Eylül sayımız çıktı! 


Dergimizin 133. sayısı 1 Eylül'den itibaren D&R, Remzi ve İnkilap Kitabevi gibi seçkin satış noktalarında.


DERGİMİZİ TURKCELL DERGİLİK, TÜRK TELEKOM E-DERGİ VE QUALITYOFMAGAZINE.COM ONLİNE PLATFORMLARINDAN OKUYABİLİRSİNİZ!


Keyifli okumalar!


Şifremi Unuttum
Kaydol

Adile Naşit ve Münir Özkul yarım asır sonra bir araya gelcek

17.01.2020

Yeşilçam’ın en iyi aile filmlerinden biri olan “Aile Şerefi” filmi oyuncuları, yarım asır sonra Adile Naşit ve Münir Özkul anısına bir araya gelecekler.  


İstanbul Klasik Otomobilciler Derneği’nin (İKOD) “Yeşilçam’a Saygı” temalı aktiviteleri kapsamında 19 Ocak Pazar günü Kadıköy’de gerçekleştireceği etkinlikte,Türk Sinemasında önemli bir yeri olan 1976 yılı Arzu Film yapımı “Aile Şerefi” filminin unutulmaz oyuncu kadrosu,Münir Özkul ve Adile Naşit anısına bir arada olacaklar. Dostluğun,sevginin, aşkın,paylaşmanın ve tabi ki aile olabilmenin en güzel şekilde anlatıldığı ve Türk sinema tarihinde yeri doldurulamayacak bir yere sahip olan “Aile Şerefi” filminin unutulmaz oyuncularından Itır Esen,Şevket Altuğ,Mahmut Cevher, Ahmet Sezerel ve Eriş Akman yarım asır sonra bir araya gelecekler. 


Her türlü koşulda birbirine sımsıkı sarılan bir ailenin konu edildiği filmde kullanılan araçlar ise İstanbul Klasik Otomobilciler Derneği tarafından film görselleriyle süslenmiş şekilde etkinlik alanında sergilenecek. Klasik araç sevgisinin temelinde Yeşilçam sinemasının yattığı gerçeğinden yolan çıkan İKOD,bugüne kadar Ayhan Işık,Yılmaz Güney,Kemal Sunal,Zeki Alasya,Hulusi Kentmen,Sadri Alışık gibi bugün aramızda olmayan bir çok usta için anma etkinlikleri gerçekleştirdi.


3