Mart sayımız çıktı! 


Dergimizin 141. sayısı çıktı.


DERGİMİZİ TURKCELL DERGİLİK, TÜRK TELEKOM E-DERGİ VE QUALITYOFMAGAZINE.COM ONLİNE PLATFORMLARINDAN OKUYABİLİRSİNİZ!


Keyifli okumalar!


Şifremi Unuttum
Kaydol

Pandemi günlerine inat, 'sonuna kadar Mokoko'!

15.01.2021

Türkiye müzik endüstrisinden farklı elektronik müzik sanatçıları, Serkan Alkan’ın girişimiyle “Mokoko” projesinde buluştu. Serinin ilk albümü “Ottoman Chill Rave”, 15 Ocak’ta Gloss Musik etiketiyle tüm dijital platformlarda yayınlanıyor.


Ne olursa olsun sonuna kadar vazgeçmeme kararlılığını ifade etmek için sıklıkla kullanılan bir deyim olan “Mokoko”, Türkiye müzik endüstrisinden farklı elektronik müzik artistlerini buluşturan bir projenin de ismi oldu. 


Mokoko projesi, bir grup müzisyenin pandemi günlerinde yaşanan zorluklara, ekonomik güçlüklere, umutsuzluklara müzik aracılığıyla karşı duruşunun da hikayesi. 


Projede yer alan müzisyenlerden Serkan Alkan, “Mokoko kelimesi, belden aşağı anlamıyla çok bilinse de biz arkadaş grubumuzda bu kelimeyi daha çok bitmek tükenmek bilmeyen bir eğlence atmosferini tanımlamak için kullanıyoruz. Ne olursa olsun partiye, eğlenceye devam! Bu projede de bu anlamı sürdürmek ve bu oluşumu onun etrafında var etmek istiyoruz. Esasen Mokoko, bir niyet bildirimi: Biz, özgürlüklerimizden, müzikal zevklerimizden ödün vermeden yaşamayı planlıyoruz!” diyor.

2