Kasım sayımız çıktı! 


Dergimizin 137. sayısı 1 Kasım'dan itibaren D&R, Remzi ve İnkilap Kitabevi gibi seçkin satış noktalarında.


DERGİMİZİ TURKCELL DERGİLİK, TÜRK TELEKOM E-DERGİ VE QUALITYOFMAGAZINE.COM ONLİNE PLATFORMLARINDAN OKUYABİLİRSİNİZ!


Keyifli okumalar!


Şifremi Unuttum
Kaydol

OPPO'nun Reno4 serisi ultra ince tasarımda sınırları yıkıyor

09.11.2020

Kullanıcıların teknolojik inovasyonun dışında daha az köşeli, hafif, tutması ve taşıması kolay bir akıllı telefon istemelerini dikkate alan OPPO, Reno4 Serisi'ndeki ultra ince tasarımıyla dikkatleri üzerine çekiyor.


OPPO uygulamalı bir sanat eseri olan, çok az eğime, yumuşak bir dokunuşa ve üzerinde titizlikle çalışılmış ayrıntılara sahip Reno4 Serisi'ni yarattı. Basit bir tasarımın altında ileri düzeyde gelişkin teknolojinin yattığı bu cihazlar geleceğin akıllı telefon kullanıcılarının ihtiyaç duyduğu fonksiyonlar ve estetik beklentiler arasındaki nihai dengeyi kuruyor.


Aşırı ince tasarımda sınırlar yıkılıyor!

Akıllı telefon üreticilerinin karşılaştığı en büyük tasarım zorluklarından biri ince gövdeyi korurken yeni özellikleri cihaza yerleştirebilmektir. Bu zorluğu aşmak için Reno4 Serisi'nde, OPPO'nun Ar-Ge gücüne dayanan birçok optimizasyon yer aldı. İşin temeline güçlü performans koyularak, ürünün boyutlarını ve ağırlığını asgari düzeye çekmek için tasarım optimize edildi. OPPO genel bir yaklaşım benimsemedi. Reno4 Serisi için çizim masasına her milimetreyi optimize etmek ve gerek olmayan her gram ağırlığı ortadan kaldırmak kararlılığıyla oturdu…


Hayal edilemeyecek kadar ince

Kendi fiyat aralığında en ince akıllı telefon olma rekorunu korumak için Reno4 Pro, 161 gram ağırlığında ve sadece 7,7 milimetre genişliğinde bir ürün olmayı başardı. Hızlı şarj ve enerji tasarrufu için de kullanıcılara 65W SuperVOOC 2.0 çözümünü sundu. Ayrıca 165 g / 7,7 mm'lik Reno4 ve 164 g / 7,48 mm'lik Reno4 Lite modelleri ile bu seri hayal edilemeyecek kadar ince ve hafif bir tasarımı kullanıcıların hizmetine sundu.


OPPO gerçekleştirdiği ultra ince tasarıma rağmen pil performansından hiçbir ödün vermedi. Onun yerine şarj hızını ve enerji tasarrufunu artırırken, pil boyutlarını optimize etmeyi başardı. Gövde kalınlığını azaltmak için Reno4 Serisi'ndeki pil yassı bir şekil verilerek cihaza yerleştirildi.


Buna ek olarak Reno4 Serisi'nin kalınlığını asgari düzeye indirebilmek için entegre tasarım optimizasyonu yapıldı. Reno4 Serisi'nde arka kapağın altında alev yavaşlatıcı çelik tabaka yerine yanmaz mürekkep kullanıldı. Böylece gövdesi 0,15 mm daha ince oldu. Ayrıca Reno4 Pro ana karttaki bazı bileşenleri de minimize ederek genel kalınlığı 0,27 mm daha azalttı. Reno4 Pro, 6'ncı nesil parmak izi sensörüne sahip olan Gizli Parmak İzi Kilit Açma 4.0 teknolojisi kullanıyor. Bu sensörün bir önceki nesilde 2,8 mm olan kalınlığı yeni teknolojide 0,27 mm'ye inmiş durumda ve bu denli ince olmasına rağmen eski kalın sensörden daha hızlı çalışıyor.


Geleceğin akıllı telefonunda en önemli şey ekran!

Akıllı telefonlar giderek daha inceliyor ve hafifliyorlar fakat kullanıcıyı bir bakışta içine çeken bir deneyim yaşatmak için ekran bunun tersine giderek daha büyük ve daha aydınlık hale geliyor. OPPO kullanıcılarına müthiş bir tutuş kolaylığıyla birlikte daha büyük ve daha iyi ekranlar sunmak için her zaman sınırları zorladı. Reno4 Pro, uzun süre mükemmel ve rahat bir görüş deneyimi yaşatan 6.5 inç 90Hz çerçevesiz ekran sunuyor. Ekranın gövdeye oranı ise %92,01.


Endüstrideki en iyi COP (Chip on Plastic) paketleme teknolojisiyle hazırlanan 3D Kavisli Sınırsız Ekran, Reno4 Pro'yu hafif bir cihaz yapıyor. COP paketleme mevcut endüstri standartlarında gelişmiş bir teknoloji fakat maliyeti daha yüksek. Bununla birlikte kavisli ekranın yüksek orandaki esnekliğinin yarattığı güçten tam olarak yararlanıyor ve ekranın işgal ettiği boşluğu azaltıyor.


Reno4 Pro'nun kavisi; istemeden telefonu çalıştırma, cihazı tutmanın verdiği his ve tasarım estetiği gibi konuların kapsamlı bir şekilde değerlendirilmesinin sonucu olarak ortaya çıktı. Her bir kavis ergonomik olarak 'mükemmel' tasarımın bir parçası oldu. Böylece cihazı çok rahat bir şekilde tutma deneyimi gerçekleşti.

10