Ekim sayımız çıktı! 


Dergimizin 148. sayısı çıktı.


DERGİMİZİ TURKCELL DERGİLİK VE TÜRK TELEKOM E-DERGİ ONLİNE PLATFORMLARINDAN OKUYABİLİRSİNİZ!


Keyifli okumalar!


Şifremi Unuttum
Kaydol

İşletmeci şef Özlem Mekik, Ziyade Fasıl'da ezberleri bozuyor

13.09.2021

İşletmeci şef Özlem Mekik, Kozyatağı Hilton Otelin içinde yer alan mekanı Ziyade Fasıl’da alışılagelmiş lezzetlerden sıkılanlar için ezberleri bozuyor. 


Gastronomi dünyasında yeni bir sayfa açan Mekik, misafirlerine benzersiz bir lezzet deneyimi yaşatıyor. Uluslararası bir platform olan ITQI içerisindeki üç kadın şeften biri olan ve Türkiye’de Antik Çağ dönem yemeklerini araştırarak gastronom dünyasına adını yazdıran Mekik, mezelerinin reçetesini ise sır gibi saklıyor.
Misafirlerine yerel pazarlarda bulunan ürünlerle her mevsim değişen bir menü hazırlayan Mekik, kendine has tariflerle hazırladığı mezelerin yapım aşamasında mutfağa kimseyi sokmuyor. Sektörde 20’inci yılını kutlayan Mekik, “Her yaptığım reçete uzun süreçler alabiliyor. Çünkü özel baharatlar, soslar kullanıyorum. Özel formüllerimi evimdeki kasada saklıyorum. Çok değerli bir arşivim var. Mutfağa da önce tek başıma girer bütün sosları hazırlarım” diye konuştu.
Mezeler arasında bulunan ve büyük beğeni kazanan 8 farklı ottan oluşan Ziko’nun içinde hangi otların olduğunu merak edip soranlar olsa da bugüne kadar içeriğini bilen olmadı. Lezzetleri olduğu kadar sunumları ile de iddialı olan Mekik, misafirlerine tam anlamıyla zevk ve damak sahibi bir mekan olduğunu hissettiriyor.

13