Ağustos sayımız çıktı! 


Dergimizin 158. sayısı çıktı.


DERGİMİZİ TURKCELL DERGİLİK VE TÜRK TELEKOM E-DERGİ ONLİNE PLATFORMLARINDAN OKUYABİLİRSİNİZ!


Keyifli okumalar!


Şifremi Unuttum
Kaydol

PayFix Elektronik Para ve Ödeme Hizmetleri A.Ş. Genel Müdürü Serhat Akdağ dijitalleşen dünyada PayFix’in rolünü ve önemini Quality'e anlattı

01.03.2021

Bireylerin ve kurumların ihtiyacı olan para transfer işlemleri, PayFix Dijital Cüzdan’ın hayatımıza girmesi ile büyük ölçüde kolaylaşmış oldu.


Dijitalleşen dünyada dijital cüzdanlar da artık her an yanımızda ve parasal varlıklarımızın korunması anlamında çağ atlayan bir duruma geldi. Özellikle pandemi döneminde online alışverişlere dönülürken, birçok kişinin kafasındaki soru işaretlerinden birisi de ‘Acaba hesabım çalınır mı, banka hesabım boşaltılır mı’ korkusuydu. Ancak PayFix, yarattığı dijital cüzdanla tüm bu korkuların önüne geçti. PayFix dijital cüzdanınızla yeni nesil ödeme sistemiyle banka kartına gerek duymadan market, benzin, giyim, gıda, fatura gibi aklınıza gelen her türlü ödemeyi yapabilir, işlemlerinizi takip edip, para transferlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Bu ayki sayımızda PayFix Elektronik Para ve Ödeme Hizmetleri A.Ş. Genel Müdürü Serhat Akdağ ile güzel bir röportaj gerçekleştirdik. Dijitalleşen dünyada PayFix’in rolü ve dijital cüzdanın önemini anlatan Serhat Bey, bu sistemin sınır tanımadığını belirterek güvenle kullanılabileceğine dikkat çekiyor. Keyifli okumalar…


Eskişehir Üniversitesi İşletme Fakültesi’nden mezun olduktan sonra finans ve maliye üzerine eğitimine devam ederken iş hayatına da bu alanda atılan Serhat Akdağ, kendisini ‘Fikir işçisi’ olarak tanımlıyor. “Ben bir düşünce işçisiyim. Fikir geliştirmenin zihni ve dolayısıyla bedeni sürekli aktif tuttuğunun bilincinde olarak hem iş hem de bireysel hayatta yaratıcı olmanın önemli olduğunu düşünüyorum” diyen Serhat Bey, işi severek yapan ve detayları çok önemseyen bir mali müşavir olduğunu, bir iş yaptığında ise bunun en güzelini, doğrusunu ve kusursuzunu gerçekleştirmesi gerektiğinin altını çiziyor.

“Esneklik, verimlilik olarak geri döner”

İş yaşantısında takım olmanın önemine dikkat çeken Serhat Akdağ, “Eğitim hayatım ve tecrübelerim doğrultusunda farklı insanlarla birlikte çalışma, bir takımda yer alma ve birlikte üretebilmeyi öğrendim. İnsan ilişkileri noktasında esnek olmanın bana verimlilik olarak geri döndüğünü sıklıkla tecrübe ettim. Yeni şeyler öğrenmeyi, ufkumu genişletmeyi çok önemsiyorum. Bu amaçla da insan ilişkilerinin öğreticiliğinden faydalanmak gerektiğini düşünüyorum. Ekibimdeki insanlarla bilgi alışverişinde bulunmak benim için bu nedenle çok önemli” diyor.


“Hayaliniz için dişinizle, tırnağınızla çalışmanız gerekiyor”

Mali müşavirlik yaptığı dönemlerde birçok sektörü yakından tanıdığını ifade ederek sözlerini sürdüren Serhat Bey, “Mali müşavirlik dönemlerimde çok fazla sektörü yakından tanıma fırsatım oldu. Pandemi süreci ile birlikte sektörlerin dayanma gücünü, ekonomi üzerindeki etkilerini, toplumun geleceğe yönelik ihtiyaçlarını, firmaların zayıf ve gelişmemiş yönleri ile teknolojinin bireysel ya da ticari, hayatımızdaki önemini daha da derinden fark etmiş ve tespit etmiş olduk. Hepimizin tek bir hayatı var ve bizi ne mutlu ediyorsa onu yapmak hayatımıza denge getirir diye düşünenlerdenim. Yeterince azim ve enerjiniz varsa kariyer yapılır, fakat asıl hayaliniz olan noktaya ulaşmak için dişinizle tırnağınızla çalışmanız gerekiyor. Değişimim, kendim için tanımladığım dünyanın hayalim olmadığını keşfetmemle birlikte başladı. Kendimi görmek istediğim yeni yeri düşündükçe resim biraz daha netleşiyordu. Ben de sonunda oluruna bıraktım, sınırları kaldırdım ve hayatıma PayFix girdi. Çünkü PayFix sınır tanımıyordu” diyerek devam etti.
“PayFix sektörün öncülerinden birisi”

Türkiye’de ödeme sistemleri ve elektronik para hizmetinin büyüdüğünü ifade eden PayFix Elektronik Para ve Ödeme Hizmetleri A.Ş. Genel Müdürü Serhat Akdağ, Yaşanan bütün bu etkileşimler sonucunda fark ettiğim ilk şey şuydu; Türkiye’de sessiz sedasız ama dev adımlar ile gelişen ödeme ve elektronik para hizmetleri sektörü hızla büyüyordu. Son yıllarda kişiler arasındaki para transferlerini ve ödeme işlemlerini klasik yöntemlerle yürüten bankalara ve bu işlem için binlerce yıldır kullanılan fiziksel paraya alternatif olarak yenilikçi ve erişilebilir çözümler sunan aktörlerin ve kavramların hayatımıza girdiğini görüyoruz. Dünyada ve ülkemizde, nakit dışı ödeme yöntemlerinin ve elektronik para kullanımının kurumsal ve bireysel alanlarda gözle görülür şekilde artması, ödeme hizmetleri ve elektronik para ihracı alanlarında faaliyet gösteren pek çok yerli ve yabancı kuruluşu da beraberinde getirdi. Bunların en önemlilerinden ve sektörün öncülerinden biri ise PayFix” diyerek PayFix’in sektörün en önemli aktörlerinden birisi olduğuna dikkat çekiyor.BU MUHTEŞEM RÖPORTAJIN DEVAMI VE ÇOK DAHA FAZLASI İÇİN TIKLAYIN


Dergimizin 141. sayısı, 1 Mart'tan itibaren Turkcell Dergilik, Türk Telekom E-Dergi ve www.qualityofmagazine online platformlarında.

14