Eylül sayımız çıktı! 


Dergimizin 147. sayısı çıktı.


DERGİMİZİ TURKCELL DERGİLİK, TÜRK TELEKOM E-DERGİ VE QUALITYOFMAGAZINE.COM ONLİNE PLATFORMLARINDAN OKUYABİLİRSİNİZ!


Keyifli okumalar!


Şifremi Unuttum
Kaydol

Sudi Etuz Sonbahar Kış 21 Fashion Week İstanbul Defilesi Gerçekleşti

14.04.2021

Şansım Adalı markası Sudi Etuz’un SK21 koleksiyonunun defilesini, dijital olarak gerçekleşen Fashion Week Istanbul kapsamında, 14 Nisan Çarşamba günü www.fashionweek.istanbul resmi internet sitesi üzerinden modaseverlerin beğenisine sundu.

 


Koleksiyon Asya florasına, Türk mitolojisine ve “Arcade” oyun dünyasına digital bir övgü niteliği taşıyor. Moda distopyası ile Şansım, SK21 Koleksiyonu ile bizi bir “underground arcade” yolculuğuna çıkarıyor. Zihnimizi siber oyun dünyasına taşırken, renkleriyle bizi dijital gerçekliğe götürüyor. 


 Kültürlerarası bir elçi niteliği de taşıyan koleksiyon, Türk mitolojisindeki Orta Asya kültürlerinin izlerini harmanlıyor. Antik Türk kültüründe, dünyanın bir ya da daha fazla ejderha tarafından döndürüldüğü yani "evrildiği" düşünülürdü. "Kainat, var olan her şeyin tümü" anlamını tasıyan ‘Evren’ sözcüğü de etimolojik olarak kökenini ejderha (eviren ) kelimesinden almıştır.  


Sudi Etuz, Asya coğrafyasından bize taşınan tüm bu tarihi öğeleri Türk kökenli bir katman halinde koleksiyona taşıyor. Yer altı oyunlarından, Japonya’nın simgesi Sakuralara (kiraz çiçeği), Aikido hareketlerinden evreni temsil eden ejderhalara kadar Asya desenleri  Türk mitolojisi ile harmanlanarak koleksiyonda hayat buluyor. 

Sudi Etuz Sonbahar Kış 21 koleksiyonu; yumuşak el örgüsü üstler, geniş kesim paçalar, “oversize” kalıpta %96 geri dönüştürülmüş kumaşlardan sürdürülebilir denim pantolonlar, kimono puf montlar, maksi boy “oversize” kabanlar, ipek baskı gömlekler ile markanın sokak modası tarzını akıllı hazır giyim tasarımlarıyla birleştiriyor. Markanın kişiselleştirilmiş “street couture” dokusunu hazır giyimle birleştiren koleksiyon, Sudi Etuz “leisure” hissini dijital efektlerle veriyor. 
Dijital illüstratif baskılar, çiçekler içindeki ejderhalar koleksiyonda multiplex dokular oluştururken, Sudi Etuz’un imzası haline gelen tülleri sürdürülebilir denim ler ve yün örgüler ile bütünleşmiş halde görüyoruz . Asya'nın manyetik bir alt kültür yansımasını gösteren koleksiyonda parlak fuşyalar, kırmızılar, koyu siyahlar, “mint” yeşiller, Asya coğrafyasına ve yerel Türk kökenlerindeki gerçek çeşitliliği ifade ediyor.


Sudi Etuz SK21 koleksiyonunu bir moda filmi ile sunuyor. Sudi Etuz’un daha önceki koleksiyonlarında yer alan Çiçek Pasajı, Unkapanı Plakçılar Çarsısı’ndan sonra Şark Han ile lokal mekan seçimi üçlemesiyle dikkat çeken film, başarılı sanatçı Koray Birand 

5