Temmuz sayımız çıktı! 


Dergimizin 145. sayısı çıktı.


DERGİMİZİ TURKCELL DERGİLİK, TÜRK TELEKOM E-DERGİ VE QUALITYOFMAGAZINE.COM ONLİNE PLATFORMLARINDAN OKUYABİLİRSİNİZ!


Keyifli okumalar!


Şifremi Unuttum
Kaydol

Doctors Center kurucusu Yeşim Alkan gelecek hedeflerini anlattı

01.06.2021

Kovid-19 salgın süreci dünyayı ve ülkemizi her alanda etkiledi. Bu süreçte Doctors Center olarak gerek donanımlı ekip gerek kullandığımız ürünlerle işimizin başındaydık. Direktörlüğünü yaptığım bu kliniğin sadece saç ekimi, saç tedavileri değil sağlıklı yaşam alanında da yürüttüğü çalışmalara dâhil olmaktan mutluluk duyduğumu belirtmek isterim. Çünkü böylesine zorlu bir süreçte hâlâ üretmek ve bunun dünyada önemli parçası olmak sağlık turizmi açısından büyük bir öneme sahip.


Son yıllarda neredeyse tüm markalar organik ürün üretmenin peşinde. Herkesin bildiği gibi her ne kadar kimyasal içerikli ürünler kullanmaktan kaçınsak da maalesef hayatımızın bir parçası olan birçok üründe bu maddelere rastlanabiliyor. 7’den 70’e herkesin kullanabileceği organik ürünleri sunmak ve bunun için çözüm üretmek bizim de işimizin bir parçası. Özellikle saç bakımında kullandığımız şampuan ve benzeri bakım ürünlerinde yoğun olan kimyasal maddelerden etkilenmemek öncelikli hedefimiz. Dolayısıyla içeriği tamamen bitkisel malzemelerden oluşan ve AR-GE’sinin Otacı tarafından yapılıp, tüm ruhsatlarının alındığı non kanserojen şampuanını hastalarımıza ve saç bakımına önem veren herkese ulaştırdığımız için mutluyuz.


Saç ekimi ya da saç bakımı için faydalı olan bu ürünler yurt dışında birçok şehre gidiyor. Bu tarz ürünler hem saç ekimi sonrası, hem de kanser hastalığı dâhil olmak üzere tedavi olanların, çocukların ve yetişkinlerin de kullanabileceği organik ürünlerdir. Zamanla lojistik anlaşmalar ile dünyanın her noktasına bu ürünlerin ulaşmasını sağlayacağız. Hedefimiz kaliteli hizmet sunarken, kendi ürünlerimizle de sağlık turizminde Türkiye’nin sesi olmak. 
Sosyal sorumluluk bizi biz yapıyor

İşimizi her geçen gün geliştirerek yaparken, sosyal sorumluluk bilinciyle hareket ediyoruz. Dünyaya bırakılan en güzel mirasın paylaşma duygusu olduğuna inanarak Otacı ile birlikte ürettiğimiz non kanserojen şampuan ve saç bakım ürünlerimizden elde ettiğimiz gelirin bir kısmını Kanserli Çocuklara Umut Vakfı’na (KAÇUV)) bağışlamaktan onur duyuyoruz. Farklılıklarla ortak bir amaç için bir araya gelmek, toplumsal sorunlara ekiple hareket ederek bir çözüm sunmak ve değişimin bir parçası olmak yaptığımız işte motivasyonumuzu artırıyor. Doctors Center olarak merkezimizle aynı ismi taşıyan ürünler ve sosyal proje, merkezimin yürüttüğü çalışmaların sadece birkaçı diyebiliriz. Önümüzdeki yol uzun ve biz bu yolda emin adımlarla ilerliyoruz. Çalışmalarımızı yürütürken bize her türlü desteği sağlayan kurucu başkanımız Prof. Dr. Serdar Dağ’a saygı ve minnetlerimi sunuyorum.


Sağlık Turizminde örnek markayız

Kendimize ve çevremize verdiğimiz değerler doğrultusunda Doctors Center olarak bünyemizde bulunan 30 ayrı branştan doktor ile çalışmalarımızı sürdürürken, yurt içinden ve yurt dışından sağlık turizmi kapsamında gelen tüm hastalarımıza birçok alanda hizmet verebilecek kapasitedeyiz. Yurt içinde veya yurt dışında yaptığımız işten kullandığımız saç bakım ürünlerine kadar her şey markamızı temsil ediyor. Bunun bilinciyle ve gururuyla hedefimiz ülkemizi sağlık turizminde daha da ileri taşımak.


16