Temmuz sayımız çıktı! 


Dergimizin 131. sayısı 1 Temmuz'dan itibaren D&R, Remzi ve İnkilap Kitabevi gibi seçkin satış noktalarında.


DERGİMİZİ TURKCELL DERGİLİK, TÜRK TELEKOM E-DERGİ VE QUALITYOFMAGAZINE.COM ONLİNE PLATFORMLARINDAN OKUYABİLİRSİNİZ!


Keyifli okumalar!


Şifremi Unuttum
Kaydol

Nolte’nin Türkiye Genel Müdürü Sebahattin Gürel, iş dünyasındaki başarısının sırrını ve sektörün nabzını Quality ile paylaştı

01.08.2020

Nolte’nin Türkiye’de oldukça kısa sürede sevilmesinin, benimsenmesinin nedenlerinden biri de müşterilerini bir velinimet olarak görmesinden kaynaklanmaktadır


Almanya’nın en sevilen markalarından Nolte, Etiler’de 2018 yılında açtığı Türkiye’nin en büyük ithal mutfak showroomu ile fark yaratıyor. 

Türkiye’deki ilk mağazasını 2009 yılında yine aynı bölgede açan Nolte, bu yıl ülkemizde 11. yılını kutluyor. Kısa sürede Türkiye’nin en büyük ithal mutfak mobilya markası haline gelen Alman devi, Etiler’deki mağazasında müşterilerini adeta 5 yıldızlı otel konforunda ve güler yüzle karşılarken , aynı hizmet kalitesini Türkiye’deki tüm mağazalarında sunuyor.


1923’ten bu yana teknolojisi, kendine özgü tasarımları, fonksiyonel ürünleriyle yalnız Almanya’da değil, Avrupa’da da trendleri belirleyen mutfak markalarından biri olan Nolte, 750 milyon euroluk cirosu ile Alman ekonomisine ve istihdamına katkı sağlarken 70 farklı ülkeye de ihracat yapıyor. 
İlk üst düzey yönetici

Sebahattin Gürel, Nolte’de 2001 yılından önce Satış Pazarlama Müdürü olarak işe başlarken bu durum da bir ilk olma özelliği taşıdı. Gürel, Nolte’de görev alan ilk üst düzey yönetici konumunda bir Türk olarak Nolte Ailesi’nin bir ferdi oldu. Aslen Sivas Gürün’lü olan Sebahattin Gürel, 2009 yılı itibari ile Nolte Türkiye’nin Genel Müdürü ve ortağı oldu. 20 yıllık mutfak sektörü birikimiyle Nolte Türkiye’yi zirveye taşıyan Sebahattin Gürel, aynı zamanda saat merakıyla da dikkat çeken bir isim. Hatta Gürel saat konusunda o kadar bilgili ki, bu bilgisini ve tecrübesini sık sık saat meraklılarına aktarıyor.


İstikrar ve disiplinle geçen 11 yıl

Almanların en sevdiği iki özellik olan istikrar ve disiplini 11 yıldır başarıyla uygulayarak Nolte’yi Türkiye’de ithal markalar arasında en güvenli ve en büyük ithal mutfak markası noktasına taşıyan Gürel, ürünün kalitesine kendi yönetim becerisini de ekleyerek markanın Türkiye’de zirveye çıkmasında önemli bir pay sahibi oldu. Her ne kadar Gürel, “Ürün kendini satıyor” dese de, satış pazarlama stratejileri, hizmet ve personel kalitesinin de ürünün pazardaki konumunu belirlediği bilinen bir gerçek. 


“Bizden ürün alanlar pişman olmaz”

Nolte’nin yakaladığı başarıyı Quality okurları için anlatan Nolte Türkiye Genel Müdürü Sebahattin Gürel, “Almancada ‘Müşteri kraldır’ anlamına gelen bir söz vardır ve bu söz bizde ‘velinimet’ olarak adlandırılır. Nolte’nin Türkiye’de oldukça kısa sürede sevilmesinin, benimsenmesinin nedenlerinden biri de müşterilerini bir velinimet olarak görmesinden kaynaklanmaktadır. Nolte’nin kapısından giren müşteri kendisine değer verildiğini hisseder. Bizden bir ürün alırsa, aldığına alacağına pişman olmaz, aksine ‘İyi ki buradan almışım’ der. Ürünle ilgili yaşanabilecek en küçük bir memnuniyetsizlik anında giderilir” diyerek, müşteri memnuniyetinin kendileri için birinci şart olduğu söylüyor.BU ÇOK KEYİFLİ RÖPORTAJIN DEVAMI VE ÇOK DAHA FAZLASI İÇİN TIKLAYINDergimizin 134. sayısı, 1 Ağustos'tan itibaren D&R, Remzi ve İnkilap Kitabevi gibi seçkin satış noktalarında ve Turkcell Dergilik, Türk Telekom E-Dergi ve www.qualityofmagazine online platformlarında.

13