Nisan sayımız çıktı! 


Dergimizin 142. sayısı çıktı.


DERGİMİZİ TURKCELL DERGİLİK, TÜRK TELEKOM E-DERGİ VE QUALITYOFMAGAZINE.COM ONLİNE PLATFORMLARINDAN OKUYABİLİRSİNİZ!


Keyifli okumalar!


Şifremi Unuttum
Kaydol

COllAGEN UP markasının sahibi Estetik ve Plastik Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Ercan Cihandide ‘Saç kolajeni’ ve faydalarını anlattı

19.03.2021

Saç Kolajeni saçlara nasıl fayda sağlıyor?

Türkiye’de ilk kez COllAGEN UP tarafından üretilen saç kolajeni COllAGEN UP Hair’in saç ve tırnaklar üzerindeki olumlu etkisi, içeriğindeki bileşenlere yönelik yapılan bilimsel çalışmalarla kanıtlandı. Kolajen ile saç ve tırnağın en önemli bileşeni olan keratine ek olarak çinko, bakır, biotin ve farklı DNA sertifikalı bitki özleri içeren özel geliştirilmiş formülüyle saç dökülmesi ve tırnak kırılması problemi yaşayanlar ile saç ve tırnaklarını korumak isteyenler için ideal bir ürün.

 

COllAGEN UP Hair’in sonucu ne kadar sürede alınabiliyor?

Tüm COllAGEN UP ürünlerinde sadece 4 haftalık kullanımla etkin sonuç alınıyor. Saç kolajeninin 4 haftalık kullanımı sonunda ince ve dökülen saçlara yoğunluk kattığı, kırılgan ince tırnakların ise daha sağlam ve hızlı uzadığı gözle görülebiliyor. COllAGEN UP Hair, içeriğindeki antioksidan ve DNA sertifikalı bitki özleri sayesinde cildin aydınlanmasına, kırılgan kirpiklerin güçlenmesine de ayrıca katkı sağlıyor.

 

Ne kadar sıklıkla ve nasıl kullanılmalı?

4 haftalık kürün akabinde beş ay sonra ikinci küre başlanabilir. 30 gün boyunca her gün 1 adet COllAGEN UP’ı cam şişesinden direkt olarak içebilirsiniz. COllAGEN UP ürünlerini, özel geliştirilmiş lezzeti sayesinde, herhangi bir gıdaya katmanız gerekmez.

 

COllAGEN UP saç, yaş ve cilt kategorilerine göre 3 farklı ürün sunuyor

COllAGEN UP Original

25-35 yaşları arasındaki bireylerde henüz kolajen yıkımı başlamadan koruma amaçlı bir ürün. İçeriğinde destekleyici olarak DNA sertifikalı bitki özlerinden cildin elastikiyet ve sıkılığını artırmaya ve nemlendirmeye yönelik İzlanda yosunu bulunuyor. Ayrıca vücutta var olan kolajen üretiminin artmasını sağlayan ve güçlü bir antioksidan olan Barbados Kirazı içeriyor.

COllAGEN UP Gold

Kolajen yıkımının olumsuz etkilerinin artarak ortaya çıktığı 35 yaş üzeri için öneriliyor. Özel formülü ve DNA sertifikalı bitki özleriyle kırışıklık, selülit, kazayağı, elastikiyet, parlaklık gibi cilt ve tırnak sorunlarının giderilmesine kuvvetli destek sağlıyor. Vücuttaki kolajen üretimini artıran ve önemli bir antioksidan olan Barbados Kirazı ekstraktının yanı sıra çok güçlü bir antiaging fonksiyonu olan Kır İğdesi içeriyor. Tüm COllAGEN UP ürünlerinde olduğu gibi 4 haftada etkisini gözle görülür şekilde gösteriyor.

 

Op. Dr. Ercan Cihandide kimdir?

1977 İstanbul doğumlu Dr. Ercan Cihandide, 1995 yılında Koç Özel Lisesi ve 2001 yılında Marmara Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun oldu. 2009’da Haydarpaşa Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi ihtisasını tamamladı. İngiltere’de baş, boyun, meme konularında, Amerika’da yüz cerrahisi ve kraniomaksillofasyal cerrahi konularında çalışmalarda bulundu. Kepçe kulak onarımı için geliştirdiği ‘Cihandide Tekniği’ ile dünya tıp literatüründe yerini aldı. Fransız Perfectha Dolguları’nın hem ulusal hem uluslararası eğitmenliğini yapmaktadır. 2015 senesinde kurduğu Yuniq Clinic Estetik ve Saç Ekim Merkezi’nin medikal direktörlüğünü yürütmektedir.

16