Nisan sayımız çıktı! 


Dergimizin 142. sayısı çıktı.


DERGİMİZİ TURKCELL DERGİLİK, TÜRK TELEKOM E-DERGİ VE QUALITYOFMAGAZINE.COM ONLİNE PLATFORMLARINDAN OKUYABİLİRSİNİZ!


Keyifli okumalar!


Şifremi Unuttum
Kaydol

Huawei, yıllık yüzde 50,7 büyümeyle giyilebilir cihaz pazarının zirvesinde

22.03.2021

Giyilebilir cihaz pazarının gelişmesiyle birlikte HUAWEI, güçlü pazardaki konumunu güvence altına almak için sürekli çaba sarf ediyor. 2020 yılı, HUAWEI’nin bu hedefe ulaşması için önemli bir kilometre taşı oldu. Pazarın yüzde 50,7'lik en yüksek giyilebilir ürünler satış büyümesine ek olarak şirket, HUAWEI Sağlık Laboratuvarı'nın açılmasıyla Ar-Ge geliştirmeye daha fazla yatırım yapıyor.


HUAWEI, teknolojik inovasyona ve araştırmaya devam eden yatırıma dayalı uzun vadeli stratejisine devam ediyor. Şirket, yalnızca 2019 yılında gelirinin yüzde 15,3'ünü (131,7 milyar CNY'yi) Ar-Ge'ye ayırdı ve son 10 yılda 600 milyar CNY'nin üzerinde yatırım yaptı. İnovasyon odaklı HUAWEI, aynı zamanda 96.000'den fazla çalışanı, 14 araştırma merkezi ve Ar-Ge'ye odaklanmış dünya çapında 36 ortak inovasyon merkezine sahip. 


Yakın zamana kadar, giyilebilir cihazlar teknik cihazlar olarak kabul edildi, bugün günlük yaşamın vazgeçilmez bir parçası haline geldi. Elektronik harcamaların artması ve fiziksel aktivitelerin tek başına yapılmaya başlanmasıyla birlikte, pazar verileri pandemi zamanında sektörde güçlü bir büyüme olduğunu gösteriyor. Yeniliğe ve altyapıya yaptığı yatırımların artmasıyla HUAWEI, dikkat çeken bu trendle paralellik gösteriyor. Geçtiğimiz yıl üst sınıf cihazlarıyla HUAWEI, giyilebilir ürünler kategorisinde satış büyümesinde lider olduğunu kanıtladı ve önemli medya yayınlarından 8 ödül kazandı. 


Yıllık satış büyüme lideri

Geçtiğimiz yıl, giyilebilir ürünlerin satışları açısından olağanüstü başarılı oldu ve HUAWEI giderek daha fazla tüketicinin ilgisi kazandı. En son IDC’nin Worldwide Quarterly Wearable Device Tracker raporuna göre, şu anda küresel olarak 3. sırada yer alan HUAWEI, dinamik olarak en çok gelişen pazar oyuncusu durumuna geldi. Şirket, müşterilere 43,5 milyon giyilebilir cihaz kazandırarak satış büyümesine yüzde 50,7 artışla sektöre liderlik etti.


Şirketin çabaları, 2020'nin 4. çeyreğindeki en son pazar payı verilerine de yansıtılıyor. Türkiye’nin de dahil olduğu Orta ve Doğu Avrupa ile İskandinav ülkeleri bölgesinde HUAWEI, fitness bantları ve akıllı saatler ürün gamlarında yüzde 22 pazar payı oluşturdu ve 1 numaraya yerleşti.

10