Eylül sayımız çıktı! 


Dergimizin 147. sayısı çıktı.


DERGİMİZİ TURKCELL DERGİLİK, TÜRK TELEKOM E-DERGİ VE QUALITYOFMAGAZINE.COM ONLİNE PLATFORMLARINDAN OKUYABİLİRSİNİZ!


Keyifli okumalar!


Şifremi Unuttum
Kaydol

Dünyagöz Hastaneleri kurmayları Eray Kapıcıoğlu, yeğeni Adem Esgün ve oğlu Vahit Kapıcıoğlu ilk kez birlikte Quality objektifine poz verdi

01.08.2021

Dünyagöz İzmir Hastanesi’ni açan Başkanı Eray Kapıcıoğlu bir yandan iş toplantısı diğer yandan dostlarını ağırlamanın mutluluğunu yaşıyor


1990 lı yıllarda Özel Sağlık hizmetlerinin başlaması ile Eray Kapıcıoğlu yakın dostu rahmetli Cumhurbaşkanımız Süleyman Demirel’in de tavsiyesi ile 1996 yılında Türkiye’nin ilk göz hastanesi olan ‘Levent Dünyagöz Hastanesi’ni kurdu.   


Günümüzde yurtiçinde 30 yurt dışında  9 şehirde hastanesi olan Dünyagöz Hastaneleri, dört kıtada 160 ülkeden gelen göz hastalarına tedavi sunarken Sağlık Turizminde önemli başarılara imza atıyor. İki ay önce İzmir’de açtığı, Dünyagöz İzmir Hastanesi’nin heyecanını yaşayan Dünyagöz Hastaneleri Yönetim Kurul Başkanı Eray Kapıcıoğlu’nu ziyarete gittiğimde Kadir İnanır’da oradaydı. Eray kapıcıoğlu’nın sanata ve sanatçıya verdiği değeri zaten herkes biliyor gelin bu özel ve güzel fotoğrafların hikayesini ve bendeki önemini anlatayım sizlere 


  


Kadir İnanır: “Ülkem adına gurur duyuyorum”


Yeni açılan Dünyagöz İzmir Hastanesi haberini geçen sayımızda yapmıştık. Eray Bey’i ziyarete gittiğimde Kadir İnanır’da oradaydı ve iki eski dost, koyu bir sohbet içindeydi. Eray Kapıcıoğlu, “İzmir’e 35 milyon dolar yatırım ve en son teknoloji ile Dünyagöz İzmir Hastanesini açtığını ve İzmir Hastanesinin Türkiye’nin Sağlık Turizm Üssü” hedefi olduğunu, ayrıca İzmir ve çevre illerden gelecek 10 milyona yakın hastaya da hizmet vermeyi planladığını anlatıyordu.”  


Kadir İnanır ise, “25 sene önce insanlar katarakt ameliyatı dahi olamıyor ve görme yeteneğini kaybediyordu. Geldiğimiz noktada uluslararası alanda dünyanın en önemli göz hastane gurubu Dünyagöz oldu. Ülkem adına gurur duyuyorum.” Diyordu.    
Dünyagöz ve Kadir İnanır’ın bende ayrı bir yeri var. 


Kadir İnanır’ı görünce hatıralarım canlandı, anlatmadan geçemem ve ilk kez anlatacağım bunu da.

Yıl 1997 Ben Hürriyet Gazetesi’nde çalışıyorum. Haftasonu Gazetesi’nin istihbarat Şefi, Klips Dergisi’nin de Haber Müdürü’yüm. Ancak gözlerim 2-2.5 derece bozuk uzağı net göremiyorum dolayısı ile gözlükle fotoğraf çekiyorum. 

Dünyagöz Hastanesi de yeni açılmış, lazer ameliyatları ile gündemde. Ameliyat olan gözlükten kurtuluyor. Sık sık da sanatçıların tedavilerini haber yapıyoruz. 


Bir gün Kadir İnanır’ın fotoğraflarını çekiyordum. Kadir Dayı, kaşlarını çatıp, klasik bakışı ile bana döndü ve…  


- Salih o gözlüklerle nasıl fotoğraf çekiyorsun, gel seni Dünyagöz Hastanesi’ne göndereyim de şu gözlüklerden kurtul.

- Kadir Dayı indirim de yapsalar lazer ameliyatına param yetmez benim. 

- Sana paran soran mı var, iki dakikada lazerle çizecekler, gözlüğü atacaksın.

- Kadir Dayı ya görme yeteneğimi hepten kaybedersem.

- Dalga mı geçiyorsun, insan sağlığı bu. Yüzlerce insan gözlükten kurtuldu. Riski olsa yaparlar mı bunu?

- Kadir Dayı lazer iyi olur ama bilemedim?   

- Sen bana bırak hastanenin sahibi de, Baş Hekimi de yakın dostum.

- Peki dayı sen bilirsin. 


Kısacası birkaç gün sonra Kadir İnanır sayesinde, Dünyagöz Hastanesinde ayakta geçirdiğim kısa bir operasyon ile gözlüklerden kurtuldum ve o günden sonra çok daha rahat ve net fotoğraflar çekmeye başladım. O yüzden de hem Kadir İnanır hem de Dünyagöz Hastanesi’nin dolayısı ile Eray Kapıcıoğlu’nun bendeki yeri çok ayrıdır. Gerçekten de “Dünya görmeye değer”  
Dünyagöz’ün kurmayları bir arada

Eray Kapıcıoğlu ile Kadir İnanır’ın fotoğraflarını çekip, çayımızı içtikten sonra müsaade isteyip çıktım. Asansör beklerken, asansörden Vahit Kapıcıoğlu ve Adem Esgün ellerinde dosyalar ile indi. Vahit Bey oğlu Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı ve Operasyon Başkanı, Adem Bey ise Eray Bey’in yeğeni ve o da Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı.   

 

Dayı yeğen bir arada çekim için randevu istesem, yoğun iş temposundan bir araya getiremem diyerek hemen iki kare çekmem lazım dedim. Sağ olsunlar kırmadılar. Ofisin girişinde Eray Bey’in muhteşem bir karikatürü var. O karikatürün önünde Dayı yeğen bu güzel kareyi çektim. Ancak canlısı ofisinde, onlar da yanına gidiyor, birlikte hiç fotoğraflarını çekemedik bu güne kadar, neden şimdi olmasın?   


Onlar içeri Eray Bey’in yanına girerken, ben de peşlerinden tekrar Eray Bey’in ofisine girdim. Aralarında yaptıkları kısa bir toplantı sonrasında; “Sizi bir arada bulmak, birlikte bir kare çekmek bu güne kadar kısmet olmadı, gülümseyin lütfen” dedim ve ortaya bu ölümsüz kare çıktı.      


Yaptığı işlerde başarılı olan tüm iş adamları,  İyi ekip kurup, güncel teknolojiyi takip ederek büyük başarılar elde ediyor ve ‘Ekibim ile varım’ derler. İşte Eray Kapıcıoğlu da Ben değil, “Biz” diyen iş adamlarından biri ve Dünyagöz’ün başarısının sırrı da buradan geliyor zaten.

13