Ağustos sayımız çıktı! 


Dergimizin 158. sayısı çıktı.


DERGİMİZİ TURKCELL DERGİLİK VE TÜRK TELEKOM E-DERGİ ONLİNE PLATFORMLARINDAN OKUYABİLİRSİNİZ!


Keyifli okumalar!


Şifremi Unuttum
Kaydol

Doctors Hair Center Klinik Direktörü Yeşim Alkan saç bakımının püf noktalarını ve saç ekimini Quality okurları için anlattı

02.03.2021

Gür ve bakımlı saçlara sahip olmak herkesin hayali. Bu hayale kavuşmanın tek püf noktası ise saça uygulanacak doğru yönteme karar vermek. Kışın saç bakımı ve saç dökülmesi en çok araştırılan konuların başında geliyor. Saçı dökülenler ya da eski gür saçlarına kavuşmak isteyenler soluğu saç ekim merkezlerinde alıyor. Peki, kışın saç bakımı nasıl olmalı? Saç dökülmesini önlemek için neler yapılmalıdır? Saç ekimi konusunda Türkiye’de ve dünyada marka hâline gelen Doctors Hair Center Klinik Direktörü Yeşim Alkan’a saç bakımının püf noktalarını ve saç ekimini sorduk. Alkan, kadın ve erkeklere yönelik en çok tercih edilen uygulamaları anlattı.


Saç ekimi ve estetik konusunda hizmet veriyorsunuz. Koronavirüs sürecinde saç ekimine olan talebin arttığına yönelik haberleri görüyoruz. Bu doğru mu? Sizce bu durumun nedeni nedir?

Pandemi süreci elbette herkesi farklı açılardan etkiledi. Fakat bu dönem bazılarımız için değerlendirme ve krizi fırsata çevirme süresi oldu. Saç ekimini uzun süredir düşünüp vakit ayıramayan insanlar bu dönemde saç ekimi merkezlerini araştırma fırsatı elde etti. Dolayısıyla aslında var olan ilgi artık uygulama sürecine geçti. Doctors Hair Center ailesi olarak bizler de hem Türkiye’den hem de yurt dışından oldukça ilgi görüyoruz. 


Saç ekiminde en çok kullanılan yöntemler nelerdir?

Kellik sorununa çözüm olarak günümüzde farklı saç ekimi yöntemleri uygulanıyor. Safir FUE saç ekimi ise ortaya çıkan yeni yöntemlerden biridir. Safir FUE saç ekimi uygulaması saçlı olan bölgeden saçların tek tek alınması ile başlar. Bu alınma işleminden önce saçlar 1 mm kadar kısaltılır. Lokal anestezi ile saç ekilecek bölge ve saç ekilecek bölge uyuşturulur. Kıl ve onu çevreleyen doku ile birlikte mikro motor ucu tarafından alınır. Bir mikro penset ile nazik bir şekilde çekilir. Daha sonra saçsız alandaki açılan küçük deliklere alınan kökler yerleştirilir. Saç ekimi işlemi böylelikle tamamlanmış olur. Uygulamanın başarılı olması için ekim yapacak doktorun alanında uzman ve tecrübeli olması gereklidir.
Peki, hastalar sizi neden tercih ediyor? 

Öncelikle hizmet verdiğimiz hastalarımız ve edindiğimiz tecrübeler doğrultusunda tüm yasal statüleri sağlamış olan kliniğimizde tecrübeli hekimlerimizle birlikte VIP hizmet sağlıyoruz. Hastalarımız kliniğimize geldiğinde kendilerini hem güvende hem de konforlu hissediyor. Profesyonellik ve memnuniyet bir arada olunca memnuniyet artıyor ve gelen her misafirimiz bir başkasına bizi tavsiye ediyor. Bu şekilde büyüyen Doctors Hair Center ailesi olarak ekibimizle ve yaptığımız işle gurur duyuyoruz.


Özelikle pandemi döneminde herkes güzellik merkezlerinden uzak kaldı. Bu nedenle saç dökülmesi şikâyetleri arttı. Sizce saçları en çok ne etkiliyor?

Beslenme düzeni, stres ve gün içinde yaşadığınız her şey saça etki ediyor. Bu anlamda saçların yıpranan uçları azda olsa kestirilmelidir. Sonrasında ise saçlarımızı yıkarken kullandığımız şampuanı mümkün olduğunca bitkisel içerikli şampuanlardan seçmek ve şampuanı az kullanmak gerekir. Ne kadar çok şampuan kullanırsak saç derimiz o kadar deforme olacaktır. Şampuanla saçlarımızın temizliğini sağladıktan sonra yine bitkisel içerikli yağlarla her duştan sonra rutin bakım yapıldığında saçlarımız bulunduğumuz mevsime hızlıca uyum sağlayacaktır.


Soğuk havada saçlar nasıl korunmalıdır?

Kullanacağımız bitkisel bakım yağları saçlarımızı kışın kuru ve soğuk havadan koruyacaktır. Kışın özellikle saç kurutma ritüelimizde oldukça önemli. Çok yüksek ısı ile sürekli fönlenen saçlarımız daha çok yıpranmaya devam eder. Bu sebeple mümkün olduğunda kendi halinde kurumasını beklemek ya da daha çok havlu ile kurutup makinenin yüksek ısısından maksimum seviyede korumak işe yarayacaktır. Yaz boyunca kuruyan saçlarımızı fön makinelerinin yüksek ısılarına maruz bırakmak saçımızı daha da hassaslaştırır. 


 

15