Nisan sayımız çıktı! 


Dergimizin 130. sayısı 1 Nisan'dan itibaren D&R, Remzi ve İnkilap Kitabevi gibi seçkin satış noktalarında.


DERGİMİZİ TURKCELL DERGİLİK, TÜRK TELEKOM E-DERGİ VE QUALITYOFMAGAZINE.COM ONLİNE PLATFORMLARINDAN OKUYABİLİRSİNİZ!


Keyifli okumalar!


Şifremi Unuttum
Kaydol

Dünyagöz Hasteneler Grubu Operasyon Başkanı Vahit Kapıcıoğlu sağlık turizmi hakkında Quality okurlarını aydınlattı

08.10.2019

Bahçeşehir Üniversitesi İngilizce İşletme Bölümü mezunu olan Vahit Kapıcıoğlu, eğitimini bitirdikten sonra aile şirketi olan Kapıcıoğlu İnşaat’ta işe başladı.  


Beş yıl kadar da enerji sektöründe yer aldıktan sonra sağlık sektörüne geçiş yapan Vahit Bey, dört yıldır aile şirketi Dünyagöz’de Operasyon Başkanı olarak görev yapıyor. Dünyagöz Hasteneler Grubu Yönetim Kurulu Üyesi ve Operasyon Başkanı olan Vahit Kapıcıoğlu ile Türkiye’deki ve dünya genelindeki sağlık turizmi girişimlerini, Türkiye’nin bu konuda geldiği noktayı konuştuk.  
Dünyagöz Hastanesi’nin yurtdışında ve Türkiye’de, kaç tane şubesi mevcut?


Dünyagöz Hastaneler Grubu’nun yurt içi ve yurt dışında toplam 28 şubesi var. Türkiye’nin dört bir yanındaki 20 şubemize ek olarak, yurt dışında; Bakü, Amsterdam, Frankfurt, Köln, Tiflis, Priştine ve Bişkek’teki merkezlerimizde de insanları Dünyagöz kalitesi ile bir araya getirmeyi başardık. 2020 yılı içerisinde hizmet ağımızı hem yurt içi hem de yurtdışında yeni yatırımlarla genişleteceğiz. Türkiye’de, İzmir’de yapımı hızla devam eden hastanemizin yanı sıra, Romanya, Bosna Hersek ve İngiltere gibi ülkelerde yapılacak anlaşmalarla yeni pazarlara ulaşmayı ve bu pazarlardan yapılacak yönlendirmeler ile sağlık turizmine katkıda bulunmayı hedefliyoruz.
Ülke bazında bu kadar talep görmenizi neye bağlıyorsunuz?


Öncelikle, kurum olarak ilke edindiğimiz saygı, duyarlılık, güven, ekip çalışması ve mükemmellik değerleri, tüm hastalarımızın en kaliteli göz sağlığı hizmetini aldıklarından emin olmamızı sağlıyor. Bu ilkelerimizi hastanelerimizde kullanılan yüksek teknoloji, hekimlerimizin tecrübesi, memnuniyet odaklı hizmet anlayışımız ve tecrübemiz ile bir araya getirdiğimizde, doğal olarak hizmet verdiğimiz hastalar mutlu ve problemsiz bir şekilde ayrılıyorlar. Yurtdışından buraya gelip ameliyat olan ve ameliyatı başarılı geçen hastalar diğer hastalara referans oluyor. Aynı şekilde, doktorlarımız da üstün vaka tecrübelerine sahip olunca, kulaktan kulağa çok daha hızlı bir şekilde ismimiz yayılıyor. Hele ki; bir de sağlık bakanlığı tarafından gelen bir hastaysa, bu bakanlığa da bildiriliyor zaten. Böylece geri dönüşler oluşuyor ve talepler de gelmeye devam ediyor.


Türkiye’de sağlık turizmi şuan yükselişte diyebilir miyiz?


Sağlık turizmi artık tüm dünyada çok büyük bir sektör. Ülkemiz, jeopolitik konumu ve yurt dışındaki ülkelere göre sağladığı ekonomik avantajları sebebiyle sağlık turizmi sektöründe dünyanın en büyük aktörlerinden biri haline geldi. Türkiye’de çok iyi doktorlar olması da bu yükselişte bir etken. Biz, açıldığımızdan beri yabancı hastalara hizmet veriyoruz. Dünyagöz Hastaneler Grubu’nda doktorlarımız, uluslararası platformlarda isim yapmış, uyguladıkları canlı cerrahiler dünyanın önde gelen oftalmoloji hekimleri tarafından takip edilen ve katıldıkları eğitimlerle yurt dışındaki doktorlara yeni uygulamaları tanıtan isimler. Doktorlarımızın bu niteliklere sahip olması, bizleri bir referans noktası haline getirmenin yanı sıra, özellikle internet üzerinden arama yapan yabancı hastaların bize ulaşmasını daha kolay hale getiriyor. Son dönemde de özellikle yurt dışından ülkemize sağlık hizmetleri için gelen hastalarda büyük bir artış var. Bu artışı sağlayan etkenler insanların aldıkları hizmetten sonra mutlu ayrılıyor olması. Ülkemiz bu sayede viral bir etki yakalayarak, sağlık turizminde insanların yakınlarına ve sevdiklerine tavsiye ettiği bir marka haline geldi. Bu yükselişte sağlık turizmi acentelerinin katkılarını da göz ardı etmemek gerekiyor.
Sağlık turizmi için ülkemize çok hasta geliyor mu?


Evet, oldukça yoğun hasta ağırlıyoruz. Özellikle son yıllarda sokakta, havaalanlarında, turistik bölgelerde gözlerinde ve kafalarında bantla dolaşan turistlere sıklıkla rastlayabiliyorsunuz. Özellikle Amerika, Avrupa, Ortadoğu ve Afrika’dan son on yılda sağlık turizmi için ülkemize gelenlerin sayısında ciddi bir artış var. Özellikle göz tedavileri ve saç ekiminin, en çok yabancı hastanın ülkemize gelmesine önayak olduğunu söyleyebilirim. 


ÇOK DAHA FAZLASI İÇİN TIKLAYIN


Dergimizin 124. sayısı, 1 Ekim'den itibaren D&R, Remzi ve İnkilap Kitabevi gibi seçkin satış noktalarında ve Turkcell Dergilik, Türk Telekom E-Dergi ve www.qualityofmagazine online platformlarında.

14