Kasım sayımız çıktı! 


Dergimizin 137. sayısı 1 Kasım'dan itibaren D&R, Remzi ve İnkilap Kitabevi gibi seçkin satış noktalarında.


DERGİMİZİ TURKCELL DERGİLİK, TÜRK TELEKOM E-DERGİ VE QUALITYOFMAGAZINE.COM ONLİNE PLATFORMLARINDAN OKUYABİLİRSİNİZ!


Keyifli okumalar!


Şifremi Unuttum
Kaydol

Burcu Esmersoy'un dolguya olan merakı şaşırttı

20.11.2020

Burcu Esmersoy’un sunduğu ‘’Burcu ile Hafta Sonu’’ programına konuk olan Dermatoloji ve İmmünoloji  Uzmanı Prof.Dr.Başak Kandi  yüz dolgusu ve dolgu dünyasındaki son gelişmeleri anlattı.Burcu Esmersoy programda kendisininde merak ettiği  ve özellikle son zamanlarda güzellik alanındaki en çok kullanılan dolgu yöntemleri  hakkındaki  soruları sordu.


Günümüzde en popüler dolguların Mesofiiller kalıntı bırakmayan dolgu olduğunu belirten Prof. Dr. Başak Kandi özellikle FDA’nın onayladığı BDDE oranının en düşük olduğu dolguları tavsiye etti.Kandi: ‘’BDDE oranının düşük olması yapılan dolgunun güvenli olduğunun en buyuk kanıtıdır.Mesofiller dolgu gurubunda bu oran 0.1 den daha küçüktür. Dolguların yapıldıktan sonra cilt altında kalıntı bırakmasına neden olan etken maddeler var  eğer bu maddenin dolgu içerisindeki miktarı fazla ise dolgunun etkisi bitse bile kalıntı dediğimiz cilt altında nodüller bırakır ki bu hiç istenmez.Eger bu etken madde düşük miktarda ise kalıntı bırakmaz.’’ diyerek  konuya dikkat çekti.


Burcu Esmersoy'un Guzellik mi? güvenlik mi? sorusunu ise Prof.Dr Başak Kandi ; mesofiiller dolgu grubundan uygulama yaptığı global intense dolgular ile kişileri güvenli bir şekilde güzelleştiriyoruz diyerek cevapladı.Kandi;bu dolgular ile 3 altın nokta yüz toparlama,burun dolgusu,çene dolgusu,dudak dolgusu ve gözaltı dolgu uygulamalarınında  güvenli bir şekilde nasıl yapıldığını programda anlatti.


2