Ekim sayımız çıktı! 


Dergimizin 148. sayısı çıktı.


DERGİMİZİ TURKCELL DERGİLİK VE TÜRK TELEKOM E-DERGİ ONLİNE PLATFORMLARINDAN OKUYABİLİRSİNİZ!


Keyifli okumalar!


Şifremi Unuttum
Kaydol

Beykoz Kundura’da dans, film, performans, çocuk atölyeleri ve sergiler sizleri bekliyor

15.09.2021

Beykoz Kundura’nın disiplinlerararası performans sahnesi Kundura Sahne, 1 Ekim’de özgün dans projesi “REVERT” ile kapılarını açıyor. Dans sanatçısı, koreograf ve akademisyen Tuğçe Ulugün Tuna’nın Kundura Sahne’ye ve mekâna özel koreografisini yaptığı eser; insan bedeninin ilkelliğine, zekâsına ve zamansızlığına odaklanıyor.


Katılımcıları İpek adlı yapay zekanın eşliğinde Kadıköy sokaklarında şaşırtıcı bir tura çıkaran performans Remote İstanbul, gördüğü ilgiyle Ekim ayında da sahneyi İstanbul'un kalbine taşımaya devam ediyor. 


Kundura Sinema’nın çevrimiçi izleme platformu Kundurama’da yeni sezon, Taylandlı yönetmen Sorayos Prapapan’ın kısa filmlerinin gösterildiği “Yaşamın Kıyısından İnsan Manzaraları” seçkisi ile başladı.


Kundura Hafıza’nın çocukları oyunlarla ve keşiflerle dolu eğlenceli bir tarih yolculuğuna çıkaran atölyesi “Kundura Dedektifleri Fabrika’da”, 10 Ekim Pazar günü Beykoz Kundura'da! 


Osmanlı İmparatorluğu’ndan Cumhuriyet’e uzanan zengin bir geçmişe sahip Sümerbank Deri ve Kundura Fabrikası’nın üretim tarihine başka bir perspektiften bakmaya davet eden “Kundura’nın Hafızası: Bir Fabrikaya Sığan Dünya” ve Protocinema'nın 10 Ekim’de sona erecek “Bir Zamanlar Kavranamayan” sergileri izleyicilerini bekliyor.


6