Mayıs sayımız çıktı! 


Dergimizin 143. sayısı çıktı.


DERGİMİZİ TURKCELL DERGİLİK, TÜRK TELEKOM E-DERGİ VE QUALITYOFMAGAZINE.COM ONLİNE PLATFORMLARINDAN OKUYABİLİRSİNİZ!


Keyifli okumalar!


Şifremi Unuttum
Kaydol

Healin Food ve Taylan Kümeli imzasıyla 'Detox Box'la sağlıklı yaşama merhaba

07.04.2021

Sağlıklı beslenmenin yaşam kalitesini artırdığının çok daha net olarak ortaya çıktığı pandemi döneminde, alanında uzman iki isim, Sağlıklı Beslenme ve Diyet Uzmanı Taylan Kümeli ile Healin Food Kurucu Üyesi Asya Sadıklar, "Detox Box" projesi için biraraya geldi. Sağlık, hijyen ve lezzet üçlüsünü bir arada sunan proje, sağlıklı beslenme aboneliği kavramını esas alıyor.


SAĞLIKLI BESLENME ABONELİĞİ

"Detox Box" sağlıklı beslenme aboneliğinde, 'Arındırıcı', 'Metabolizma Hızlandırıcı', 'Yağ Yakıcı' ve 'Yenileyici' olmak üzere dört alternatif sunuluyor. Taylan Kümeli önderliğinde hazırlanan her bir alternatif, bir gün için 3 ana, 1 ara öğünü içeriyor. Tamamı laktozsuz ve glütensiz olan menüler, Healin Food mutfağında, sertifikalı organik ürünler kullanılarak ve her türlü hijyen önlemi alınarak hazırlanıyor. İster haftalık, ister aylık olarak abone olunabilen bu programda yer alan menüler, Healin Food'un Covid-19 önlemleri dikkate alınarak ve paketlerdeki besinlerin değerlerini kaybetmemesi için gereken hıza sahip özel taşıma hizmetiyle kullanıcılara ulaştırılıyor.


KİŞİYE ÖZEL HİZMET

Sağlıklı yaşam, hijyen ve lezzetli menü kavramlarını bir arada sunan "Detox Box"da yer alan alternatiflerden hangisinin size ve ihtiyaçlarınıza daha uygun olduğu anlamak için Healin Food web sitesindeki kullanıcılara özel soru-cevap bölümünü yanıtlamanız yeterli... Bu sağlıklı beslenme aboneliğini kişiye özel yapan bir diğer özellik ise, menüde yer alan herhangi bir ürüne alerjiniz olduğunu belirttiğiniz takdirde, içeriğin bu bilgi doğrultusunda yeniden düzenleniyor oluşu. Projeyi dinamik kılan bir diğer unsur da, farklı isteklere göre yeni alternatiflerin geliştirilecek olması. Tıpkı şu anda hazırlıkları süren 5. alternatif 'Vegan Menü' gibi... İÇERİK DETAYI

Arındırıcı Detox Box: Sertifikalı organik sebze ve meyvelerin ağırlıkta olduğu bu pakette, vücudun toksinlerden arınması esas alınıyor. Beyaz etin de menüsünde yer aldığı bu seçenekte, lezzetli çorba, salata ve smoothieler besin değeri yok almadan sizelere ulaştırılıyor.


Yağ Yakıcı Detox Box: Sizin amacınız da çoğu kişinin şikayetçi olduğu ve sağlıklı bir yaşam için kontrol altında tutulması gereken yağlardan kurtulmaksa, doğru bir tercih yapmak üzeresiniz. Çünkü konunun uzmanlarınca hazırlanmış özel tarifli bitkisel ve hayvansal protein ağırlıklı yemeklerden oluşan bu menü, organik sebze ve salatalarla destekleniyor.


Metabolizma Hızlandırıcı Detox Box: "Su içsem yarıyor" cümlesini sık sık kullananların tercihleri arasında sıkça yer alacak bu seçenekte vücut, maya gibi metabolizmayı yavaşlatan maddelerden arındırılıyor. Bu menü, sebze, meyve, yulaf, yoğurt türü besinlerle metabolizmasını hızlandırmak isteyenlere hitap ediyor.


Yenileyici Detox Box: Vücut, mevsimler gibi pek çok faktörden etkileniyor. İşte tam bu noktadan yola çıkan alternatif, içeriği mevsime göre şekillendirilen içeceklerden ve yiyeceklerden meydana geliyor. Yazın hafifliğini vücudunuzda hissetmenizi sağlayacak olan bu paket, ilkbaharın enerjisini, sonbahar ve kışın bağışıklığınızı güçlendirici içerikleriyle size "İşte yepyeni bir ben!" dedirtecek.


 PANDEMİYE ÖZEL ÖNLEMLER

Sağlıklı, lezzetli, hijyenik mutfağın öncüsü olmak için dört yıl önce Healin Food girişimine imza atan Gedik Sağlık Yönetim Kurulu Üyesi Asya Sadıklar, içinde bulunduğumuz pandemi dönemi nedeniyle proje kapsamında pek çok önlemin alındığının altını çiziyor. Menülerin hazırlandığı mutfaktaki ekibe rutin olarak covid-19 testi yaptırılması, mutfağın ve kullanılan her bir araç gereçin dezenfekte edilmesi, çalışma alanında sosyal mesafeye özen gösterilmesi gibi pek çok önlem ve daha fazlası, Healin Food'un olmazsa olmazları arasında yer alıyor.


16