Eylül sayımız çıktı! 


Dergimizin 133. sayısı 1 Eylül'den itibaren D&R, Remzi ve İnkilap Kitabevi gibi seçkin satış noktalarında.


DERGİMİZİ TURKCELL DERGİLİK, TÜRK TELEKOM E-DERGİ VE QUALITYOFMAGAZINE.COM ONLİNE PLATFORMLARINDAN OKUYABİLİRSİNİZ!


Keyifli okumalar!


Şifremi Unuttum
Kaydol

Yeni açtığı kliniğinin kapılarını ilk kez Quality'ye açan Işıl Reçber ile çok özel bir röportaj Mart sayımızda sizlerle

28.02.2020

Işıl Reçber’i Kaleci Rüştü’nün zarif ve güzel eşi diye tanıdık. O cemiyet hayatının önde gelen ve aranan bir ismi, ayakkabıdan mücevhere, giysiden kozmetiğe tasarımları ve üretimi ile ‘Işıl Reçber’ adını marka yapmış bir iş İnsanı. 8 Mart Dünya kadınlar Günü olması sebebi ile kendisi ile röportaj yapma isteğimizi kırmadı. 


Röportaja gittiğimizde biz de ilk kez öğrendik ki Işıl Hanım, ‘Infinity Regenerative Clinic’ ile sağlık sektörüne, profesyonel olarak adım atmış… Kliniğinin kapılarını ilk kez QUALITY’ye açan Işıl Reçber’i daha yakından tanımak istiyorsanız buyurun başlayın okumaya;


Birçok sosyal faaliyetler ve dernek çalışmalarından tanıdığımız Işıl Reçber, ‘tasarımlar yapacağım iş hayatına atılacağım dediğinde’ bu süreç nasıl gelişti, neler yaşadınız?

Dernek ve bunun üzerine kurulu projeler çok çok uzun yıllardır içerisinde aktif olduğum alanlar. İş hayatı ise çocuklarım biraz büyüyünce aktif hale döndü. Aile benim için kutsal ve her şeyin önünde. Onların bana ihtiyacı olduğu dönemler tüm konsantrem onlaraydı. Eşimin aşırı yoğun olan profesyonel spor hayatı dolayısıyla benim bu şekilde dengelemem gerekiyordu. Fakat boş durmadım, fırsat bulduğum her an ve imkânda kendimi geliştirdim. Mühendislik okudum ama onun dışında birçok özel programa eğitime katıldım. İspanya’da yaşarken Gemoloji eğitimi aldım, taşların dünyası beni mücevher tasarlamaya itti.


Çocuklarımın eğitimi için gittiğim, her uzun vadeli yaz programlarında aylarca ben de tasarım ile alakalı programlara katıldım. Aslında meşgul olmak keyif aldığım uğraşlar bulmaktı amaç. Fransa’da parfüm yapılan laboratuvarlarda burunlarla tanıştım önemli tüyolar aldım. Bu da kozmetik alanında işime yaradı.

Sağlık, güzellik, spor, bilinçli beslenme en çok araştırdığım ve bu alanda uygulamalar yaptığım taraftı şimdi o da işim.

Yeni bir şeyi öğrenmek veya herhangi bir konuda bilgilenmek en büyük ilgi alanım. İspanyolların bir lafı vardır” yeni bir şey öğrenmeden yatağa girme” ben de öyleyim işte. Şimdi hayat ve ilahi teslimiyet ile buradayım.
Sevgili eşiniz kaptan Rüştü nasıl karşıladı bu girişimlerinizi? ‘Ne gerek var Işıl, ihtiyacımız mı var. Otur çocuklarınla ilgilen, keyfine bak’ gibi yaklaşımları oldu mu?

Hayır tam tersi destek oldu. Çünkü zamanlamamın farkında ve hak edilmiş bir durum diyor. Potansiyelimin de farkında olunca bana sonsuz destek ve güveniyor. Karşı çıksa zaten böyle olamazdı. Yıllarca ben yaptım o çok başarılı oldu işinde, şimdi o da benim yanımda destek kuvvet çok şükür.


‘Ayakkabı, kıyafet, mücevher tasarımları ve parfüm, ‘Işıl Reçber’ markasını doğurdu. Bu nasıl bir duygu? 

Evet markalaşmak kolay değil emek, titizlik, özen, disiplin ve tam olarak işinin başında olmayı gerektiriyor. Giysi, ayakkabı, halen devam eden mücevher ve kozmetik markam hepsi benim için çok özel ve önemli. İnsanların beğenmesi ve tercih etmesi ise her şeyin üstünde. Yolda yürüyen hanımları durdurup “bu koku ışıl Recber mi” diye soruluyor ya nasıl mutlu olmam.


Sırada ne var diyecektim ancak bugün ilk defa bizi ağırladığınız bu villanın girişinde ‘Infinity Regenerative Clinic’ yazıyor. Biz de bugün ofisinizde öğrendik ki yeni bir iş dalına el atmışsınız da haberimiz yokmuş.  

Sağlıklı, güzel, bakımlı, nitelikli uzun yaşam ve bilinçli olmak önemliydi hayatta benim için. Araştırır okur denerdim birçok şeyi başkasından duyarak değil tamamen deneyimleyerek öğrenirdim.

Sonra kızım daha ortaokul yıllarında ilerisi için karar verirken yani üniversitede okumak istediği bölümle ilgili kararlar alırken tıp, genetik merakı çıktı ortaya.

Üniversite başvuruları için 4 -5 yıl boyunca Amerika ve Türkiye’deki birçok üniversitede genetik staj yaptı, yaz okullarına gitti. NY Columbia Üni, L A USC, LA Pepper Dine, Yeditepe, Acıbadem hepsinde uzun vadeli stajlar yaptı.

Yaşı küçük olduğu için biz de onunla birlikte işin içine sağlığın, hastalığın, hayatın dibine kadar girmiş olduk. Sonra bu da istediği bölüme girdi. Bizim de genetik biyoloji serüvenimiz başladı.
Genetikten bahsediyorsunuz hemen aklımıza Amerika’da genetik mühendisliği okuyan kızınız Tuana geldi. Bu girişimde onun etkisi ya da payı var mı?

“Infinity Regenerative Clinic” sağlık sektörüne ilk profesyonel adım oldu benim için. bahsettiğim gibi kızımın idealleri, hepimize bu alana yönelmek adına ışık tuttu.


Burada ne tür sağlık hizmetleri verdiğinizi detayları ile öğrenmek isterim.

Infinity Regenerative Clinic hepimizin sağlığına etki edebilecek, hayatımızda yepyeni bir başlangıç yapabileceğimiz bir klinik. Ulus’ta bu çok güzel binada yeni hizmet vermeye başladık. Uzmanlık alanı olarak yenileyici, gençleştirici, yani rejeneratif ve rejuvenatif tıp uygulayan, yaşam süresini uzatmaya odaklı Türkiye’nin tek, dünyada ise sayılı kliniklerden biri burası.

Rejeneratif Tıp, yenileyici gençleştirici, yaşlanma karşıtı çok gelişmiş teknikler ve özel yöntemler uygulayan ileri bir tıp dalı. Regeneratif Tıp, hücre yenilenmesinin hızlanmasını, kök hücre çoğaltımını, bağışıklık sisteminin güçlendirilmesini, DNA ve Gen onarımlarıyla bedenin genç, sağlıklı kalmasını ve uzun yaşamı hedefliyor.

Filmlere konu olan gençleşme, tüm dünyada incelenen bütünleyici tıp yoluyla hastalıklı dokuların yerine geçecek ve bu dokuları onaracak yeni, canlı dokuların geliştirildiği büyümekte olan heyecan verici bir alan.

Infinity Regenerative Clinic de rejeneratif (yenileyici & gençleştirici), anti-aging (yaşlanma karşıtı), önleyici tıp ve genetik odaklı uygulamalar ile daha uzun ve sağlıklı yaşamanız ve uygulanan özel programlarla sağlanan bu sağlık durumunun hayat boyu korunması hedefleniyor.


RÖPORTAJIN DEVAMI VE ÇOK DAHA FAZLASI İÇİN TIKLAYIN


Dergimizin 129. sayısı, 1 Mart'tan itibaren D&R, Remzi ve İnkilap Kitabevi gibi seçkin satış noktalarında ve Turkcell Dergilik, Türk Telekom E-Dergi ve www.qualityofmagazine online platformlarında.


14