unuttum
Kaydol

Avrupa Yatırım Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ramazan Burak Telli, sağlık, turizm, tarım, hayvancılık ve telekomünikasyon sektörlerindeki yatırımlarını Quality'e anlattı

01.10.2021

Holding bünyesindeki sağlık kurumlarımız Avrupa Hospital ve Global Dr. Göz Tıp Merkezi ile sağlık alanında hizmetlerimiz büyüyerek devam ediyor   


Bu ay, Quality Business’ın kapak röportajı konuğu, son yıllarda başarıları ile dikkat çeken genç girişimci iş adamı, Avrupa Yatırım Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ramazan Burak Telli.  Sağlık, Turizm, Geri dönüşüm, Tarım- Hayvancılık ve Telekomünikasyon sektöründe faaliyetlerde bulunan firmalara sahip olan Avrupa Yatırım Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ramazan Burak Telli ile yatırımları hakkında sıcak bir sohbet gerçekleştirdik.   
 

Avrupa Yatırım Holding, istikralı bir şekilde büyümeye devam ediyor

Avrupa Yatırım Holding Türkiye’nin lokomotif sayılacak sektörlerinde sürekli büyüyen ve hızlanan bir ivmeyle faaliyet gösteriyor. Avrupa Yatırım Holding, ağırlıklı olarak faaliyet gösterdiği Sağlık sektörünün yanı sıra 2021 yılında yeni yatırımlarla tarım, hayvancılık, geri dönüşüm, turizm ve yeme içme sektörlerinde sektöründe aktif olarak rol alıyor. Avrupa Yatırım Holding, bünyesine kattığı yeni sektörler ile istikrarlı bir şekilde büyümeye devam ediyor


Avrupa Yatırım Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ramazan Burak Telli büyüme trendini şöyle özetledi;  “Avrupa Yatırım Holding, sağlık, Telekom, Tarım, Turizm ve Geri Dönüşüm sektörlerini içinde bulunduran şirketleri ile istikrarlı bir büyüme içine girdi. Profesyonel bir yapı oluşturdum ve çok iyi biliyoruz ki, kurumsal ve sürdürülebilir bir büyüme ile kat edeceğimiz daha çok yol var. Hedeflediğimiz bu yolda emin adımlarla büyüyerek gideceğimiz çok yolumuz var.  Ekibimizdeki enerji ve güven ortamı ile çok güzel işlere imza atacağımızdan kimsenin şüphesi olmasın.”
Arnavutköy’ün tek Özel Hastanesi Avrupa Hospital

İstanbul ili, Arnavutköy ilçesinde bulunan hastanemiz bölgenin tek özel hastanesi olup, deneyimli doktor kadrosu ve sağlık çalışanları ile her sene ortalama 96.000 hastamızın sağlığına kavuşması için bütün enerjimizi kullanmaktayız. Yaşadığımız Covid-19 sürecinde sizlerin de aracılığıyla başta kendi emekçilerim olan doktor ve sağlık çalışanlarım olmak üzere bütün emekçilere teşekkürü borç bilirim. Bu yaşanan süreçte hastanemiz kesintisiz hizmet vermiş ve yaşanan bu sürece olumlu katkıda bulunmuştur. 


Global Dr. Göz Tıp Merkezi

Avrupa Yatırım Holding çatısı altında bulunan ve ülkemizin önemli göz hastanelerinden biri olan, Aksaray’daki Global Dr. Göz Tıp Merkezi, ülkemizde kurulmuş olan önemli bir sağlık kumu olarak hizmet veriyor. Global Dr. Göz Tıp Merkezi bünyesinde konusunda uzmanlaşmış doktorları, çalışanları ve ekipmanları ile yurt içi hastalarımız yanı sıra, son dönemde özellikle yurt dışından gelen hastalarımıza da hizmet vermektedir. 
Ege Karma Kauçuk firmamız ile Geri Dönüşüm yaparak  “sıfır atık” projesine katkıda bulunuyoruz 

Dünya nüfusunun hızlı artışı, sanayileşmenin yeni boyutlar kazanması ve insanoğlunun yaşam standardını yükseltmek istemesi nedeniyle katı atık miktarı artmaktadır. Gelişmekte olan ülkelerde araç sayısının artması ile her yıl milyonlarca lastik üretilmektedir. Lastik sektörü, ülke ekonomisiyle doğrudan ilgili olan ve en önemli sektörlerden biri olan otomotiv sektörünün yan sanayisidir. 

Dünya genelinde her yıl 1 milyar adedin üzerinde lastik satılmakta ve lastik pazarı hızla büyümektedir. Lastik sektörünün hızlı büyümesi, kullanım sonrası atık miktarının artmasına neden olmaktadır. Bu yüksek atık miktarı, geri kazanımın günümüzde önem verilmesi gereken ciddi bir konu olduğunu açıkça ortaya koymaktadır. Otomobil lastiklerinde kullanılan kauçuk esnek, dayanıklı ve aşınmaya karşı dirençli bir ham maddedir. Avrupa Yatırım Holding bünyesindeki firmamız, Ege Karma Kauçuk, bu özelliklerinden dolayı atık lastiklerden elde ettiği ham maddeyi, karo kauçuk koruma özelliği, darbelere karşı dayanıklı ve esnek bir yapıya sahip olması nedeniyle çocuk oyun parkları, üst geçitler, okul bahçelerinde kısacası hassasiyet ve koruma gereken tüm zeminlerde kauçuk zemin kaplamaları kullanılmaktadır. Bu çalışmamızla aynı zamanda sıfır atık projesine de katkıda bulunuyoruz.   


Bünyemize yeni katılan Agrico yatırım 

Agrico Yatırım bünyesinde bulunan bağlı ortaklıklar ve iştirakler ile birlikte dünya nüfusunun 9 milyara yaklaşmasıyla beraber, küresel ısınma ve su kaynaklarının her geçen gün azaldığını da göz önünde bulundurarak, tarımsal üretim çok ciddi şekilde önem kazanacağının bilinciyle, öncelikli olarak tarım sektöründe ana ürünler üzerinde üretim yapılması hedeflenmektedir. 

Agrico Tarım, ülkemizin bize verdiği güven ve bereketli topraklarımızla, Avrupa standartlarında gerçekleştirdiğimiz üretimlerimizle tüm Dünya’ya sağlıklı doğal gıda ihraç ediyoruz. Agrico yatırım mevsimine uygun sebze ve meyve çeşitleri ile sizlere kaliteli güvenilir ürünler sunmaktadır. Gıda güvenliği açısından önem arz eden tüm koşulları ve tüm yasal gereklilikleri yerine getirmekteyiz. Agrico Hayvancılık, Tarım ülkesi olan Türkiye’de gelişen ve gelecekte ülke kalkınmasında önemli bir misyon üstlenecek olan besi hayvancılığı sektöründe hizmet veriyor. 

Ülke hayvancılığına kalite ve katma değer katma vizyonu doğrultusunda sağlıklı besi hayvanlarımızla, kaliteyi ön plana çıkararak Avrupa Birliği standartlarında et üretimi sağlıyoruz. Sivas’ın Yıldızeli bölgesinde Agrico Tarımsal Hayvancılık bünyesinde kurulan çiftliğimizde gerçekleştirdiğimiz küçükbaş hayvancılık faaliyetleriyle, veteriner hekim kontrolünde sağlıklı bir yetiştiricilik yapıyoruz. 
Evraka Danışmanlık ve Gıda

Evraka Danışmanlık Gıda İthalat ve İhracat firmamız; Tasarımın yanı sıra çeşitli alanlarda projeler üretip geliştiriyor. E-Ticaret tabanlı projeksiyonlar üreterek tasarım ve katma değerli ürünlere bir Pazar alanı yaratıyoruz. Agrico Kadın Girişim, çok büyük bir proje. Türkiye’nin dört bir yanındaki kadınların toplumsal ve ekonomik konularda güçlenmesi ve üretiminde aktif rol oynamaları için Ankara’dan yola çıktık. Kooperatif modeliyle, kadınların bir arada üretim sağlamaları ve ürettikleri değeri kazanca dönüştürmeleri için gelir modelleri oluşturduk. Biliyoruz ki kadınlar ürettikçe gelişeceğiz ve geleceğe sağlam adımlarla ilerleyeceğiz. Oluşturduğumuz değer zincirinin halkalarında ilham aldığımız Anadolu’nun güçlü kadınlarının emeği ve alın teri var. 


Bünyemize yeni katılan Meet Turizm bünyesindeki markalarımız 

Meet turizm bünyesinde bulunan Alaçatı’nın önde gelen restoranlarından Limon ve İnno’nun yanı sıra Ataşehir de bulunan Tike Restoran ve İnno Nişantaşı ile sunduğu zengin lezzetler, sıcak ortamı ve hizmetiyle fark yaratıyor. 


Limon Köyiçi

Limon Köyiçi, Alaçatı’da beş yıldır hizmet veren bir restoran. Limon Köyiçi, konuklarına konfor ve lezzeti bir arada sunuyor. Şef Eyüp Gül ve ekibi ile hem dünya lezzetlerini, hem de füzyon mutfağın eşsiz tatlarına özel dokunuşlarda bulunuyor. 


İnno Alacatı

Tatil beldelerinin gözde yerlerinden biri olan İnno Alaçatı, sezonunda da ilgi odağı olmaya devam ediyor. Alaçatı’nın en gözde mekanlarından biri olan Inno, kendine has yemek, kokteyl ve eğlence anlayışı ile yaz sezonlarında tatilcilerin favori mekânı haline geldi. İnno Alaçatı Dünya mutfağını harmanlamış ve Uzakdoğu birleşimiyle gastro alanında önemli bir yer edindi. 


Tike Ataşehir

Tike Ataşehir, Anadolu Yakasında güzel kebap ve kaliteli bir hizmet almak isteyenler için vazgeçilmez adreslerden biri. Eski ama eskimeyen lezzet ve kalite. Menülerinin zengin, lezzetlerinin istenildiği gibi olması, aile ve kalabalık gruplar için mekânın uygun olması cazip merkezi haline getiriyor.


İnno Nişantaşı

Kaliteli tarzı ve beğeni toplayan mutfağı ile Avrupa yakasında hizmet veren İnno Nişantaşı, lezzetli yemekleri ile adından sıkça söz ettiriyor. Klasikleşmiş lezzetlere kattığı yorumlarla her zaman beğeni toplayan, keyifli sunumlarıyla da göz dolduran İnno Nişantaşı, özenle hazırlanan yeni menüsünde barındırdığı spesiyal lezzetlerle misafirlerini ağırlıyor. İnno Nişantaşı, karşı konulmaz lezzetlerle nefis bir akşam geçirmek isteyen herkesi Nişantaşı’na bekliyor.


Rekabetçi maliyet avantajlarından ödün vermeden fırsatları değerlendirerek büyümeye devam edeceğiz 

İş hayatındaki tecrübem, şirketlerin de doğdukları ülkeyle, toplumla birlikte gelişip, büyüdüğünü gösteriyor. Bu nedenledir ki; şirketler için toplumsal gelişme de, en az endüstriyel büyüme kadar mühimdir. 


Bu bir tek bizim için değil, uzun ömürlü ve kalıcı tüm şirketler için değişmez bir hususiyettir. Avrupa Yatırım Holding, gelişimini büyüyerek sürdürecektir. Rekabetçi maliyet avantajından ödün vermeden, işlerimizi güçlendirecek, destekleyecek ve istikrarlarını sağlayacak fırsatları değerlendireceğiz.


13