Eylül sayımız çıktı! 


Dergimizin 147. sayısı çıktı.


DERGİMİZİ TURKCELL DERGİLİK, TÜRK TELEKOM E-DERGİ VE QUALITYOFMAGAZINE.COM ONLİNE PLATFORMLARINDAN OKUYABİLİRSİNİZ!


Keyifli okumalar!


Şifremi Unuttum
Kaydol

Hülya - Zafer Kazak çifti kızları İzel ve Naz ile birlikte evlerinin kapısını Quality için açtı

09.07.2020

Tıp Fakültesini bitirdikten sonra 1988 yılda Kadıköy’de açtığı Medicadent Ağız ve Diş Sağlığı isimli kliniği ile 32 yıldır hizmet veren Zafer Kazak, 8 yıl önce de Ataşehir’de kliniğinin 2. Şubesini açtı. Zafer Bey’in eşi Hülya Kazak ise, Diş hekimleri için sağlık ürünleri, lazer cihazları ve özellikle İmplant konusunda önemli mümessillikleri olan İdealdent firmasının başında.


Kazak çifti ve iki şirin kızları İzel (23) ve Naz (13) ile evlerine çok güzel bir gün geçirdik. Tanışma hikâyelerinden evliliklerine, yaptıkları işlerinden kızlarının düşüncelerine ve de diş sağlığı hakkında Zafer Hoca’nın tavsiyelerine dek çok samimi sohbet ettik. İşte sohbetimiz ve samimi, sıcak ve mutlu bir aile görüntüsü, gelin birlikte okuyalım...  

*Hocam eşiniz Hülya Hanım ile Nasıl tanıştınız? Hikâyenizi dinlemek isteriz. 


Zafer Kazak: Aslında bizimkisi Anadolu hikâyesi. Yani biz tanıştırıldık. Yarı görücü usulü diyebiliriz. Ben birkaç yıllık diş hekimiydim. Bizim uzaktan bir akrabalık durumu da var. Aileler üzerinden bir tanıştırılma oldu. Aslında ikimizde ilk başlarda buna sıcak bakmıyorduk. Ancak sonra gelişmeler bu yönde oldu, kader ağlarını ördü ve evlendik. Zaman çok iyi ilaçtır derler, birbirimizi çok sevdik ve mutlu bir evliliğimiz, sıcak bir yuvamız, iki de güzel kızımız oldu. Tam 27 yıl oldu evleneli. Ben çok evcil ve çok yoğun çalışan bir insanım. Hülya evlenmeden önce Almanya’da yaşıyordu, ilk geldiği yıllarda biraz zorluk yaşadı, zaman içinde her ailede olduğu gibi biz de sıkıntılı dönemlerden geçtik ama el ele vererek bu zorlukları aştık.


Hülya Kazak: Evet ben Almanya’da yaşıyordum ve bir Amerikan şirketinde çalışıyordum. Türkiye’ye gelmeyi hiç düşünmüyordum. Ben evlenip İstanbul’a gelince, Almanya’da okuduğum okulu denklikte saymadılar. İş bulamadım burada bulduğum işler, Almanya’daki kazancıma göre düşük kalıyordu. Sonrasında Zafer “Sen bir üniversiteye gir” dedi. İstanbul Üniversitesi’ni kazandım, öğretmenlik bölümünü okudum. Ancak öğretmenlik yapmadım. Üniversitede öğretim görevlisi olmayı düşünüyordum. Böyle bir teklif de aldım ancak Zafer’de buna pek sıcak bakmadı.


Zafer Kazak: benim Kadıköy’de kliniğim var, eşim öğretmen olup şehir şehir dolaşacak mı? Hemen oturduk ve birlikte konuşarak çözümü  ürettik. Ben bu dönemde İdealdent Sağlık Ürünleri firmasını kurdum ve tüm sorumluluğunu da Hülya Hanım’a verdim. Bu işin eşimi aktive etmesini istedim. 17 yıl oldu firmayı kuralı. Hülya Hanım ile elele verip, İdealdent’i çok başarılı bir şekilde Türkiye’ye Sağlık ürünleri satan bir marka haline getirdik. Bu arada firmanın yönetimi tamamen Hülya Hanım’da. Ben çözüm ortağı olarak ihtiyaç halinde destek oluyorum.


Hülya Kazak: 17 sene önce 3 kişiyle başladık İdealdent’e. Yurt dışından lazer cihazları, teknolojik cihazlar ve hekimlere yönelik sarf malzeme getiriyoruz, özellikle implant alanında Ciddi temsilciliklerimiz var. İdealdent olarak en önemli özelliğimiz, hekimlere bu ürünleri verdiğimizde eğitimini de vermek. Bunun yanında bir de eğitim merkezi oluşturduk.


Zafer Kazak:. Dünyada bizim sektörde işin her yönüyle bu kadar ilgili olan çok fazla kombinasyon yok. Kliniklerimiz var, ithalat ve satış var. Dental laboratuvarımız var. Adana, İzmir, Ankara, Bursa, Gaziantep’te ofislerimiz var. Hülya Hanım öğretmenliğin acısını Türkiye’yi gezerek çıkatıyor.


Hülya Kazak: Ben yaptığım her işte başarı odaklıyım, en iyiyi yapmam lazım. İdealdent firmamız, diş sağlığı sektöründe Türkiye’nin önde gelen tedarikçi firmalarından biri. Türkiye’nin birçok merkezinde ofislerimiz aracılığı ile diş hekimlerimizin çözüm ortağı olarak hizmet veriyoruz.
*Önce İzel ardından Naz dünyaya geldi. Çocuk sahibi olmak iş hayatınız nasıl etkilendi?


Hülya Kazak: Zafer’in ailesi çok destek verdi bize. Annemiz ve halamız çok yardım etti. Ben çok seyahat etmek durumundaydım işimden dolayı. Büyükler destek olunca oluyor. Tabii ki kopukluklar oluyor. Ancak karşılıklı fedakârlıklarla aştık bu durumu da. Uzun zaman sonra Evde kaldığımız bu pandemi dönemde uzun zaman sonra ilk defa düzenli şekilde kahvaltımızı edip her akşam beraber yemeğimizi yedik.

 

Zafer Kazak: İkimiz de çalışıyorduk, Hülya Hanım’ın da işteki başarı hırsı nedeni ile sık sık iş seyahatleri tabi ki bizi ilk zamanlarda çok etkiledi. Ailem çok yardımcı oldu o dönem. 27 yıllık mutlu bir evlilik kolay değil tabii ki.  Hülya Hanım’ın da dediği gibi karşılıklı anlayış, fedakarlık ve özveri ile zor günlerin üstesinden geldik. 

*Mutlu evlilik sizce nedir?


Hülya Kazak: Aynı evde beraber yaşarken bence en önemli şey eşlerin karşılıklı birbirlerine olan saygısıdır. Mutlu evlilik bence saygı ve hoşgörüdür. Evlilikte bu iki olgu devamında zaten aşkı getiriyor.Evde o kadar uzun bir süre geçiriyorsunuz ki, onun neden hoşlandığını, neye kızabileceğini bilip ona göre davranmak gerekiyor. Saygı mümkün olduğunca aşılmamalı. Saygı aşılınca yaralar oluşuyor. Karşılıklı saygı ve hoşgörü de gördüğünüz gibi 27 yıllık bir mutlu yuva yapıyor. 


Zafer Kazak: Bir de empati var tabi ki.  


Hülya Kazak: Empati hayatımızda sadece eşimiz, çocuğumuz için değil, herkes için bunu yapabiliyorsak hayat çok daha kolay oluyor. Karşınızdakini çok daha iyi anlayıp analiz edebiliyorsunuz.


Zafer Kazak: Herkesin bir egosu var. Kim ‘Yok’ dese de bu var. Hep ‘Ben, ben, ben’ derseniz bu olmuyor. Ben haklı olabilirim ama onun da hakları vardır. Hep derler ya, birisi gidip birine zarar verir ama sonra ‘Demokrasi var’ diye. Demokrasi aslında başkalarının düşünce ve haklarına saygı duymaktır. Ailede de bu geçerlidir. Herkesin demokratik bir yaklaşımla, yani karşısındakinin haklarına da saygı duyarak ilerlemesidir. Bu da saygıyı önemli kılıyor.RÖPORTAJIN DEVAMI VE ÇOK DAHA FAZLASI İÇİN TIKLAYINDergimizin 135. sayısı, 1 Eylül'den itibaren D&R, Remzi ve İnkilap Kitabevi gibi seçkin satış noktalarında ve Turkcell Dergilik, Türk Telekom E-Dergi ve www.qualityofmagazine online platformlarında.

14