Ekim sayımız çıktı! 


Dergimizin 148. sayısı çıktı.


DERGİMİZİ TURKCELL DERGİLİK VE TÜRK TELEKOM E-DERGİ ONLİNE PLATFORMLARINDAN OKUYABİLİRSİNİZ!


Keyifli okumalar!


Şifremi Unuttum
Kaydol

Art de Huile By Hülya Kayhan’dan devrim niteliğinde bir ilk

21.09.2021

Art De Huile Probiotics İn Oils ; dünyada bir ilk olan yerli probiyotiklerinin haklı milli gururunu tüm sağlık sektörüyle paylaşıyor.


Eczacı Hülya Kayhan, 25 yıllık izolasyon sürecini tamamladıktan sonra dünyada ilk kez ruhsatlandırılabilen Akkermansia Muciniphila ve Lactobacillus Gastricus probiyotik bakterilerini  içeren ve tamamı yerli izolat probiyotiklerden oluşan ilk gıda takviyesi olan bu yeni probiyotikleri kullanıma sunmaktan mutluluk duyduğunu belirtiyor ve ekliyor; ‘dünyada bir ilki gerçekleştirerek tüm dünyanın peşinde koştuğu bu çalışmayı ülkemizde gerçekleştirerek  TR kodu ile uluslararası alanda anılacak olmasını tüm sağlık sektörünün ortak bir milli gururu niteliğinde paylaşıyorum’


Özellikle dünyada ilk kez standardize , sürdürülebilir ve gıda takviyesi olarak üretilebilmiş, şekeri parçalayan Akkermansia muciniphila; kilo problemleri olan kişiler, insülin direnci ve buna bağlı inatçı cilt lekeleri olan kişilerin kullanımında olumlu sonuçlar vermeyi destekler. Bu probiyotikler Laktoz içerikli gıda alımına bağlı olarak gelişen sindirim problemlerinin aşılmasını kolaylaştırır. Bağırsak geçirgenliğini azaltarak enflamasyonlu ciltlerde destekleyici olarak kullanılır.  Sporcularda yağ yakımının hızlanmasına ve kas kütlesinin artmasına yardımcı olur.  IBS’de, genel enflamasyonu azaltmaya yardımcı olur. Enfeksiyonlara karşı korunmaya destek olur ve bağırsak dengesine takviye sağlar Cilt mikrobiyatasını ve cilt immün bariyerini destekler.  Daha sağlıklı bir iskelet sistemi ve her yaşta sınırsız hareket kabiliyeti için destek sağlar.


16