Haziran sayımız çıktı! 


Dergimizin 144. sayısı çıktı.


DERGİMİZİ TURKCELL DERGİLİK, TÜRK TELEKOM E-DERGİ VE QUALITYOFMAGAZINE.COM ONLİNE PLATFORMLARINDAN OKUYABİLİRSİNİZ!


Keyifli okumalar!


Şifremi Unuttum
Kaydol

Doğanlar Holding İcra Kurlu Üyesi ve Biotrend Enerji’nin Yönetim Kurulu Üyesi Ogün Doğan şirketin başarılarını ve gelecek hedeflerini Quality'e anlattı

01.06.2021

Biotrend Enerji ile uluslararası standartlara uygun olarak tesislerimizde geçtiğimiz yıl 300 milyon kWh enerji üretik ve ortalama 4,4 milyon ton atık bertaraf ettik.


Şirketlerde artık 2. Hatta 3. Kuşak etkin görevler almaya başladı. Gelişen teknoloji ve bu teknolojiyi daha erken kavrayan genç iş insanları, artık aile şirketlerinde daha ön plana çıkmaya başladı. Bunlardan biri de, Doğanlar Holding İcra Kurlu Üyesi ve geçtiğimiz ay halka arz olan ve borsaya giren Biotrend Enerji’nin Yönetim Kurulu Üyesi Ogün Doğan. Genç iş insanı Ogün Doğan ile önce evinde sonra ofisinde yaptığımız çekimler ve keyifli sohbeti gelin birlikte okuyalım   Mutlu bir çocukluk ve başarılı bir eğitim sonrasında sermaye piyasalarına olan ilgimden dolayı Londra’da Finans Master yaptım 

1988 yılında Çanakkale Biga’da doğdum. Üniversiteye kadar orta öğretim ve lise dönemini Biga’da okudum. Küçük yerde yaşamanın ve büyümenin avantajını hayatımın her döneminde yaşadım iyi ki üniversiteye kadar Biga’da yaşamışım diyorum. İnsan ilişkileri ve sosyalleşme anlamında bana çok şey kattı. Geniş bir ailenin ferdi olarak bir kardeşim olmasına rağmen kuzenlerimle birlikte kardeş gibi büyüdük. O dönem tek sektör olan mobilya alanında faaliyet gösteriyorduk. Sadece o yüzden Yeditepe Üniversitesi Mimarlık bölümüne gitmeyi tercih ettim. Üniversite döneminde hisse senedi ve sermaye piyasalarına olan ilgimden dolayı, üniversiteyi bitirir bitirmez Londra’da finans masterı yaptım. Yaklaşık 3 yıl Londra da yaşadım yurtdışında kaldığım dönem de bana ayrı bir tecrübe ve özgüven kattı diyebilirim.

Çırak olarak başlayan iş hayatım, günümüzde Holding İcra Kurulu Üyesi ve Biotrend Enerji Yönetim Kurulu Üyesi olarak devam ediyor… 


Rahmetli dedemin liderliğinde kurduğumuz bu şirketleri 2. ve 3. kuşak olarak bizler, el birliği ile yönetiyoruz. Aile şirketi olmanın zorlukları var tatbiki fakat yönetimi kurallara oturttuğumuz bir aile meclisi anayasamız var. Anayasaya bağlı olarak 14 yaşımdan beri şirketlerin hemen hemen her biriminde  aktif olarak görev aldım. Ortaokul dönemi yaz tatillerinde fabrikada çalıştım. Üniversite döneminde ise hafta sonları part time satış elemanı olarak mobilya mağazalarımızda görev yaptım. Eğitim hayatımdan sonra iki yıl iş geliştirme uzmanı olarak, sonrasın müdür olarak çalıştım. İki yıldır Holding İcra Kurulu Üyesi ve Biotrend Enerji Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yapıyorum. Bireysel girişimlerim eğitim sürecinde de şuanda da hep olmuştur, finansal piyasalar için algoritma yazılımları, teknoloji ve nakliye alanlarında birkaç Start-Up yatırımlarım var.36 ülkeye ihracat yapmanın gururunu yaşıyoruz. 

Doğanlar Yatırım Holding olarak Mobilya, İnşaat, Perakende ve enerji sektörlerinde faaliyet gösteriyoruz. Mobilya sektöründe Doğtaş, Kelebek, Lova olarak bilinen üç önemli markamızın dışında, Ruumstore markamızla da e ticaret alanında faaliyet gösteriyoruz. Doğyap A.Ş şirketimizle de yurt içi projelerin yanı sıra özellikle Afrika pazarında inşaat taahhüt işleri yapıyoruz. Senegal’de Afrika’nın en büyük hal tır parkı Lojistik merkezi yatırımını tamamladık. Yine burada mobilya fabrikası kuruyoruz yatırım yılsonunda tamamlanmış olacak. Biotrend Enerji firmamız ile enerji sektöründe de yeni yatırımlarımız ile büyümeye devam ediyoruz. 

Doğanlar Holding; 4 sektörde 8 marka, 2500 çalışan ve 20 üretim tesisi ile 36 ülkeye ihracat yapmanın gururunu yaşıyoruz.   

Mobilyadan sonra Enerji sektöründe de büyümeye devam ediyoruz


2007 yılından bu yana enerji alanında Türkiye’deki en büyük enerji projeleri geliştiren firmalardan biriyiz. İşleyen iki hidroelektrik santralinin yanı sıra, Biotrend Enerji olarak son 5 yılda çöp gazından enerji üretimi ve atık bertaraf tesislerimizin yatırımları ile lisans gücü olarak ülkemizde ilk sıradayız.  


Evsel katı atık alanında en büyük paydaşımız ve işverenimiz yerel yönetimler ve onların bağlı ortaklıkları. Dolayısı ile faaliyet gösterdiğimiz her atık bertaraf sahasında kamu ile birlikte omuz omuza halk sağlığı, temiz bir çevre ve temiz enerji için çalışıyoruz. Yaratmış olduğumuz ortak değer, belediyelerimiz için de önemli bir gelir kalemini oluşturuyor.

Biotrend Enerji ile uluslararası standartlara uygun olarak İzmir, Balıkesir, Uşak, Sivas, İnegöl, İskenderun, Aydın, Aksaray, Çanakkale, Giresun ve Malatya tesislerinde temiz enerji üretmekte, ürettiği bu enerji ile doğayı koruyarak yerel, temiz ve akıllı çözümler sunmaktadır. 


2020 yılı sonu itibariyle tesislerimizde yıllık 300 Milyon kWh enerji ürettik ve ortalama 4,4 milyon ton atık bertaraf ettik. 2021 yıl sonunda toplam 17 tesiste kurulu gücümüzü 55,8 MW den 91,5 MW seviyesine ulaşmayı hedefliyoruz.


BU MUHTEŞEM RÖPORTAJ VE ÇOK DAHA FAZLASI İÇİN TIKLAYIN


Dergimizin 144. sayısı, 1 Haziran'dan itibaren Turkcell Dergilik, Türk Telekom E-Dergi ve www.qualityofmagazine online platformlarında.


13