Eylül sayımız çıktı! 


Dergimizin 133. sayısı 1 Eylül'den itibaren D&R, Remzi ve İnkilap Kitabevi gibi seçkin satış noktalarında.


DERGİMİZİ TURKCELL DERGİLİK, TÜRK TELEKOM E-DERGİ VE QUALITYOFMAGAZINE.COM ONLİNE PLATFORMLARINDAN OKUYABİLİRSİNİZ!


Keyifli okumalar!


Şifremi Unuttum
Kaydol

Başarılı mimar Ozan Demirbaş hedeflerini ve yeni projelerini Quality okurlarıyla paylaştı

29.11.2019

Bahçeşehir Üniversitesi Mimarlık ve Tasarım Fakültesi’nde mimarlık bölümünü bitirip, ardından aynı üniversitede proje yönetimi alanında yüksek lisans eğitimimi tamamlayan Ozan Demirbaş, Çalışma hayatına Oracle İstanbul ve D Hotel Marmaris şantiyelerinde teknik ofis mimarı olarak iş hayatına başlamış. 


Daha sonra Mall Of İstanbul ve Taksin The Marmara Otel renovasyonu, Bosch Yönetim Ofisi projelerinde ince işler ve şantiye şefliğinin ardından Zorlu Center’de Konut / Ofis mimari işler yöneticisi olarak kariyerine devam etmiş.  
Sonrasında iç mimariye odaklanarak mimari bilgi ve tecrübesini bu Alana duyduğu tutku ile birleştirmiş. İç mimari tasarım ve uygulama konusunda bir çok projeye imza atmış. Projelerin başarısı ve gelen talepler üzerine Etiler’de kendi firması ‘Ozan Demirbaş Architects’i kurmuş. Etiler’deki şık ofisinde bizi ağırlayan genç ve başarılı mimar Ozan Demirbaş anlattı biz not aldık... 

Mekan sahibi ile organik bir bağ kuruyoruz 


Her mekanın kendine has sosyal etmenler ile kendi farklılığını ortaya koyduğunu dile getiren Ozan Demirbaş; “Mekan tasarımı ve uygulamasında kullanıcı ile organik bağ kuran, kullanıcının düşleri ile şekillenen, mekanı derinden hisseden ve ardından ona ihtiyaç duyduğu enerjiyi kazandıracak bir kurgu ile yaklaştıklarını, bununla birlikte, projeyi şekillendirirken mekan sahibi ile aramızda bir empati oluşuyor. Beğenilerini özümsememiz ve yasam tarzlarını bilmemiz, ne istediklerini ve neye ihtiyaç duyabileceklerini tam olarak anlamamız o projenin şekillenme sürecini oluşturuyor.” Diyor.. RÖPORTAJIN DEVAMI VE ÇOK DAHA FAZLASI İÇİN TIKLAYINDergimizin 126. sayısı, 1 Aralık'dan itibaren D&R, Remzi ve İnkilap Kitabevi gibi seçkin satış noktalarında ve Turkcell Dergilik, Türk Telekom E-Dergi ve www.qualityofmagazine online platformlarında.

14