Mayıs sayımız çıktı! 


Dergimizin 143. sayısı çıktı.


DERGİMİZİ TURKCELL DERGİLİK, TÜRK TELEKOM E-DERGİ VE QUALITYOFMAGAZINE.COM ONLİNE PLATFORMLARINDAN OKUYABİLİRSİNİZ!


Keyifli okumalar!


Şifremi Unuttum
Kaydol

Sitarestelle’nin kurucusu Yıldız Bulut markanın başarı hikayesini ve gelecek hedeflerini Quality'e anlattı

02.05.2021

Sitarastelle, Türkiye’de bir kadın tarafından oluşturulan ve erkek ayakkabısı alanında yer alan bir marka.


Son dönemlerde Sitarestelle adında bir erkek ayakkabı markası dikkatimizi çekti.  El işçiliği, hakiki deri, el boyama özel tasarım modelleri ile ayakkabıda ‘hote coture’ bir marka olan Sitarestelle’nin arkasında Yıldız Bulut adında bir kadın girişimci var. Sitarestelle’nin kapısını çaldık, Yıldız Hanım ile tanıştık ve çok güzel bir röportaj gerçekleştirdik. Eminim ki bu röportajı okuduğunuzda, ayakkabı kültürünüzü yeniden gözden geçireceksiniz…

 

Yıldız Hanım’a bize kendinizi tanıtır mısınız, eğitiminiz, deri ve ayakkabı sektörüne girişiniz nasıl odu dediğimizde; “İstanbul’da doğumluyum Yeditepe Üniversitesi Uluslararası Ticaret ve İşletmecilik Bölümü’nü bitirdim. Küçük yaşlarından beri deriye ve ayakkabıya duyduğu büyük ilgi beni ayakkabı tasarımına yöneltti. Yurtdışında özellikle de İtalya’da bulunduğum sürelerde mümkün olduğu kadar moda merkezlerini, deri fabrikalarını, butik deri atölyelerini ve uluslararası ayakkabı fuarlarını ziyaret ettim. İtalyan deri endüstrisinin önde gelen firmaları tarafından organize edilen workshoplara katıldım. Bu arada sanat merkezleri ve müzeleri gezmekten de keyif aldığımı belirtmem gerekir. Modayı, tasarımı, sanatı, renkleri her zaman bir bütünün parçası olarak görmüşümdür.” Dedi.
Eşimin deri sektöründe 30 yıllık birikim ve tecrübesinin devamında Sitarastelle doğdu 

Sitarastelle, Türkiye’de bir kadın tarafından oluşturulan ve erkek ayakkabısı alanında yer alan bir marka. Sitarastelle markasını ve kurucu ortağı olarak da şirketimi konumlandırırken hem kaliteye odaklandım, hem de herkesin görebildiğinin ötesini hayal etmeye ve farklı olanı yapmaya çalıştım. İşine tutkuyla bağlı bir insan olduğumu söylemeliyim. Eşim, Avrupa’daki pek çok şirketin Türkiye distribütörlüğünü yapan bir kimya mühendisidir ve 30 yılı aşkın süredir deri sektöründeki tecrübesi ile yurtiçi ve yurtdışı piyasalarda tanınan bir iş adamıdır. İşte, tam da böyle bir birikimin devamı ve yansıması olarak da Sitarastelle ortaya çıktı. Deride; İtalyan birikimini özgün Türk tasarımıyla taçlandırarak kalite ve konforu yeniden tanımlamaya ve erkek modasına yön veren ayakkabıları üretmeye odaklandım. 


İtalyan derileri ile Türk tasarımını buluşturarak ezberleri bozmak istedim.

Markamızın adı Farsça ve İtalyanca yıldız kelimesi ile ortaya çıktı 

“Sitara” Farsça’da, “Stelle” ise İtalyanca’da yıldız anlamına geliyor. Böylelikle aslında ayakkabı tasarımlarımda Doğu’yu ve Batı’yı buluşturma heyecanımı da Sitarastelle markası ile bütünleştirmiş oldum. Söylendiği gibi ışığın doğudan yükseldiğine inananlardanım. İşte biraz da bu yüzden İtalyan derileri ile Türk tasarımını buluşturarak ezberleri bozmak istedim. “Havayı Da Büktük!” sloganımla aslında bunu vurgulamak istedim. Kendimize güvenelim, biz köklü bir tarihi olan büyük, yetenekli ve cesur bir milletiz. Türkler olarak biz de varız ve bunu herkese göstermeliyiz. Konfor alanlarımızın dışına çıkmalı, kutunun dışında düşünmeliyiz. Biz değilsek, kim? Bu sorunun cevabı “Biz”de gizli!
Sloganımız ‘Yıldızların Buluşması. Logomuz Kuzey yıldızı

Kendi adımı yapmış olduğum işle özdeşleştirmeyi ve Sitarastelle ayakkabılarını giyecek olanları da kendi markam ile yıldızlaştırmayı arzu ettim. Bu yüzden, markanın logosu da Kuzey Yıldız’ı oldu. “Yıldızların Buluşması” sloganımız, doğu, batı, kuzey, güney herkesi kapsayan, kucaklayan, yaratılanı, yatandan ötürü seven, değer veren ve koruyan yönümüzü yansıtmaktadır.


Sitarastelle.com ve alternatif e ticaret sitelerinden el işçiliği hakiki deri ‘Sitarestelle’ ayakkabılara sahip olmanız mümkün

Günümüzde erkeklerin de en az kadınlar kadar giyim kuşamına, görünüşüne her zamankinden daha fazla önem verdiğini biliyoruz. Pandemi, her ne kadar hepimizi etkilemiş ve ‘yeni normal’ kavramını hayatımıza sokmuş olsa da, insana özgü olan görünme, beğenilme, şık olma, tarzını yansıtma gibi duygularımızı yok edemedi. Tam aksine, belki de bu duygularımız daha fazla ön plana çıktı. Bu bağlamda, pandeminin etkisiyle her zamankinden daha fazla dijitalleşen dünyayı göz ardı edemezdik ve biz de e-ticaret satışlarımızı sitarastelle.com adresimizden yapmaya karar verdik.  Ayrıca, Morhipo, Trendyol, n11 vb. diğer online satış sitelerinden de el işçiliği hakiki deri ayakkabılarımıza erişmek mümkün.


Farkımız Premium kalitemiz

Sitarastelle markasını farklılaştıran ve ön plana çıkaran unsurlar; modadan ziyade kişiye neyin yakışacağına olan inancımız, klasik, loafer, casual, sneaker gibi tüm ürün gruplarımızda kullandığımız hakiki derinin doğal ve nefes alan yapısı, tabanlarımızın esnekliği ve rahatlığı, premium kalite malzemenin, yine premium kalite el işçiliği ve sanatla, renklerle, dokularla, konforla birlikte sunuluyor olmasıdır.BU MUHTEŞEM RÖPORTAJ VE ÇOK DAHA FAZLASI İÇİN TIKLAYIN


Dergimizin 143. sayısı, 1 Mayıs'tan itibaren Turkcell Dergilik, Türk Telekom E-Dergi ve www.qualityofmagazine online platformlarında.


13