Temmuz sayımız çıktı! 


Dergimizin 131. sayısı 1 Temmuz'dan itibaren D&R, Remzi ve İnkilap Kitabevi gibi seçkin satış noktalarında.


DERGİMİZİ TURKCELL DERGİLİK, TÜRK TELEKOM E-DERGİ VE QUALITYOFMAGAZINE.COM ONLİNE PLATFORMLARINDAN OKUYABİLİRSİNİZ!


Keyifli okumalar!


Şifremi Unuttum
Kaydol

TİDER, pandemi sürecinde yardım ağını genişletti

19.06.2020

COVID 19’la mücadele kapsamında global ve yerel pek çok marka yardım kampanyalarında TİDER ile iş birliği yaptı. TİDER, Bu süreçte gıda bankacılığı ağını 29 ilde 45 gıda bankasına çıkardı.


Bu yılın başında Çin’de ortaya çıkan ve kısa sürede tüm dünyayı etkisi altına alan COVID 19 salgını, sadece insan sağlığını tehdit etmekle kalmayıp, ekonomik ve sosyal olarak da can yakıcı etkiler bıraktı. Salgının neden olduğu işsizlik çok farklı iş kollarında yeni ihtiyaç sahibi aileler yarattı. Kurulduğu günden bu yana israftan kurtardığı ürünlerle, dezavantajlı kesimlerin temel ihtiyaçlarını karşılayan Temel İhtiyaç Derneği (TİDER), bu süreçte de sahada olmaya devam etti. 


Ülkemizde Mart ayının İkinci haftası itibariyle etkili olmaya başlayan salgın sürecinde, TİDER Destek Market Maltepe şubesi kesintisiz bir şekilde, ihtiyaç sahiplerine hizmet vermeye devam etti. Bu süreçte yaklaşık 1.300 aile Destek Market’ten ihtiyaçlarını karşıladı. Evinden çıkamayan 65 yaş üstü vatandaşlarımıza TİDER Destek Market ve Maltepe Kaymakamlığı personeli aracılığıyla her gün 2 öğün yemek elden teslim edildi. Süreçte ortaya çıkan temel ihtiyaç maddesi ihtiyaçları için de Mayıs başı itibariyle gıda kolisi dağıtımları başladı.


TİDER Yönetim Kurulu Başkanı Hande Tibuk pandemi sürecinde yapılan çalışmalarla ilgili verdiği demeçte şöyle konuştu: “Tüm Dünyada korona virüse karşı mücadele devam ediyor. Bu olağanüstü süreçte Maltepe’de bulunan Destek Marketimizle, ihtiyaç sahibi ailelerimize hizmet vermeyi sürdüreceğiz. Zorlu çalışma koşulları altında işlerini yapmaya devam eden çalışma arkadaşlarımıza teşekkür ederiz. Alınan önlemlerle virüsten korunmak kadar, tüm kesimlerin birbirini ekonomik ve sosyal olarak desteklemesinin de ne kadar önemli olduğunun farkındayız. Çok değerli destekçilerimizin bu dönemde bağışladıkları ürünler, dezavantajlı ailelerimizin temel ihtiyaçlarını karşılamaya devam etmemizi sağlıyor. Bu mücadeleden hep birlikte moralle çıkmak için birbirimize ihtiyacımız var.” 

Düzenli bağışçılarından aldığı ürün bağışları ile aylık ortalama 16.000 ihtiyaç sahibine 6 kg ürün bağışı yapan TİDER, COVID-19’la mücadele kapsamında, 16 Mart’tan bu yana yerel ve global pek çok markadan hem ürün hem de nakit bağış desteği alarak tüm Türkiye’de 160.000’den fazla aileye bağış desteği ulaştırdı. 


3