Haziran sayımız çıktı! 


Dergimizin 144. sayısı çıktı.


DERGİMİZİ TURKCELL DERGİLİK, TÜRK TELEKOM E-DERGİ VE QUALITYOFMAGAZINE.COM ONLİNE PLATFORMLARINDAN OKUYABİLİRSİNİZ!


Keyifli okumalar!


Şifremi Unuttum
Kaydol

Influencer Nasife Canbolat, hayvanlar üzerinde deney yapılmasını değerlendirdi

04.05.2021

Influencer Nasife Canbolat, son dönemlerde yeniden gündeme gelen ve birçok influencerın paylaşımlarında yer verdiği hayvanlar üzerinde deney yapılmasını değerlendirdi.


Influencer Nasife Canbolat “Pandemi hepimizin bilinç seviyesinin daha da yükselmesi ve farkındalığımızın artmasına neden oldu. Yaşadığımız dünyanın değerini bilmek ve korunmasına destek olmak artık birinci önceliğimiz. Tüketiciler artık daha bilinçli tercih ettiği ürünlerin içeriğine daha fazla dikkat ediyor ve nasıl üretildiğini sorguluyor. Son dönemlerde yeniden gündeme gelen ve gündemden düşmemesi gereken bir konuda kozmetik ürünlerinin hayvanlar üzerinde denenmesidir. Hayvanlar üzerinde deney yapan markaları tercih etmemeliyiz. Eğer biz bu markalardan ürün almazsak, onlar da deney yapmaktan vazgeçeceklerdir” dedi."Cruelty-free" markaları tercih edin

“Hayvanlar üzerinde deney yapmayan ilaç, temizlik ve kozmetik markaları ürün etiketine "cruelty-free" ibaresi ekliyor. Etiketinde bu bildirim veya tavşan resmi bulunduran markaların hayvan deneyi yapmadığını anlıyoruz. Tüketici olarak bilinçli davranırsak, hayvanlar üzerinde deney yapılmasını önleriz. Artık her üründe birçok marka seçeneğimiz mevcut, bu konuda sorumluluk tüketicinindir. Takipçi sayısı yüksek olan içerik üreticilerinin bu konuda daha fazla paylaşım yapması gerekiyor. Ben artık önerdiğim ürünlere daha fazla dikkat ediyorum” Nasife Canbolat bu sözleriyle tüketicinin bilinçlenmesine dikkat çekti.


Yaşamını Almanya’da sürdüren ve kuaför salonları bulunan Nasife Canbolat’ın sosyal medya platformu Instagram’da 1 milyonun üzerinde takipçisi bulunuyor. Moda ve gezi içerikleriyle dikkat çeken Canbolat kendini “Dünya insanı” olarak tanımlıyor.


3