Mayıs sayımız çıktı! 


Dergimizin 143. sayısı çıktı.


DERGİMİZİ TURKCELL DERGİLİK, TÜRK TELEKOM E-DERGİ VE QUALITYOFMAGAZINE.COM ONLİNE PLATFORMLARINDAN OKUYABİLİRSİNİZ!


Keyifli okumalar!


Şifremi Unuttum
Kaydol

Doğan Sigorta Brokerlık CEO’su ve Tara Kitap Kurucusu Selcen Gür, sigorta sektöründeki gelişmeleri Quality'e anlattı

01.05.2021

Doğan Sigorta Brokerlık CEO’su ve Tara Kitap Kurucusu Selcen Gür ile keyifli bir söyleşi gerçekleştirdik. Covid-19 salgınında sigorta sektörünün aldığı aksiyonlardan, sağlık sigortalarına etkisine dek birçok konuyu konuştuk. Sohbetimizin bir diğer konusu tabii ki kitaplar oldu. Bu keyifli röportajı birlikte okuyalım…


Doğan Sigorta Brokerlik CEO’su ve Tara Kitap kurucusu olarak iki alanda faaliyet gösteriyorsunuz. İçinde bulunduğumuz pandemi süreci günlük iş hayatınızı nasıl etkiledi?

Biz Doğan Sigorta Brokerlik’te 50 kişilik bir ekibiz. Geçen yıl vakaların ilk görülmeye başladığı haftada uzaktan çalışmaya başladık.  Vakaların seyrine göre bazı haftalar her departmandan birer kişi ofise geldik, bazı haftalar tamamen online çalıştık. Geçtiğimiz ay ofis içi sayımızın 5-6 kişiden yukarı çıkmamasına gayret ettik. Tara Kitap’ın operasyonlarını da aynı şekilde aynı ofisten yürütmeye devam ettik. Her iki işimizde de herhangi bir aksama yaşamadan, kaliteden ödün vermeden hizmet vermeye devam ettik çok şükür. 


Covid 19’un sağlık sigortalarına etkisi nasıl oldu sizce?

Biliyorsunuz Türkiye’de sigorta denince akla ilk kasko gelirdi. Covid-19 bunu bir nebze de olsa değiştirdi. Artık arabalarımızdan önce sağlığımızı düşünmemiz gerektiğini anlamış olduk. Normalde özel sağlık sigortalarında salgın hastalıklar kapsam dışıdır, ancak ülkemizdeki sigorta şirketleri Covid-19’u hem özel hem tamamlayıcı sağlıkta kapsam içine alarak kamuoyuna müthiş bir güven duygusu aşıladı. Ayrıca belli bir yaşın üstündeki sigortalılarına ve her yaştan ameliyat olan sigortalılarına özel günlük alışveriş desteğinden teknolojik danışmanlığa kadar hizmetler sunmaya başlayan sigorta şirketleri var.  
Sağlık konusu açılmışken, bu alanda yeni sigorta ürünlerinden bahsedebilir misiniz bize?

‘Sağlıkta Acil Durumlar Sigortası’ olarak da tanımlayabileceğimiz yeni bir ürün var, ki  temelde bir bireysel sağlık sigortası ürünü. Sigorta şirketinin ‘acil durumlar listesi’nde yer alan durumlardan biri meydana geldiğinde, sigortalı 12 saat içinde tedavi için başvuru yaptığında bu poliçeden istifade edebiliyor. Zehirlenme, yüksek ateş, şuur kaybı, trafik kazası, yüksekten düşme, uzuv kopması, ciddi yanıklar bu acil durumlardan bazıları. 


Başkanı olduğunuz Sigorta Brokerler Derneği 30. Yılını kutladı. Bize biraz derneğiniz hakkında bilgi verebilir misiniz?

Derneğimizin 30. yılı her açıdan çok farklı bir döneme denk geldi. Yönetim kurulu toplantılarının, üye ziyaretlerinin, komite çalışmalarının online yapıldığı bu dönemde bizler de kendimizi doğru ifade edebilmek ve üyelerimizle bağlarımızı güçlendirmek için çalışmalarımızı bu doğrultuda yönlendirdik. Derneğimizin web sitesini günümüz teknolojisine uyarladık ve içeriğini zenginleştirdik. Derneğimize Youtube kanalı açtık ve bilgilendirici, eğitici içerikleri sektörle paylaştık. Derneğimiz logosunu günümüz dinamiklerine uygun şekilde yeniledik. 30. Yıla yenilenmiş ve zamanın ruhuna uyum sağlamış bir şekilde girdik. 


Sigortacılık sektörünün yanı sıra yayıncılıkta da hız kesmediğinizi belirttiniz. Size göre pandemi süreci okurların kitap tercihlerinde farklılığa yol açtı mı?

Kesinlikle açtı. Pandemi hepimizi psikolojik anlamda zorladığı için hem psikolojik hem de spiritüel kitaplara ilgi arttı. Hilal Bebek’in ‘Çemberin Dışı’ kitabı, Asuman Büyüksoy’un ‘Şaman’ kitabı, eğitimci Mehmet Çamlıbel’in yazdığı ‘Evde 99 Oyun’ kitabı okurlarımız tarafından özellikle tercih edildi. 


BU MUHTEŞEM RÖPORTAJ VE ÇOK DAHA FAZLASI İÇİN TIKLAYIN


Dergimizin 143. sayısı, 1 Mayıs'tan itibaren Turkcell Dergilik, Türk Telekom E-Dergi ve www.qualityofmagazine online platformlarında.


13