Mayıs sayımız çıktı! 


Dergimizin 143. sayısı çıktı.


DERGİMİZİ TURKCELL DERGİLİK, TÜRK TELEKOM E-DERGİ VE QUALITYOFMAGAZINE.COM ONLİNE PLATFORMLARINDAN OKUYABİLİRSİNİZ!


Keyifli okumalar!


Şifremi Unuttum
Kaydol

Dünyagöz Hastanesi Yönetim Kurulu Başkan Vekili Vahit Kapıcıoğlu, Dünyagöz Hastaneler Grubu’nun başarı öyküsünü Quality'e anlattı

01.05.2021

Dünyagöz olarak kurulduğumuz ilk günden bu yana, özel sağlık sektörünün hep önünde koşan, yenilikçi bir marka olarak hizmet vermeye odaklandık.


Türkiye’de branş hastanesi denildiğinde ilk sırada Dünyagöz Hastanesi geliyor. 2021 yılı ile birlikte Dünyagöz Hastanesi 25. yaşını kutluyor. Hastanenin Yönetim Kurulu Başkan Vekili ve Operasyon Başkanı Vahit Kapıcıoğlu, dergimizin Genel Yayın Yönetmeni Salih Keçeci’ye özel bir röportaj verdi. İşte Dünyagöz Hastaneler Grubu’nun başarı öyküsü.Göz hastalıklarında 29 branşta 7/24 hizmet veriyoruz 

Dünyagöz Hastaneler Grubu olarak, 1996 yılında ülkemizin göz sağlığı alanında; dünyadaki en yüksek teknolojiyi kullanarak, 7 gün 24 saat kesintisiz, gözün tüm branşlarında, yüzlerce tedavi yöntemi ile güvenilir ve erişilebilir bir sağlık kurumu olma hedefiyle yola çıktık. 


Dünyanın hiçbir ülkesinde 29 branş için üstün teknoloji ile birlikte göz hocalarının tam gün çalıştığı bir branş hastanesi yoktur. Dünyagöz Hastaneler Grubu’nun tüm hastaneleri 29 branşta hizmet veren göz hastaneleridir. Dünyagöz Hastaneleri’ni tanınır bir dünya markası yapan da budur.

“Dünya tıp literatürüne katkıda bulunduk” 

Geçtiğimiz 25 yılda, hedeflerimizi gerçekleştirdikçe yeni ve daha zorlu hedefler belirledik. Sadece Türkiye değil; tüm dünyanın ‘Dünyagöz’ü olduk. 

Sağlık turizmi ile yüzlerce ayrı ülkeden yılda ortalama 100 bin hastaya hizmet veriyoruz. Ar-Ge’ye yaptığımız yatırım ve bilimsel çalışmalarla dünya tıp literatürüne katkıda bulunduk. Dünyagöz bünyesinde bulunan ‘Göz Onkoloji Merkezi’ tüm dünyadan gelen hastalarına kapılarını açmaktadır.

Onkoji merkezimiz gerçekleştirdiği tedavilerin yanında yaptığı araştırmalar ile bu alanda dünya çapında ses getirmektedir. Ülkemizin ilk, dünyanın sayılı ‘Biyonik Göz’ ameliyatlarını gerçekleştirdik. Şimdi ise, var gücümüzle yeni hedeflerimizin peşindeyiz. Ülkemizin ve bu coğrafyanın referans noktası göz hastaneler grubu olarak, şimdi, var gücümüzle yeni hedeflerimizin peşindeyiz!“İnovatif yatırımlarımızla hastalarımızı tanı ve tedavide son teknolojiyle buluşturuyoruz”

Dünyagöz Hastaneler Grubu olarak Türkiye’de özel sağlık sektörü henüz daha gelişme aşamasındayken branş hastaneciliğiyle sektöre önemli bir yenilik getirdik. Bu alanda özel hastanecilik sektörüne öncülük ederek branş hastaneciliğinin gelişiminde önemli bir rol oynadık. Kurulduğumuz ilk günden bu yana özel sağlık sektörünün hep önünde koşan, yenilikçi bir marka olarak hizmet vermeye odaklandık. Tüm altyapı ve üstyapı çalışmalarımızı da bu doğrultuda planlayıp hayata geçiriyoruz. 


İnovatif yatırımlarımızda önceliğimiz her zaman hastalarımızı ve hekimlerimizi tanı ve tedavi konusunda son teknolojilerle buluşturmak oldu. Bu nedenle inovasyon bütçemizin en önemli kısmını dünyadaki son teknolojilerin hastanelerimize getirilmesi için kullanıyoruz. 

 

Dünyagöz Hastaneler Grubu bünyesinde şu anda dünyada göz sağlığı alanında kullanılan son teknoloji cihazlar yer alıyor. Böylelikle hastalarımıza kişiye özel tedavi imkânları sunabiliyor ve onların tedavi sonrasında hızla sosyal yaşamlarına dönmelerini sağlayabiliyoruz. Örnek vermek gerekirse miyop, hipermetrop, astigmat gibi sorunlar yaşayan bir hastanın görme kusurundan kurtulabilmesi için hastanelerimizde dünyada kullanılan yüksek teknoloji ve teknik ile kişiye özel tedavi imkânı sunabiliyoruz.
Dünyagöz Türkiye Cumhuriyeti’nde doğdu ve göz sağlığı alanında dünyada referans merkezi haline geldi.  Ülkemizden aldığımız güçle uluslararası platformda yerini almış bir Türk markası olarak, kurumumuza duyduğumuz güven ve gösterdiğimiz özveriyle her geçen gün daha büyük adımlarla ilerliyoruz. Yaptığımız işe duyduğumuz inançla da büyümeye devam ediyoruz. 


Her yıl ortalama 160 ülkeden 100 bin hastaya hizmet vererek Sağlık Turizmine katkıda bulunuyoruz

Dünyanın 6 farklı kıtasına göz sağlığı ihraç ediyoruz. 160 ülkeden yılda 100 bin hastaya hizmet vererek ülkemize döviz girdisi sağlıyoruz. 25 yılda 40.000.000’u aşkın başarılı tedaviyle FDA onaylı teknolojimizle 500’ü aşkın tedavi işlemi sunup şifa veriyoruz. Hedefimiz ve sloganımız ‘Durmak yok.’ Bu bağlamda Almanya, Hollanda, Azerbaycan gibi ülkelerde açtığımız göz hastanelerimizle, bulunduğu ülkelerin kamu ve özel sigorta şirketleri ile anlaşma yaparak, ülkelerin vatandaşlarına göz sağlığı hizmeti verip dünyaya açılmaya devam ediyoruz. Türkiye’nin 500 Büyük Hizmet İhracatçısı Başarı Belgesi ile ödüllendirildik. Bu başarı yaptığımız işin bize verdiği hazzı artırıyor.


BU MUHTEŞEM RÖPORTAJ VE ÇOK DAHA FAZLASI İÇİN TIKLAYIN


Dergimizin 143. sayısı, 1 Mayıs'tan itibaren Turkcell Dergilik, Türk Telekom E-Dergi ve www.qualityofmagazine online platformlarında.


13