Mart sayımız çıktı! 


Dergimizin 141. sayısı çıktı.


DERGİMİZİ TURKCELL DERGİLİK, TÜRK TELEKOM E-DERGİ VE QUALITYOFMAGAZINE.COM ONLİNE PLATFORMLARINDAN OKUYABİLİRSİNİZ!


Keyifli okumalar!


Şifremi Unuttum
Kaydol

Nezih Çavuşoğlu'nun 'İmgesel Temsili' sergisi kapılarını açtı

03.12.2020

Çavuşoğlu’nun bugüne kadar en kapsamlı sergisi olan ‘’İmgelerin Temsili’’ Resim Sergisi Başkentlilerin ilgisine sunuldu


Next Level Alışveriş Merkezi’nde yer alan ve açıldığı günden bugüne çok değerli sanatçıların eserlerini sanatseverlerin ilgisine sunan Ziraat Bankası Çukurambar Sanat Galerisi bu kez de çağdaş Türk resminin gelişmesine büyük katkılar sağlayan Nezih Çavuşoğlu’nun ‘İmgelerin Temsili’ adlı resim sergisini Başkentliler ile buluşturuyor.


Dünya çapında büyük bir üne sahip olan, Türkiye başta olmak üzere ABD, Almanya, İtalya, İsviçre, Yunanistan, Lübnan ve Mısır’da birçok özel ve kurumsal koleksiyonda eserleri bulunan Çavuşoğlu’nun çok özel çalışmalarının bulunduğu ‘İmgelerin Temsili’, 10 Mart’ta özel bir kokteyl programı ile davetlilerin ilgisine sunuldu. Gerçekleşen açılış kokteyline siyaset ve iş dünyası temsilcilerinin yanı sıra Ankaralı sanatseverler yoğun katılım gösterdi.
Çavuşoğlu’nun En Kapsamlı Sergisi


Açılışta konuşma yapan Çavuşoğlu ‘’İmgelerin Temsili, değerli hocamız Prof. Dr. Kıymet Giray’ın küratörlüğünde gerçekleşen ve son 10 yıllık dönemimin önemli başyapıtlarının bir araya geldiği bir sergi oldu. Benim için çok özel ve kapsamlı bir sergi… Daha önce hep yaşadığım dönemin eserlerinin sergilerini açıyordum. Bu sergi benim sanat hayatımda da çok önemli bir yere sahip.’’ diye konuştu.


Çavuşoğlu’nun en özel eserlerinin yer aldığı ‘İmgelerin Temsili’ 6 Mayıs tarihine kadar 10.00-22.00 saatleri arasında Next Level Alışveriş Merkezi’nde görülebilecek.


4