Eylül sayımız çıktı! 


Dergimizin 147. sayısı çıktı.


DERGİMİZİ TURKCELL DERGİLİK, TÜRK TELEKOM E-DERGİ VE QUALITYOFMAGAZINE.COM ONLİNE PLATFORMLARINDAN OKUYABİLİRSİNİZ!


Keyifli okumalar!


Şifremi Unuttum
Kaydol

Medikal Estetik Hekimi Dr. Yasemin Savaş son estetik trendlerini anlattı

05.12.2020

Güzellik kavramının zaman, kültür ve etnik yapılara göre değiştiğini görüyoruz. Aslında güzellik bulunduğumuz sosyal toplum tarafından da belirleniyor. Örneğin moda, medya ve trendler gibi. 


Dr.Yasemin Savaş Kaliteli Yaşam Kliniği Medikal Estetik Hekimi Dr.Yasemin Savaş, yaptıkları uygulamalar ile kendilerine başvuran kişilerde çekicilik ve güzellik ölçülerini arttırmaya yönelik tedaviler yaptıklarını ancak güzelliği farklı kılanın kişiye özel uygulamalar olduğunu belirtiyor.


İşte Savaş'ın medikal estetik ile sunulan çözümlerle ilgili verdiği önemli bilgiler;


Yüz şekli güzellik ve çekiciliğin en önemli kriterlerinden biridir.  Altın orandaki en önemli kriterlerinden biri de ince yüz şeklini oluşturmasıdır. Günümüzde, yüzünüzdeki yuvarlak görüntüyü daha keskin ve çekici bir hale getirmek artık mümkün. Genellikle tercih edilen görüntü V şeklinde bir yüzdür. Yapısal sebeplerle yüzün geniş olmasının yanında, uyurken diş sıkma, gıcırdatma gibi durumlar da yüzün alt kısmını genişletir. Genişlik, ifadeyi de etkiler. Alt tarafa doğru genişleyen bir yüz daha maskülen  bir ifade oluşturur.


Yüz inceltmede medikal estetik  çözümler günümüzde oldukça popüler. Ameliyattan çekinenler veya henüz erken olduğunu düşünenler için çok çeşitli yüz inceltme teknikleri mevcuttur. Ameliyatsız tekniklerle daha orantılı bir yüz şekline kavuşmak mümkündür Yüzün belli noktalarına botoks uygulamaları, dolgu  uygulamaları, kısa süren seanslar halinde enzim aşıları gerçekleştirilir. Etkileyici sonuçlara kavuşturur. Yüz inceltme ameliyatsız tekniklerle gerçekleştirilebilen bir işlemdir. Genellikle yüzün genel olarak geniş olması ya da alt kısımda görülen genişlik sorunlarında tercih edilir.


Radyofrekans ve ultrason teknolojileri de yüz formuna dair sorunlara çözüm olur. Fazla kilo ve sarkmalar sonucunda yüz U şeklini alır, bu yöntemler ile yüze V şekli tekrar kazandırılır. Bu yöntemler yüz inceltme haricinde kırışıklık, sarkma gibi problemler için de kullanılır. Bu teknikler ile ağrı sızı yaşanmaz ve seans sonrası hasta günlük yaşamına devam edebilir.


Yüz inceltme tedavileri  sorunun kaynağı ve kişinin ihtiyacına göre farklı tekniklerle gerçekleştirilebilir. Uygulanacak seans sayısı şikâyetin durumu ve uygulanacak tekniğe göre değişir. Kişiye matematikten bağımsız altın orana uygun olmaya çalışarak , yüz yapısına ve sosyal hayatına uygun ,  kişiye özel bir sonuç hedefiyle tedavi planlanır.


15